piątek, 24 maja, 2024

Ostatnie posty

’Thor: Miłość i Grom’ Box Office zmierza do $135M-$145M otwarcia

Młot wraca do akcji.

Najnowszy superbohaterski film Marvela, Thor: Miłość i Grom, rozpoczął swoją działalność w północnoamerykańskim box office z wynikiem 69,5 miliona dolarów w piątek, w tym potężne 29,6 miliona dolarów w czwartkowych pokazach przedpremierowych.

Większość ekspertów uważa, że Thor 4 zarobi w ten weekend od 140 do 145 milionów dolarów. Disney jest bardziej ostrożny i mówi o 135 mln $ do 145 mln $. Tak czy inaczej, to wyprzedza 122 mln dolarów otwarcia Thor: Ragnarok.

Film robi też duże postępy za granicą, gdzie zaczął się kręcić w połowie tygodnia i zarobił 48,6 mln dolarów do piątku z pierwszych 42 rynków.

Film Disneya i Marvela jest bezpośrednim sequelem filmu Thor: Ragnarok – oba zostały wyreżyserowane przez niezależnego filmowca Taika Waititi – i jest czwartą pozycją w Thor samodzielnej franczyzie. Jest to również 29. pozycja w imperium tytułów Marvel Cinematic Universe.

Film ponownie łączy Chrisa Hemswortha i Natalie Portman, podczas gdy franchise newcomers obejmują Christian Bale. W obsadzie są również Tessa Thompson, Jaimie Alexander, Waititi i Russell Crowe.

Superbohaterski film powinien zdobyć trzecie lub drugie najlepsze otwarcie w erze pandemii z 150 milionami dolarów lub więcej w kraju i prawdopodobnie 300 milionami dolarów na świecie. W grudniu zeszłego roku, Spider-Man: No Way Home zarobił 50 milionów dolarów w przedpremierowych pokazach, a jego krajowy start wyniósł 260 milionów dolarów (w ostatnich dniach film Sony i Marvela przekroczył 1,9 miliarda dolarów na całym świecie). A na początku tego roku, Doctor Strange w Multiverse of Madness zaczął od 36 milionów dolarów w przedpremierowych pokazach w drodze do krajowego startu w wysokości 187,4 milionów dolarów.

Thor: Miłość i Grom ma przyczynić się do letniego boomu w box office.

Do 4 lipca 2022 roku, krajowe przychody wyniosły szacunkowo 3,9 miliarda dolarów, według Comscore. To wzrost o prawie 250 procent od 2021 roku, ale spadek o 32 procent od 2019 roku. Letnie przychody do czwartego lipca wyniosły 1,96 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o prawie 200 procent w stosunku do tego samego okresu w 2021 roku i spadek tylko o 15 procent w stosunku do 2019 roku.

Czytaj również:  Matt Damon i Ben Affleck wystąpią na Złotych Globach w 2024 roku (na wyłączność)

Marquee jest najbardziej zatłoczony od czasu uderzenia COVID-19. Minions: The Rise of Gru wchodzi w swój drugi weekend, podczas gdy Top Gun: Maverick nadal lata wysoko.

Wśród innych tytułów napędzających rajd jest Doctor Strange in the Multiverse of Madness Marvel Studios, wydany na początku maja, który przekroczył 950 milionów dolarów na całym świecie, podczas gdy czerwcowy Jurassic World Dominion przekroczył 800 milionów dolarów na całym świecie podczas wakacyjnego weekendu 4 lipca.

8 lipca, godz. 9:00 Zaktualizowano o zmienione liczby.

Ta historia została pierwotnie opublikowana 8 lipca 2022 roku, o godzinie 8:34.

Latest Posts

Nie przegap