2 czerwca 2022 r. | godz. 19:18

W sprzedaży pojawiła się nowa książka o legendarnym klubie Copacabana, który rozsławiły takie gwiazdy jak Dean Martin, Frank Sinatra, Tony Bennett i Barry Manilow.

Osoby wtajemniczone donoszą Page Six, że 91-letni król Copacabany, John Juliano, szuka pisarzy, którzy napiszą nową książkę o słynnym klubie – ale być może partner biznesowy Juliano, Ruben Rubin Cabrera, jest bardziej entuzjastycznie nastawiony do tej książki.

„Może jestem po prostu leniwy i się starzeję”. On uważa, że napisanie książki jest bardzo ważne… Mam 91 lat. Opowiem mu wszystkie historie” – powiedział Juliano.

Juliano współpracował z Cabrerą przy tworzeniu nowej lokalizacji przy West 51st Steet, szóstej wersji klubu na początku tego roku. Pierwotna lokalizacja, która została otwarta w 1940 roku przy 10 East 60th Street, jest jednak miejscem, gdzie Juliano widział i słyszał wszystko.

Juliano mówi, że Desi Arnaz wpadł tu kiedyś zapłakany po kłótni z Lucille Ball.
Getty Images

Przykład: Kiedy do klubu przyszedł „starszy pan” szukający porady po rozstaniu.

„Powiedziałam: 'Wyglądasz znajomo’ A on na to: „Jestem Desi Arnaz” – wspomina Juliano.

„Płakał mi o Lucy, o tym, że go zostawiła, i był tym wszystkim zdenerwowany. Pod koniec nocy był pijany i poprosił mnie, żebym znalazł mu kobietę” – powiedział.

(Lucille Ball złożyła pozew o rozwód z Arnazem w 1944 roku po czterech latach małżeństwa).

Juliano pamięta też, jak „facet o nazwisku [Bruce] Sussman” wszedł do klubu i powiedział, że napisze o nim piosenkę. „Rozmawiał z barmanem, jednym o imieniu Rico, drugim Tony, i umieścił ich w piosence, a miesiąc później stała się ona hitem z Barrym Manilowem” – powiedział.

Frank Sinatra
Frank Sinatra w klubie w 1946 roku.
Bettmann Archive

Julianno opowie również o Tonym Bennetcie, „który zawsze występował w roli głównej”, a także o tym, jak Martin Scorsese „wpadł w szał” po tym, jak bramkarz przypadkowo podciął Joe Pesciego podczas kręcenia „Goodfellas”.

Czytaj również:  Książę Harry, Meghan mówią o "opresji, oporze" podczas 2022 Ripple of Hope Awards

Na te szczegóły będziemy musieli poczekać do książki.

„Będę [write the book], póki jeszcze żyję i jestem wystarczająco zdrowy” – powiedział Juliano.

Klub stał się również inspiracją dla filmu z 1947 roku, w którym wystąpili Carmen Miranda i Groucho Marx, a także dla filmu telewizyjnego opartego na melodii Manilowa.