poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Bill Maher mówi, że po obaleniu Roe v. Wade będzie to „zupełnie inna Ameryka”

Bill Maher poświęcił czas podczas ostatniego odcinka programu HBO’s Real Time, aby zająć się decyzją Sądu Najwyższego o obaleniu Roe v. Wade.

Maher był jedynym gospodarzem późnej nocy, który nagrał odcinek po piątkowym ogłoszeniu, że sąd zagłosował 6-3, aby obalić sprawę z 1973 roku, która zalegalizowała aborcję w całym kraju. Maher odniósł się również do czwartkowej decyzji Sądu Najwyższego o odrzuceniu nowojorskiego prawa ograniczającego noszenie broni palnej poza domem.

„Sąd Najwyższy był bardzo zajęty – dzisiaj obalił Roe v. Wade,” powiedział gospodarz. „Jeśli trzymasz wynik w domu, to jest to broń 1, kobiety nic. Witamy w prawicowej Ameryce, gdzie jeśli chcesz zakończyć młode życie, musisz je zastrzelić.”

Maher skomentował fakt, że były prezydent Donald Trump mianował trzech z sędziów, którzy byli częścią większościowej decyzji o obaleniu Roe v. Wade. „Trump jest poza urzędem, ale jego okropność utrzymuje się” – powiedział Maher. „Jest jak bąki ze złymi włosami”

Odnosząc się do kontrowersji podczas nieudanej kampanii prezydenckiej Hillary Clinton w 2016 roku nad terminem, którego użyła w przemówieniu z 1996 roku w odniesieniu do czarnej młodzieży, za co później przeprosiła, Maher powiedział: „Chcę tylko powiedzieć wszystkim wam purystom na lewicy, którzy nie mogliście przynieść sobie, aby głosować na Hillary Clinton, ponieważ powiedziała 'super-predator’ w 1996 roku, cieszcie się, że dostajecie super ciążę w 2022 roku.”

Dalej żartował: „To będzie zabawna Ameryka, w której będziemy żyć, prawda? Bardzo inna Ameryka: Teraz, kiedy zapytasz dilera narkotyków, czy trzyma, będzie chodziło o pigułkę „morning after”.”

Wiele innych hollywoodzkich notabli zważyło w piątek na orzeczenie Sądu Najwyższego, w tym Taylor Swift, która zatweetowała, że jest „absolutnie przerażona, że to jest to, gdzie jesteśmy.”

Czytaj również:  'Top Gun: Maverick" przekroczył 900 milionów dolarów i stał się kamieniem milowym box office

W odniesieniu do decyzji, prezydent Joe Biden powiedział: „To smutny dzień dla sądu i kraju.”

Latest Posts

Nie przegap