sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Była Nicolasa Cage’a pozywa Erikę Jayne o 700 tysięcy dolarów za rzekomo skradzione fundusze

Ten ładny bałagan staje się coraz brzydszy.

Była dziewczyna Nicolasa Cage’a, Christina Fulton, pozywa Erikę Jayne i dwóch byłych adwokatów Girardi & Keese za rzekome oszustwo i kradzież w pozwie o wartości 700 tysięcy dolarów, złożonym w piątek.

W dokumentach uzyskanych wyłącznie przez Page Six, aktorka twierdzi, że zrażony mąż Jayne, zhańbiony adwokat Tom Girardi, oraz jego byli koledzy Samantha Gold i John Kelley Courtney sprzeniewierzyli jej fundusze z ugody, aby wesprzeć ich osobisty styl życia.

55-letnia Fulton uczestniczyła w wypadku samochodowym w styczniu 2016 roku i w jego wyniku odniosła poważne obrażenia. Wkrótce potem szukała reprezentacji prawnej w prestiżowej wówczas kancelarii Girardi & Keese.

Sprawa zakończyła się poufną ugodą złożoną 18 marca 2019 roku, z kwotą ugody wynoszącą 924 300 dolarów, zgodnie z pozwem.

Gold był głównym obrońcą Fultona, a Courtney był starszym adwokatem w sprawie. Jednak Girardi, obecnie 83, był właścicielem i kontrolującym członkiem ich firmy w tym czasie.

Christina Fulton wearing a black outfit.
Fulton rzekomo dowiedział się o sprzeniewierzeniu funduszy poprzez „nowo odkryte” dokumenty finansowe.
GC Images

Według pozwu, Fulton dowiedziała się 14 lipca 2022 roku, dzięki „nowo odkrytym dokumentom finansowym”, gdzie tak naprawdę trafiły jej fundusze z ugody. Dokumenty rzekomo ujawniły, że 8 kwietnia 2019 roku czek ugodowy Fulton został zdeponowany na koncie bankowym Girardi & Keese bez jej zgody.

„Było to całkowite jawne fałszerstwo, ponieważ [Fulton] nigdy nie zatwierdził tego czeku i z pewnością nigdy nie zgodził się na jego zdeponowanie”, twierdzi pozew.

„Ten wynegocjowany czek był w rzeczywistości fałszerstwem i kłamstwem. Czek nigdy nie był trzymany w zaufaniu, ale został wydany. To jest poza szokiem i bladością, że firma ukryłaby nadejście czeku i nie uzyskała potwierdzenia pani Fulton, jak wymaga tego prawo.”

Christina Fulton and Nicolas Cage holding hands.
Fulton i Cage zaczęli się spotykać w 1988 roku.
Ron Galella Collection via Getty

Fulton otrzymała tylko w sumie 190 000 $ z jej ugody między kwietniem 2019 a wrześniem 2020 roku, zgodnie z pozwem, co jej prawnicy twierdzą, że było częścią wzoru Girardiego „aby zdupczyć swoich klientów do oczekiwania na pieniądze poprzez drybling małych płatności.” Otrzymała również zaliczkę w wysokości 5 000 dolarów, pozostawiając saldo w wysokości 744 300 dolarów, czyli kwotę, której domaga się w ramach odszkodowania.

Czytaj również:  Melissa i Joe Gorga wracają do domu po tym jak pominęli ślub Teresy Giudice na rzecz plaży

Adwokaci Fulton twierdzą, że istnieje dowód na to, że fundusze z ugody zostały wypłacone firmie Girardi & Keese w trzech oddzielnych czekach: $214,000 26 kwietnia 2019 r., $1 mln 12 kwietnia 2019 r. i $300,000 10 kwietnia 2019 r.

Jayne, 51, jest wymieniona w pozwie, ponieważ Fulton odkrył, że jej fundusze zostały rzekomo „przekierowane do Eriki” poprzez firmę gwiazdy „Real Housewives of Beverly Hills”, EJ Global, a następnie przekazane do Pretty Mess Inc.

Fulton uważa, zgodnie z pozwem, że Jayne i Girardi użyliby funduszy „jako swoich własnych aktywów”, aby „opłacić swój wystawny styl życia.”

Erika Jayne posing on a red carpet in a pink outfit.
Jayne wielokrotnie zaprzeczała, jakoby wiedziała, jak prowadzone były sprawy finansowe jej zrażonego męża Toma Girardiego.
WireImage

„Fundusze były traktowane jako własność wspólnoty”, twierdzą dokumenty, powołując się na 25 milionów dolarów zdeponowanych w EJ Global – za które Jayne jest pozywana w oddzielnej sprawie upadłościowej Girardi & Keese.

„Erika używała tych pieniędzy do spłacania swoich wydatków”, twierdzi pozew. „Przez co najmniej 12 lat wszystkie jej wydatki były opłacane przez Girardi Keese, gdy je generowała. Nikt nie wypłacał pieniędzy z firmy poza Eriką Girardi.”

Ronald Richards, jeden z adwokatów reprezentujących Fulton, mówi Page Six, że jego klientka – która umawiała się z Cage’em, 58, przez trzy lata począwszy od 1988 roku i dzieli z nagradzanym aktorem 31-letniego syna Westona Coppolę – jak „wiele osób w Hollywood ufała Tomowi i Erice w ich sprawach prawnych.”

Richards dodaje, że Jayne i Girardi byli „publiczną parą, która głosiła bogactwo i sukces.”

Tom Girardi and Erika Jayne sitting at a dinner together.
Jayne wprawiła w osłupienie swoich współpracowników, kiedy złożyła pozew o rozwód z Girardim w listopadzie 2021 roku, po tym jak była mężatką przez 21 lat.
Bravo

Ronalds, który niedawno ogłosił, że chce kupić byłą posiadłość Girardich, twierdzi dalej: „Erika czerpała zyski z tych funduszy, które [were] wykorzystywała do dostarczania treści do programu 'Housewives’, za które otrzymywała wynagrodzenie. Ona bezpośrednio otrzymała płatności sprzedawcy z tych funduszy i osobiście skorzystała z przywłaszczenia rozliczenia naszego klienta.”

Czytaj również:  'Summer House: MV" Jasmine Cooper: Dlaczego ukrywałam ciążę podczas kręcenia 2. sezonu?

Adwokat Jayne powiedział Page Six, że nie widział jeszcze pełnej skargi, ale wierzy, że dwa „fundamentalne bezsporne fakty” wyłonią się ze „wszystkich pozwów, które próbują uczynić Erikę odpowiedzialną za działania” jej zrażonego męża.

Evan C. Borges po pierwsze zauważa, że jego klientka jest „nie-prawnikiem”, który nie miał „żadnej roli” w działaniach Girardiego lub innych osób zajmujących się klientami lub finansami zdyskwalifikowanego prawnika, a po drugie „myślała, że jest żoną niezwykle bogatego prawnika z dobrze prosperującą firmą prawniczą.”

„To taktyka odwracania uwagi i oszustwo dla prawników reprezentujących byłych [Girardi & Keese] klientów, aby użyć stylu życia Eriki i persony w programie 'Housewives’ jako pretekstu do pozwania jej”, dodaje adwokat Jayne.

Erika Jayne posing in front of a step-and-repeat.
Jayne oskarżyła prawników w osobnym procesie o oszustwo o próbę „wyłudzenia” od niej pieniędzy.
NBCU Photo Bank via Getty Images

„Należy skupić się na Tomie Girardim oraz, w przypadku gdy jest to poparte dowodami, na prawnikach, księgowych i finansistach, którzy umożliwili mu popełnienie błędów i wykroczeń.”

Gwiazda rzeczywistości obecnie zmaga się z górą prawnych nieszczęść, które obejmują 5 milionów dolarów pozwu o oszustwo, 50 milionów dolarów pozwu o wymuszanie haraczu i inne.

Utrzymywała swoją niewinność zarówno poza kamerą jak i w „RHOBH.”

Latest Posts

Nie przegap