środa, 17 lipca, 2024

Ostatnie posty

Regina King otwarcie o śmierci syna: „Nie chciał tu być”

Regina King otwarcie mówi o samobójczej śmierci swojego syna Iana Alexandra Jr. ponad dwa lata temu.

Rozmawiając z Robin Roberts z Good Morning America w wywiadzie, który został wyemitowany w czwartek, King otworzyła się zarówno na temat „wyboru” Alexandra Jr. na śmierć, jak i „podróży”, której doświadczyła, gdy opłakiwała swoje jedyne dziecko.

„Jeśli chodzi o depresję, ludzie oczekują, że będzie ona wyglądać w określony sposób i że będzie wyglądać na ciężką” – powiedziała King o zmaganiach Alexandra Jr. w swoich pierwszych obszernych komentarzach od jego śmierci. „Trzeba było tego doświadczyć i nie mieć czasu, aby po prostu usiąść z wyborem Iana, który szanuję i rozumiem, że nie chciał już tu być. To trudna rzecz dla innych ludzi, ponieważ nie przeżyli naszego doświadczenia, nie przeżyli podróży Iana”

„Byłam taka zła na Boga” – powiedziała. „Dlaczego taki ciężar miałby być przypisany Ianowi? Ze wszystkich rzeczy, przez które przeszliśmy z terapią, z psychiatrami i programami – a Ian mówił: „Jestem zmęczony rozmową, mamo””

Dwa lata po śmierci Alexandra Jr., King wciąż jest w żałobie.

„Jestem teraz inną osobą niż 19 stycznia [przed śmiercią Alexandra Jr]” – powiedziała. „Żal to podróż. Rozumiem, że żal to miłość, która nie ma dokąd pójść. Wiem, że ważne jest dla mnie, aby uhonorować Iana w całości tego, kim jest, mówić o nim w teraźniejszości, ponieważ zawsze jest ze mną i radością i szczęściem, które dał nam wszystkim.”

Dodała: „Moją ulubioną rzeczą w sobie jest bycie mamą Iana. I nie mogę tego powiedzieć z uśmiechem, ze łzami, ze wszystkimi emocjami, które się z tym wiążą. Nie mogłabym tego zrobić, gdybym nie szanowała tej podróży.”

King, który walczył ze łzami podczas przemówienia, powiedział: „Czasami nachodzi mnie poczucie winy. Kiedy rodzic traci dziecko, wciąż zastanawia się: „Co mogłam zrobić, żeby tak się nie stało?” Wiem, że dzielę ten smutek ze wszystkimi, ale nikt inny nie jest mamą Iana, wiesz? Tylko ja. Więc to jest moje. A smutek nigdy nie zniknie. Zawsze będzie ze mną. I myślę, że gdzieś widziałam, że smutek jest przypomnieniem tego, ile on dla mnie znaczy, wiesz?”

Czytaj również:  Członkowie chwalą nowy oddział Akademii zajmujący się produkcją i technologią: "Sztuka i nauka nie tylko inspirują się nawzajem, ale i wymagają od siebie"

King złożył hołd Alexandrowi Jr. w dniu jego 27. urodzin w zeszłym roku.

„19 stycznia to dzień urodzin Iana. Podczas gdy wciąż rozpamiętujemy jego fizyczną nieobecność, świętujemy jego obecność” – napisał King w poście na Instagramie. „Wszyscy jesteśmy w różnych miejscach na planecie… Ian też. Jego duch jest nicią, która nas łączy.”

Roberts ujawniła również subtelny hołd Kinga dla Alexandra Jr. podczas rozdania Oscarów w 2024 roku, gdzie miała na sobie pomarańczową sukienkę – ulubiony kolor Alexandra Jr. Zauważyła również, że King powiedziała, że nadal czuje obecność swojego syna w chwilach „Ian-spirations”

King będzie można zobaczyć jako pionierską kongresmenkę Shirley Chisholm w filmie biograficznym Netflix Shirley, który pojawi się na streamerze 22 marca i będzie poświęcony Alexandrowi Jr.

Roberts powiedziała, że King powiedziała jej, że jest gotowa porozmawiać o śmierci swojego syna i chciała udzielić tylko jednego wywiadu na ten temat, ponieważ promuje Shirley.

„Chcę porozmawiać o moim synu”, Roberts przypomniała sobie, jak King powiedział jej podczas rozdania Oscarów. „Nie chcę robić z niego dziecka plakatu tego, co się dzieje. Chcę o tym porozmawiać raz, a potem – „

Latest Posts

Nie przegap