środa, 19 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Marta Kauffman przeznacza 4 miliony dolarów na studia afrykańskie w Alma Mater

Współtwórczyni „Przyjaciół” Marta Kauffman przeznaczyła 4 miliony dolarów na ufundowanie profesury w dziedzinie studiów afrykańskich i afroamerykańskich na Uniwersytecie Brandeis, swojej macierzystej uczelni.

Dar, jak sama mówi, przychodzi po okresie autorefleksji i serii wywiadów, w których wyraziła żal z powodu braku różnorodności w hitowym sitcomie NBC. Mówi się, że Kauffman była głęboko dotknięta przez George’a Floyda i ogólnokrajowe protesty wywołane jego morderstwem, które pogłębiły rozmowy o systemowym rasizmie i wezwania do integracji w wielu branżach.

„Zajęło mi dużo czasu, aby zacząć rozumieć, jak zinternalizowałem systemowy rasizm”, powiedział Kauffman w oświadczeniu wydanym przez Brandeis. „Pracowałem naprawdę ciężko, aby stać się sojusznikiem, antyrasistą. I to wydawało mi się być sposobem, w jaki mogę uczestniczyć w rozmowie z perspektywy białej kobiety.”

Znany jako Marta F. Kauffman ’78 Professorship in African and African American Studies, endowment będzie wspierać wybitnego naukowca z koncentracją w badaniu ludów i kultur Afryki i afrykańskiej diaspory, a także pomagać wydziałowi AAAS w rekrutacji ekspertów, mapowaniu długoterminowych priorytetów i zapewnieniu nowych możliwości dla studentów.

Prezydent Brandeis Ron Liebowitz nazwał dar „transformacyjnym momentem” w historii uczelni. „Ta profesura jest tak znacząca zarówno dla naszego działu African and African American Studies, jak i dla uniwersytetu” – powiedział o dziale, który obchodził 50. rocznicę w 2019 roku. „Jest to pierwsza endowed professorship w programie, co oznacza, że zapewni studiowanie afrykańskiej i afroamerykańskiej kultury, historii i polityki dla pokoleń studentów Brandeis – coś bardziej krytycznego niż kiedykolwiek.”

Kauffman ukończyła w 1978 roku Brandeis University, prywatny uniwersytet badawczy położony na zachód od Bostonu w Waltham, Massachusetts. To właśnie tam poznała partnera do pisania i Współtwórcę Friends Davida Crane’a, gdy oboje byli studentami. W 2020 roku otrzymała tytuł doktora honoris causa uczelni, a w maju wygłosiła wspólne przemówienie inauguracyjne dla klas 2020/2021.

Czytaj również:  Fossil i Disney tworzą limitowaną kolekcję zegarków tenisowych

THR poprosił o dodatkowy komentarz od Kauffmana na temat dotacji i zaktualizuje tę historię, jeśli będzie dostępna.

Latest Posts

Nie przegap