sobota, 15 czerwca, 2024

Ostatnie posty

’Stranger Things’ Final Season Production Delayed by Labor Unrest

Produkcja piątego i ostatniego sezonu serialu Netflixa Stranger Things została opóźniona z powodu niepokojów pracowniczych pomiędzy Writers Guild of America a Alliance of Motion Picture and Television Producers.

Twórcy Matt i Ross Duffer podzielili się wiadomością w tweecie w sobotę z oficjalnego konta writers room Twitter dla serialu. „Duffers here. Pisanie nie kończy się, gdy zaczyna się filmowanie. Podczas gdy jesteśmy podekscytowani, aby rozpocząć produkcję z naszą niesamowitą obsadą i ekipą, nie jest to możliwe podczas tego strajku. Mamy nadzieję, że wkrótce zostanie osiągnięte sprawiedliwe porozumienie, abyśmy wszyscy mogli wrócić do pracy. Do tego czasu – over and out. #wgastrong”, napisali.

Źródła w Netflixie potwierdziły, że produkcja nad superwymiarowym piątym i ostatnim sezonem serialu zostanie przesunięta na czas, który zostanie określony, ale odmówiły komentarza na temat nagrania.

Wiadomość pojawia się po pierwszym tygodniu strajku pisarzy, ponieważ gildia domaga się przejrzystości oglądalności od streamerów, zwiększonej podłogi płacowej i ochrony przed minipokojami i wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Kilka produkcji scenariuszowych zostało już zamkniętych, albo z wyboru, albo z powodu zakłóceń wynikających z braku showrunnerów lub pisarzy na planie, albo z powodu pikietujących. Produkcja komedii Apple Loot została przerwana w piątek przez strajkujących pisarzy pikietujących mega rezydencję Bel-Air używaną do kręcenia filmu.

Netflix potwierdził na początku 2022 roku, że piąty sezon Stranger Things będzie jego ostatnim. Bracia Duffer mają całościową umowę ze streamerem i przed strajkiem pracowali już nad spinoffem, a także serialem animowanym osadzonym w tym samym świecie, oprócz innych niepowiązanych projektów. Opóźnienie produkcji oznacza, że między sezonami znów będzie spora przerwa. Podczas gdy sezon drugi został wyemitowany rok po pierwszym, między sezonami trzecim i czwartym była prawie trzyletnia przerwa, a ten ostatni został podzielony na dwie części.

Czytaj również:  'Star Trek: Discovery' zakończy się na 5. sezonie

Latest Posts

Nie przegap