14 grudnia 2022 r. | 17:40

Robert Downey Jr. przypisał legendzie telewizji Normanowi Learowi, że pomógł zadbać finansowo o jego rodzinę, gdy jego tata był reżyserem eksperymentalnym.

Podczas uroczystości w Los Angeles poświęconej nowemu dokumentowi o ojcu Downeya Jr, Lear – 100-letni twórca klasycznych programów, w tym „All in the Family” – wspominał, że zaoferował podziemnemu reżyserowi Robertowi Downeyowi Sr. bardziej lukratywny występ.

Powiedział Lear podczas przyjęcia w Tower Bar dla filmu Netflixa, „Sr.”, „W 1971 roku robiłem film o nazwie 'Cold Turkey,’ i zadzwoniłem do Boba [Downeya, Sr.] i powiedziałem 'Czy chciałbyś przyjechać do Iowa i być asystentem?”

Downey Sr. napisał i wyreżyserował w 1969 roku ostrą, kontrkulturową satyrę na świat reklamy „Putney Swope”. w filmie „Cold Turkey” wystąpił Dick Van Dyke, który naigrywał się z przemysłu tytoniowego i został wydany przez United Artists.

Lear powiedział również tłumowi, w tym Downeyowi Jr, 57, i żonie Susan Downey, która wyprodukowała „Sr.”, „Myślałem o Bobie Downeyu Sr. jako o wyjątkowym, i uroczym, i czułym, i zabawnym, i kreatywnym, i tak szczególnym człowieku, jakiego kiedykolwiek znałem.”

W uroczystości uczestniczyły również gwiazdy „Spider-Mana” Tom Holland i Zendaya, Adrien Brody i gwiazda „Pamiętnika Wimpy Kid” Rachael Harris.

Tom Holland, Robert Downey Jr.
Tom Holland (po lewej) dołączył do swojego kolegi z obsady „Avengers” Downeya Jr. na uroczystości.
Getty Images for Netflix

Podczas Q&A, Scott Feinberg z The Hollywood Reporter zapytał Downeya Jr. czy „nadal ma w głowie głos swojego ojca, który mówi [do niego po tym jak osiągnął sukces jako aktor], 'Alright so… zarobiłeś dużo pieniędzy. Co teraz będziesz robił?”

Gwiazda „Iron Mana” powiedziała, że „zawsze chce być odpowiednio krytyczny wobec siebie i [chce] popychać siebie,” jeden z uczestników powiedział Page Six.

Norman Lear
Lear zaproponował Downeyowi Sr. występ przy jego filmie z 1971 roku, „Cold Turkey”, jak powiedział.
Getty Images for Netflix

Gwiazdor dodał o swoim tacie, który zmarł w zeszłym roku, że czasami nie był pewien, czy film, który zrobili, kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.

Czytaj również:  Brittany Bell ignoruje Nicka Cannona, ponieważ nie ma go na świątecznej kartce glam: "Zawsze tylko ona i dzieci

Lear dodał o filmie, wyreżyserowanym przez Chrisa Smitha, „Byłem tak ogromnie wzruszony. I nie tylko dlatego, że znałem Boba [Downeya, Sr.] tak dobrze, ale dlatego, że sprawa ojca i syna dotarła do mnie, to wspaniałe dzieło.”

Emily Barclay Ford i Kevin Ford również wyprodukowali projekt, który został pokazany na New York Film Festival w październiku.