wtorek, 16 lipca, 2024

Ostatnie posty

Natalie Portman i Julianne Moore odpowiadają na krytykę „May December” Vili Fualaau: „To nie ma być film biograficzny”

Natalie Portman i Julianne Moore odpowiedziały w niedzielę na krytykę Vili Fualaau pod adresem May December, podkreślając, że film nie miał na celu opowiedzenia dokładnej historii jego związku z byłą Mary Kay Letourneau.

„To nie jest oparte na nich”, powiedziała Portman Entertainment Tonight z czerwonego dywanu na Złotych Globach 2024. „Oczywiście ich historia wpłynęła na kulturę, w której wszyscy dorastaliśmy i wpłynęła na pomysł. Ale to fikcyjne postacie, które zostały tak pięknie ożywione przez Julianne Moore i Charlesa Meltona”

May December opowiada historię fikcyjnej aktorki Elizabeth Berry (Portman) wysłanej w odwiedziny do małżeństwa Gracie (Moore) i Joe (Melton). Gracie poznała Joego w wieku 13 lat i padła jego ofiarą, po czym trafiła do więzienia za gwałt na dziecku, a następnie wyszła za niego za mąż. Oboje mają troje dzieci, z których jedno urodziła w więzieniu. Scenarzysta Samy Burch wymienił Letourneau – który rozpoczął związek seksualny z Fualaau, gdy ten miał 12 lat, a ona 34 w 1996 roku – jako inspirację dla filmu.

Portman dodała, że film jest „własną historią – nie ma być biografią”

Moore zgodziła się ze swoim partnerem, mówiąc, że reżyser filmu, Todd Haynes, „zawsze był bardzo jasny, kiedy pracowaliśmy nad tym filmem, że jest to oryginalna historia. To opowieść o tych postaciach. Tak też na to patrzyliśmy. To był nasz dokument. Stworzyliśmy te postacie z kartki”

Fualaau powiedział The Hollywood Reporter w artykule opublikowanym w zeszłym tygodniu, że był „urażony całym projektem i brakiem szacunku dla mnie”

„Wciąż żyję i mam się dobrze” – powiedział 40-letni obecnie Fualaau. „Gdyby skontaktowali się ze mną, moglibyśmy razem pracować nad arcydziełem. Zamiast tego zdecydowali się na zripostowanie mojej oryginalnej historii”

Kontynuował: „Uwielbiam filmy – dobre filmy. Podziwiam te, które oddają istotę i komplikacje prawdziwych wydarzeń. Wiesz, filmy, które pozwalają ci zobaczyć lub uświadomić sobie coś nowego za każdym razem, gdy je oglądasz”

Czytaj również:  Książę Harry mówi, że szuka odpowiedzialności od rodziny królewskiej poprzez pamiętnik "Spare"

Latest Posts

Nie przegap