niedziela, 14 lipca, 2024

Ostatnie posty

Tilda Swinton chwali oscarowe zwycięstwo „Everything Everywhere”: „To nowy świat”

W noc po tym, jak Wszystko wszędzie naraz zgarnęło zdumiewające siedem Oscarów, w tym Nagrodę Akademii za najlepszy film, Tilda Swinton wygłosiła własną pochwałę dla filmu.

„To nowy świat” – powiedziała Swinton o zwycięstwach, podczas rozmowy na konferencji SXSW z Eugene Hernandezem, nowym dyrektorem Sundance Film Festival. „Czuję, że wszyscy spędziliśmy długi czas, mówiąc, że Oscary nie mają znaczenia”, kontynuowała, dodając, że to wzruszające, że oryginalny film, taki jak Everything Everywhere, często pomijany w sezonie nagród, otrzymuje uznanie.

Swinton powiedziała jednak, że ma zastrzeżenia do koncepcji nagradzania czegokolwiek za bycie najlepszym, zauważając: „Myślę, że cała ta sprawa z 'najlepszymi’ tak naprawdę nikomu nie służy” Swinton sama jest laureatką Oscara, zdobywając statuetkę za drugoplanową rolę w dramacie z 2007 roku Michael Clayton.

Everything Everywhere miał premierę na festiwalu filmowym SXSW rok wcześniej w 2022 roku. („Gratulacje, South by, naprawdę, za wybranie dobrego” – powiedziała Swinton.) W niedzielną noc film zapisał się w historii dzięki wyróżnieniom dla aktorów Michelle Yeoh i Ke Huy Quan – oboje występują w tytule SXSW American Born Chinese – a także trofeom dla scenarzysty-reżysera Daniela Scheinerta i Daniela Kwana.

Swinton ma na festiwalu premierę swojego najnowszego filmu, A24’s Problemista. Film jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim Julio Torresa, absolwenta SNL, który wcielił się w postać aspirującego projektanta zabawek w Nowym Jorku z wygasającą wizą pracowniczą, który podejmuje pracę u wyrzutka świata sztuki (granego przez Swinton), aby pozostać w kraju.

„Scenariusz trafił do niej i była już zaznajomiona z moją pracą,” Torres powiedziała THR przed festiwalem. „Rzeczą w pracy z nią jest to, że jest tak dająca. To testament dla niej, że nigdy nie czuła się onieśmielona” Wyprodukowany przez zdobywczynię Oscara Emmę Stone i kolegę z SNL Dave’a McCary’ego, Torres powiedział THR, że film czerpie inspirację z tego, co nazywa „kafkowską” biurokracją amerykańskiego systemu imigracyjnego.

Czytaj również:  Od rozświetlonego Kopciuszka po świętą Joannę d'Arc: zobacz wszystkie stylizacje Zendayi z gali Met na przestrzeni lat

Swinton zaoferowała podczas swojej kluczowej rozmowy, „To wciąż poza dreszczykiem emocji dla mnie, że mam cokolwiek wspólnego z Julio. To taki dreszczyk emocji, że mogę go nazwać towarzyszem.”

Latest Posts

Nie przegap