8 maja 2023 r. |21:51

Po co się męczyć?!

Krótka podróż księcia Harry’ego do Wielkiej Brytanii na koronację króla Karola III w sobotę sprawiła, że wielu członków rodziny królewskiej zastanawiało się, dlaczego w ogóle się tam pojawił.

Źródło bliskie rodzinie powiedziało Vanity Fair: „Dokonuje się wyborów. Szczerze mówiąc, o Harrym nie mówiło się zbyt wiele. Skupiono się na tej okazji.”

W rzeczywistości źródło powiedziało nawet, że 38-letni Harry nie widział się ani nie rozmawiał ze swoją rodziną poza ceremonią.

I podczas gdy pracujący członkowie rodziny królewskiej pozostali skupieni na wielkim dniu, informator zauważył, że „zastanawiali się, dlaczego Harry w ogóle pofatygował się na uroczystość.”

Official coronation photos.
Rodzina królewska zastanawiała się, dlaczego książę Harry wybrał się w tak długą podróż, by zostać tylko na 28 godzin.
Hugo Burnand/Buckinham Palace via Getty Images

Książę Sussex przybył do Londynu w piątek po południu i wyjechał prawie 24 godziny później – jeszcze przed zakończeniem uroczystości.

Jednak szybki wyjazd Harry’ego miał mniej wspólnego z jego konfliktem z rodziną, niż z chęcią dotarcia do domu na 4 urodziny swojego syna Archiego – które przypadły tego samego dnia.

Pomimo zrozumienia motywów irlandzkiego pożegnania, źródło powiedziało, że Karol był „zasmucony”, że nie mógł dzielić tak ważnej chwili ze swoim najmłodszym synem.

King Charles III and Queen Camila .
Król Karol III był „zasmucony” decyzją Harry’ego o tak nagłym opuszczeniu Wielkiej Brytanii.
Hugo Burnand/Buckinham Palace via Getty Images

Harry wydawał się również chcieć wrócić do domu do żony Meghan Markle, która pominęła to wydarzenie, aby „chronić swój spokój”

Zamiast tego spędziła następny dzień na wędrówce po Los Angeles, pamiętając o mężu, nosząc jeden z zegarków księżnej Diany.

Pomimo pobytu w Anglii tylko przez 28 godzin, książę w pełni wykorzystał swój pobyt, wyglądając „wesoło aż do zarozumiałości” podczas koronacji swojego ojca w Opactwie Westminsterskim.

Prince Harry
Harry nie widział ani nie rozmawiał z rodziną poza ceremonią koronacji.
Getty Images
Prince Harry
Podczas swojego krótkiego pobytu książę Sussex wydawał się być w świetnym nastroju.
Getty Images

„[To] prawie tak, jakby żadne z wydarzeń z ostatnich kilku lat nigdy się nie wydarzyło”, powiedziała ekspertka od mowy ciała Judi James dla Page Six.

Czytaj również:  Rok później Chris Noth wciąż nie został oskarżony ani pozwany w sprawie rzekomych napaści seksualnych

For more Page Six you love …

  • Słuchaj naszego cotygodniowego podcastu „We Hear”
  • Subskrybuj nasz codzienny newsletter
  • Kupuj nasze ekskluzywne produkty

Harry był na cienkim lodzie ze swoim ojcem i bratem księciem Williamem, odkąd porzucił swoje królewskie obowiązki w 2020 roku. Najwyraźniej pogorszył sytuację, gdy on i 41-letnia Markle wyemitowali brudne pranie rodziny w swoich wspomnieniach „Spare” i serialu Netflix „Harry & Meghan”.

Prince Harry in Westminster Abbey
Napięcia są wysokie od czasu, gdy Harry opublikował swoje bombowe wspomnienia „Spare”.
AP

Ale pomimo dramatu – i bycia pominiętym przy ustawianiu miejsc siedzących – 38-latek znalazł pocieszenie u swoich kuzynek księżniczki Eugenie i księżniczki Beatrice oraz ich mężów, Jacka Brooksbanka i Edoardo Mozziego.

„Harry przybył śmiejąc się i żartując, wykonując nawet pantomimę, która sugerowała, że odnosił się do ciężkiego ciążowego brzucha Eugenie i sprawiła, że wszyscy chichotali” – powiedział James, zauważając, że pomimo samotnego wejścia nie był „samotny”.

„Harry przywitał duchownych z ciepłem i przyjął optymistyczny, lekko toczący się, szeroki chód, aby zasugerować beztroską radość.”