środa, 17 lipca, 2024

Ostatnie posty

Netflix podpisuje umowę z Brytyjską Gildią Scenarzystów na serial akcji na żywo

Netflix U.K., Writers’ Guild of Great Britain (WGGB) i Personal Managers’ Association (PMA), które reprezentuje agentów w Wielkiej Brytanii, podpisały umowę, ujawnioną we wtorek. Obejmuje ona „wynagrodzenie, które będzie miało zastosowanie do brytyjskich scenarzystów w serialach Netflix na żywo”

Umowa wchodzi w życie 1 lutego 2024 r. i jest „pierwszą umową pomiędzy serwisem streamingowym, WGGB i PMA”.

Powiedziała Anne Mensah, wiceprezes ds. treści w Netflix w Wielkiej Brytanii: „Lokalni pisarze są podstawą sukcesu Netflix w Wielkiej Brytanii i cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie”

Ellie Peers, sekretarz generalna WGGB, dodała: „Po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii pisarze pracujący dla globalnego streamera będą mieli swoje prawa zapisane w zbiorowej umowie związkowej i będą mogli cieszyć się lepszymi warunkami. Cieszymy się, że osiągnęliśmy to porozumienie z Netflix.”

Z kolei PMA stwierdziło: „Jesteśmy podekscytowani, że w końcu uzgodniliśmy przełomowe porozumienie w sprawie warunków dla brytyjskich pisarzy, które odchodzi od przyznawania praw bezterminowo i wprowadza strukturę bieżących płatności”

We wtorek związek pisarzy opublikował również podsumowanie kluczowych warunków paktu Netflix w sekcji „Stawki i umowy” na swojej stronie internetowej, dodając: „Członkowie WGGB wkrótce będą mogli zapoznać się z pełną umową, logując się do strefy dla członków na naszej stronie internetowej.”

Wśród wymienionych szczegółów znajdują się takie rzeczy, jak minimalna opłata za scenariusz w wysokości 17 000 GBP (21 700 USD) za jednorazowy 60-minutowy program i 15 000 GBP (19 200 USD) za serial. Początkowa opłata za scenariusz obejmuje prawo Netflix do wykorzystywania dzieła na całym świecie przez sześć miesięcy, wraz z prawami nieteatralnymi i promocyjnymi.

Czytaj również:  Trevor Noah o gościnnych gospodarzach 'Daily Show' - Wanda Sykes, Leslie Jones: "I've Been Loving All of It"

Latest Posts

Nie przegap