niedziela, 14 lipca, 2024

Ostatnie posty

Starz, CAPE Team for Showrunners Incubator dla scenarzystów telewizyjnych z Azji i Pacyfiku (na wyłączność)

Wielu z obecnego pokolenia scenarzystów z Azji i wysp Pacyfiku pracujących obecnie w telewizji przeszło przez CAPE New Writers Fellowship, jeden z najbardziej udanych programów dla początkujących w branży.

Teraz Coalition of Asian Pacifics in Entertainment rozszerza swoją działalność na drugi koniec rurociągu. CAPE Showrunners Incubator, wspierany przez inicjatywę Starz #TakeTheLead na rzecz różnorodności w swoim inauguracyjnym roku, będzie czerpał z doświadczenia organizacji non-profit w rozwijaniu talentów, aby zapewnić skrybom telewizyjnym API wyższego szczebla mentoring i inne zasoby, których potrzebują, aby przebić się przez ten ostatni sufit.

„Showrunnerzy i dyrektorzy kreatywni są dwoma głównymi czynnikami wpływającymi na to, co ostatecznie trafia na ekran, a ten inkubator jest idealnym uzupełnieniem programu CAPE Leaders Fellowship dla dyrektorów kreatywnych, jeśli chcemy zmienić historie opowiadane w mediach głównego nurtu” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor wykonawcza CAPE Michelle K. Sugihara, powołując się na 8-letni program organizacji dla CE średniego szczebla.

„CAPE jest podekscytowana współpracą ze Starz przy tym krytycznym przedsięwzięciu, ponieważ oni naprawdę idą z duchem czasu i stale przodują w rozwiązywaniu problemów w naszej branży za pomocą prawdziwych rozwiązań.”

Starz pokryje opłaty za tegoroczne aplikacje, które należy składać do 26 kwietnia. Chociaż priorytetowo traktowani będą scenarzyści z doświadczeniem na wyższym poziomie, program weźmie również pod uwagę kandydatów z aktywnie rozwijanymi programami.

„Showrunners Incubator, we współpracy z CAPE, odgrywa istotną rolę w pielęgnowaniu nowej fali gawędziarzy z Azji i Pacyfiku oraz pomaga kultywować świeże perspektywy w kreatywnym krajobrazie” – powiedziała w oświadczeniu prezes Starz ds. oryginalnych programów Kathryn Busby. „Ten program otworzy drzwi dla wschodzących pisarzy, wspierając zaangażowanie Starz w promowanie bardziej inkluzywnej branży.”

Inkubator został odsłonięty 11 marca podczas drugiej dorocznej gali CAPE Radiance, fetującej kobiety API i osoby niebinarne w branży rozrywkowej. Wydarzenie uhonorowało showrunnerkę serialu Nancy Drew Melindę Hsu nagrodą Radiance Mentor Award za jej wieloletnie przywództwo w społeczności pisarzy API, w tym za pomoc w prowadzeniu nowego Showrunners Incubator. Inni showrunnerzy API, którzy wezmą udział jako mentorzy, prelegenci i inni współpracownicy, to Albert Kim (Avatar: The Last Airbender), Chris Collins (The Continental), Georgia Lee (Partner Track), Keto Shimizu (Legends of Tomorrow), Monica Macer (MacGyver, Gentefied) i Sanjay Shah (Central Park).

Czytaj również:  Cillian Murphy wręcza stypendium BFI "Prawdziwej legendzie" Christophera Nolana

Latest Posts

Nie przegap