26 czerwca 2022 | 15:49

Leonardo DiCaprio nie mógł ukryć się pod czapką z daszkiem podczas przekazywania pieniędzy na pierwszej w historii „Moonlight Gala” w Casa Cipriani w tym tygodniu.

Podczas aukcji na żywo, deweloper Patrick Carroll wszedł na scenę, aby ogłosić, że przekaże 1 milion dolarów na rzecz C.A.R.E. dla dzieci specjalnych – jeśli osoby na widowni podczas wytwornego wydarzenia połączą się, aby wyrównać tę kwotę.

Szpieg powiedział nam, że krypto-miliarder i założyciel FTX Sam Bankman-Fried był pierwszym, który wyłożył 250 000 dolarów.

„Kiedy pula osiągnęła 900 000 dolarów, Patrick podniósł kwotę do 1,5 miliona dolarów, więc ludzie musieli nadal licytować”, powiedział nam świadek, dodając, że po tym, jak uczestnicy wskoczyli do dalszej licytacji, DiCaprio „włożył pozostałe 50 000 dolarów, które były potrzebne”

DiCaprio wygrał również pakiet „Casa Cipriani Presidential Suite Staycation” podczas aukcji na żywo Sotheby’s za 30 000 dolarów.

Leonardo DiCaprio
Aktor przekazał darowiznę podczas „Moonlight Gala” w Casa Cipriani w tym tygodniu.
Getty Images

Modelka Gigi Hadid, która była w tłumie, również włączyła się w aukcję, oferując dostęp za kulisy dla dwóch osób na nadchodzącym pokazie mody – plus dwa miejsca na wybiegu i osobistą sesję stylizacji przez jej stylistkę, Mimi Cuttrell.

Jednak największa darowizna tej nocy, która zebrała 7 milionów dolarów, pochodziła od Michaela Cayre z MegaMoon Museum oraz znanego artysty i przedsiębiorcy NFT Roya Nachuma. Nadchodzące muzeum będzie prezentować sztukę cyfrową i NFT.

Mayor Eric Adams on stage at Moonlight Gala in NYC
Burmistrz Eric Adams również był obecny.
Darian DiCianno/BFA.com

Richie Akiva pomógł poprowadzić imprezę, a wśród przewodniczących znaleźli się handlarz dziełami sztuki i kumpel DiCaprio, Helly Nahmad oraz inwestor Patrick Finnegan.

Gwiazda „Plotkary” Evan Mock, były detektyw policji Bo Dietl i ambasador ONZ Paolo Zampolli również uczestniczyli w imprezie.

Czytaj również:  'Days of our Lives' star Kristian Alfonso teases Bo Brady's return

Oczywiście, żadne wydarzenie w Nowym Jorku nie byłoby kompletne bez pojawienia się burmistrza Erica Adamsa, który, jak słyszeliśmy, wpadł, aby wygłosić przemówienie przed uderzeniem do nowej jadłodajni Verōnika w Fotografiska później tej nocy.