18 maja 2022 | 6:54

Woody Harrelson żyje na wysokich obrotach.

Uwielbiany aktor zanurzył się i otworzył w piątek swój własny sklep z marihuaną w West Hollywood, w Kalifornii.

Kochający trawkę gwiazdor od dawna głośno popierał legalizację marihuany i konopi przemysłowych, jeszcze zanim zyskały one popularność i przyciągnęły uwagę urzędników państwowych.

Harrelson założył aptekę – nazwaną The Woods WeHo – wraz z założycielem Erba Markets, Devonem Wheelerem. Para pracowała z komikiem Billem Maherem, Jayem Handalem i projektantem Thomasem Schoosem, aby powołać sklep do życia.

Apteka z legalną marihuaną będzie również zawierać salon konsumpcyjny na swoim podwórku.

Aktor uczynił swoje najnowsze przedsięwzięcie biznesowe oficjalnym z ceremonią przecięcia wstęgi na ulicach West Hollywood. W spotkaniu wzięła udział burmistrz miasta, Lauren Meister, oraz szefowa miejskiej Izby Handlowej, Genevieve Morrill.

„Miejmy nadzieję, że dodaliśmy więcej piękna i więcej dobrych czasów tutaj. Miejmy nadzieję, że możemy sprawić, że obywatele West Hollywood będą nieco wyżej. To najwspanialszy dzień, jaki miałem przez długi czas”, powiedział trzykrotnie nominowany do Oscara podczas ceremonii, według WeHo Times.

The Woods jest jednym z 16 salonów konsumpcji konopi, które otrzymają licencję w West Hollywood, donosi Eater LA.

Mayor Lauren Meister, Woody Harrelson, and Councilmember Lindsey Horvath cut the ribbon at 'The Woods' Opening Day on May 13, 2022 in West Hollywood, California.
Burmistrz Lauren Meister, Woody Harrelson i radna Lindsey Horvath przecinają wstęgę w dniu otwarcia „The Woods” 13 maja 2022 roku w West Hollywood w Kalifornii.
Getty Images dla The Woods
Guests attend 'The Woods' Opening Day on May 13, 2022 in West Hollywood, California.
Goście uczestniczą w dniu otwarcia „The Woods” 13 maja 2022 roku w West Hollywood, Kalifornia.
Getty Images for The Woods

W rzeczywistości jego aktywizm rozpoczął się po tym, jak został aresztowany w 1996 roku za zasadzenie nasion konopi w proteście przeciwko prawu stanowemu w Kentucky, które umieszczało marihuanę i konopie przemysłowe w tej samej kategorii.

Harrelson powiedział, że nadal będzie wspierał legalizację marihuany na poziomie federalnym i reformy prawne, zwłaszcza dla osób uwięzionych pod zarzutem posiadania marihuany.

The exterior of 'The Woods' dispensary in West Hollywood, California.
Zewnętrzna część sklepu „The Woods” w West Hollywood, Kalifornia.
Getty Images dla The Woods
Products are seen at 'The Woods' Opening Day on May 13, 2022 in West Hollywood, California.
Produkty podczas dnia otwarcia „The Woods” 13 maja 2022 roku w West Hollywood, Kalifornia.
Getty Images dla The Woods
The interior of 'The Woods' dispensary in West Hollywood, California.
Wnętrze dyspensarium „The Woods” w West Hollywood, Kalifornia.
Getty Images dla The Woods

„Jeśli rzecznictwo oznacza strzelanie z moich ust, to będę nadal to robić”, powiedział High Times. „To absurdalne … Dla mnie, jeśli nie krzywdzisz kogoś innego lub jego własności, powinieneś być w stanie robić, co do cholery chcesz”.

Czytaj również:  Jimmie Allen i żona Alexis Gale rozstają się, ogłaszają ciążę z dzieckiem nr 3

„Rząd próbuje powiedzieć: 'Wsadzimy cię do więzienia’, co robili przez tyle lat, 'ponieważ lubisz marihuanę’ To dość absurdalne i myślę, że to dość duża przesada,” dodał.

Laura Harrelson and Woody Harrelson attend 'The Woods' Opening Day on May 13, 2022 in West Hollywood, California.
Laura Harrelson i Woody Harrelson uczestniczą w dniu otwarcia „The Woods” 13 maja 2022 roku, w West Hollywood, w Kalifornii.
Getty Images dla The Woods
Woody Harrelson, Mayor Lauren Meister, and Steve Guttenberg attend 'The Woods' Opening Day on May 13, 2022 in West Hollywood, California.
Woody Harrelson, burmistrz Lauren Meister i Steve Guttenberg uczestniczą w dniu otwarcia „The Woods” 13 maja 2022 roku, w West Hollywood, Kalifornia.
Getty Images for The Woods
Woody Harrelson, Bill Maher, Devon Wheeler, and Jay Handal attend` 'The Woods' Opening Day on May 13, 2022 in West Hollywood, California.
Woody Harrelson, Bill Maher, Devon Wheeler i Jay Handal uczestniczą w dniu otwarcia „The Woods” 13 maja 2022 roku w West Hollywood, Kalifornia.
Getty Images for The Woods