poniedziałek, 4 marca, 2024

Ostatnie posty

Meadow Walker dzieli się swoim doświadczeniem z aborcją, potępiając „absolutnie rozdzierające serce” odwrócenie Roe v. Wade

Meadow Walker podzieliła się własną historią aborcji, jednocześnie potępiając decyzję Sądu Najwyższego USA o obaleniu Roe v. Wade w piątek.

23-letnia modelka i córka zmarłego aktora Paula Walkera wzięła na swój Instagram, aby oznaczyć 24 czerwca jako „ogromne niepowodzenie w historii”, które doprowadziło do „głębokiej niesprawiedliwości wobec kobiet w całych Stanach Zjednoczonych.”

„Są niezliczone kobiety, które zmagały się z podjęciem decyzji o aborcji”, kontynuowała, zanim otworzyła się na swoje własne doświadczenie. Walker podzieliła się, że poddała się aborcji w 2020 roku podczas szczytu pandemii COVID-19.

„Ja też walczyłam z wyborem, ale w 2020 roku, kiedy świat się zawalił podczas pandemii, szukałam aborcji” – czytamy w wiadomości. „To było bardzo prywatne i osobiste doświadczenie – tak jak powinno być. Miałam szczęście, że miałam wspaniałych lekarzy, którzy pomogli mi przejść przez wyniszczający proces – z ich pomocą jestem w stanie być szczęśliwą i zdrową osobą, którą jestem dzisiaj.”

Walker kontynuuje refleksję nad tym, jak to, co było kiedyś dostępne dla niej, nie jest już dla „jeszcze większej liczby kobiet” szukających bezpiecznego zakończenia ciąży i prawa do „wyboru ich ciał w pierwszej kolejności.” Nazywając to „absolutnie łamaniem serca”, modelka opisuje decyzję sądu jako atak na kobiety.

„W świecie, który stale marginalizuje kobiety, czuje się to jak największy atak z nich wszystkich” – podsumowuje. „Zakaz aborcji nie zapobiega aborcji, zapobiega bezpiecznym aborcjom”

Aktorki Uma Thurman, Busy Philipps i Lesley-Ann Brandt są wśród tych w Hollywood, którzy wcześniej podzielili się swoimi historiami aborcyjnymi w ramach wsparcia dla praw do opieki zdrowotnej w zakresie reprodukcji.

Walker jest teraz wśród rosnącej listy członków Hollywood i przemysłu rozrywkowego – w tym Baracka i Michelle Obama, Taylor Swift, Cynthia Nixon i więcej – którzy potępili orzeczenie Sądu Najwyższego z 24 czerwca w sprawie Dobbs v. Jackson Whole Women’s Health Organization obalające sprawę Jane Roe, et al. przeciwko Henry’emu Wade z 1973 r.

Czytaj również:  James Marsters mówi, że widzowie nie mieli zakochać się w jego postaci z "Buffy the Vampire Slayer": "Zabiłbym siebie"

Orzeczenie zostało wydane przez konserwatywną większość sądu ponad miesiąc po tym, jak wyciek projektu opinii autorstwa sędziego Samuela Alito wskazywał, że sąd najwyższy w kraju przygotowuje się do wykonania tego ruchu. Oczekuje się, że rezultatem orzeczenia będą zakazy aborcji w około połowie stanów USA, w tym zakazy bez wyjątku w przypadku gwałtu lub kazirodztwa.

Podczas gdy muzycy tacy jak Phoebe Bridgers, Brandi Carlile, Olivia Rodrigo i Lily Allen odwołali się do decyzji sądu podczas piątkowych koncertów, piosenkarka Lizzo i zespół rockowy Rage Against the Machine zobowiązali się do przekazania po pół miliona dolarów na rzecz Planned Parenthood, przy czym piosenkarka „Good as Hell” zauważyła, że LiveNation wyrówna jej darowiznę.

W odpowiedzi na piątkowy wyrok, wiele protestów zostało zorganizowanych i przeprowadzonych przez wiodące organizacje zajmujące się prawami reprodukcyjnymi, w tym Planned Parenthood, MoveOn, UltraViolet, Women’s March, ACLU, NARAL i inne w L.A., Nowym Jorku i innych miastach w całym kraju, które potępiły tę decyzję.

Netflix, Disney, Comcast, CAA i inne są wśród hollywoodzkich studiów i firm, które zobowiązały się do pokrycia kosztów podróży dla pracowników, którzy będą musieli wyjechać poza granice swojego stanu, aby dokonać aborcji. Actor’s Equity, SAG-AFTRA, IASTE oraz związki zawodowe pisarzy i reżyserów są wśród tych, które zobowiązały się w różny sposób pomóc – poprzez lobbing w rządach stanowych i zapewnienie pomocy finansowej – swoim członkom w dostępie do opieki aborcyjnej.

Latest Posts

Nie przegap