sobota, 15 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Apple 'Loot’ zamknięty, ponieważ strajkujący pisarze zakłócają produkcję (Exclusive)

Dodaj Apple’s Loot do listy programów, które zostały dotknięte przez strajk pisarzy.

Źródła podają The Hollywood Reporter że komedia Apple produkowana przez Universal Television została zamknięta po tym jak pikietujący przerwali kręcenie komedii, w której główną rolę gra Maya Rudolph. Produkcja jest obecnie wstrzymana i nie wiadomo kiedy – a nawet czy – zostanie wznowiona.

Przedstawiciele producentów Universal Television odmówili komentarza, a Apple nie odpowiedziało natychmiast na prośbę o komentarz THR.

Źródło bliskie produkcji powiedziało, że pikietujący członkowie Writers Guild of America przybyli do mega rezydencji Bel-Air, która jest używana do kręcenia serialu w piątek, a Rudolph podobno wycofała się do swojej przyczepy, nie chcąc wracać do pracy.

Prawie 12-tysięczna gildia pisarzy rozpoczęła strajk we wtorek, ponieważ ich umowa z Alliance of Motion Picture and Television Producers wygasła. Obie strony nie były w stanie dojść do nowego porozumienia. Nie wiadomo, kiedy rozmowy między obiema stronami zostaną wznowione.

WGA domaga się podwyżek płac, dodatkowej rekompensaty za streaming, przejrzystości oglądalności i ochrony przed rozwijającą się praktyką minipokojów i wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Loot był w trakcie produkcji swojego drugiego sezonu. Serial został stworzony przez Alana Yanga i Matta Hubbarda, którzy wcześniej pracowali z Rudolphem przy Amazon’s Forever. Serial obraca się wokół miliarderki, której pozornie idealne życie rozpada się, gdy jej mąż od 20 lat ją zdradza, a jej publiczna spirala staje się paszą dla tabloidów. Dowiedziawszy się, że ma fundację charytatywną, Molly (Rudolph) i jej bezsensowna szefowa Sofia (Michaela Jaé Rodriguez, Pose) tworzą plan oddania dużej części jej fortuny.

Wiele produkcji scenariuszowych zawiesiło produkcję lub wstrzymało się w związku ze strajkiem scenarzystów.

Czytaj również:  Berlin: Cillian Murphy o tym, jak Christopher Nolan wpłynął na jego otwierający festiwal film "Małe rzeczy jak te

Latest Posts

Nie przegap