16 lipca 2022 | 12:00pm

Gwiazda muzyki country Ty Herndon mówi, że był „cali” od zabicia się w Sylwestra 2020 roku.

Wokalista „What Mattered Most” wspomina Page Six, że nie spał od kilku dni, nawrócił na krystaliczną metę i trzymał w ręku pięść tabletek Ambien.

Chociaż nie pamięta, że dzwonił, to sięgnął po przyjaciela.

„To przywróciło mnie wystarczająco do [ask for help],” wyjaśnia Herndon, który zmagał się z narkotykami od lat 20. „Wiedzieć, że mentalnie poszedłem gdzieś, gdzie nie musiałem być, nie potrzebowałem być [there]. To nie był czas. Była walka [left in me].”

Herndon pamięta, że skończył na odwyku w Houston około 12 godzin później, kiedy „zaczęła się piękna podróż.”

A selfie of Ty Herndon.
Piosenkarz country Ty Herndon jest gotowy na kolejny powrót.
tyherndonofficial/Instagram

„To była najbardziej bolesna i ciężka podróż, jaką kiedykolwiek odbyłem, ale staram się nie zostawić żadnego kamienia na kamieniu” – mówi.

Nominowany do Grammy, 60-latek, po raz pierwszy pojawił się na listach przebojów na początku lat 90-tych, ale jego burzliwe życie osobiste i zawodowe czasami przyćmiewało jego karierę, w tym aresztowanie w 1995 roku za nieprzyzwoite obnażanie się, diagnozę dwubiegunowości w 2021 roku, trzy nawroty choroby i dwa małżeństwa przed ujawnieniem się jako gej w 2014 roku.

Renee Posey hugging Ty Herndon from behind.
Herndon był żonaty z Renee Posey przez dziewięć lat.
Getty Images

Herndon, który jest teraz 18 miesięcy trzeźwy, mówi nam, że bycie czystym czuje się tym razem inaczej.

„Różnica dla mnie polega na tym, że dziś płonę. Dla muzyki. Jestem zakochana w sobie po raz pierwszy w życiu”, dzieli się urodzona w Mississipi wykonawczyni. „Nie mam żadnych tajemnic”.

Herndon nazwał swoje uzależnienie „Meduzą”, dodając: „Ona nie mieszka w tym mieście. Jest w więzieniu poza miastem. A ja chodzę tam codziennie, żeby powiedzieć: 'Nic ode mnie nie dostaniesz [gonna]’ i upewnić się, że jest zamknięte.”

Czytaj również:  Travis Kelce reaguje na "niewiarygodne" historyczne zwycięstwa Taylor Swift w Grammy podczas wydarzenia poprzedzającego Super Bowl
Ty Herndon performing on stage.
Herndon jest trzeźwy od 18 miesięcy.
Getty Images

Jest też gotowy na kolejny comeback z nowym albumem zatytułowanym „Jacob” po biblijnej postaci o tym samym imieniu. Zainspirowała go inna piosenkarka, która zmagała się z uzależnieniem: Bonnie Raitt.

„Moją ulubioną artystką, moim Bogiem w muzyce, jest Bonnie Raitt. A ona przeszła przez wiele zmagań” – mówi Herndon. „Ale potem stworzyła najwspanialszy album wszech czasów, 'Nick of Time’, a każda piosenka na nim to dzieło sztuki”.

Ale nawet z nową muzyką, trzeźwość pozostaje głównym celem Herndona.

„Każdego dnia masz obowiązek obudzić się i wykonać tę pracę, ponieważ to tylko mała rysa na fundamencie”, zauważa.