niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

Więcej lokalnych organizacji IATSE osiągnęło wstępne porozumienia ze studiami w kwestiach dotyczących rzemiosła

Dwa kolejne lokalne związki zawodowe w Hollywood osiągnęły wstępne porozumienia ze studiami filmowymi i streamerami, The Hollywood Reporter potwierdził.

Związek zawodowy IATSE Local 80 zawarł w czwartek wieczorem tymczasowe porozumienie z Alliance of Motion Picture and Television Producers, który reprezentuje główne hollywoodzkie firmy w negocjacjach. Związek zawodowy IATSE Local 80 reprezentuje m.in. pracowników magazynowych i innych w branży filmowej. W środę IATSE Local 706 osiągnęło wstępne porozumienie z AMPTP obejmujące kwestie związane z członkami tej organizacji – charakteryzatorami i stylistami fryzur.

Gildia Montażystów Filmowych (IATSE Local 700) negocjuje swoje lokalne porozumienie od 21 marca. Rozmowy były dwukrotnie przedłużane i mają zostać wznowione w poniedziałek. „Poczyniliśmy znaczące postępy, ale nadal było kilka skomplikowanych propozycji, które wymagają wielu przemyśleń”, stwierdziła Cathy Repola, dyrektor wykonawczy gildii w wiadomości do członków. „Nasz komitet zdecydował, że w najlepszym interesie naszego członkostwa jest, abyśmy nie spieszyli się z tym procesem”

THR skontaktował się z AMPTP w celu uzyskania komentarza.

W przyszłym tygodniu lokalne związki zawodowe IATSE Local 728, Local 871 i Local 892 również rozpoczną negocjacje. Wcześniej w tym tygodniu Lokal 695 – reprezentujący członków ekip dźwiękowych, inżynierów wideo i projektorów – osiągnął wstępne porozumienie z AMPTP, podczas gdy wcześniej Międzynarodowa Gildia Operatorów Filmowych (Lokal 600), Gildia Reżyserów Artystycznych (Lokal 800) i związek obejmujący malarzy i scenarzystów filmowych (Lokal 729) również zawarły wstępne porozumienia z AMPTP.

Długotrwały proces negocjacji między studiami i streamerami a IATSE rozpoczął się 4 marca, kiedy związek i koalicja Hollywood Basic Crafts składająca się z innych grup pracowniczych rozpoczęły negocjacje w sprawie świadczeń zdrowotnych i emerytalnych. Od 18 marca różne oddziały IATSE negocjują kwestie specyficzne dla ich rzemiosła w ramach procesu, który ma potrwać do 26 kwietnia. Związek ma powrócić do ogólnych negocjacji dla 13 lokalizacji na Zachodnim Wybrzeżu, obejmujących kwestie takie jak płace i warunki pracy, które obejmują te grupy, już w maju.

Czytaj również:  Joe Earley przejmuje kontrolę nad streamingiem Disney Entertainment po odejściu Michaela Paulla

Latest Posts

Nie przegap