22 lipca 2022 | 12:32pm

Camilla Parker Bowles nie jest starszą królewną, która wygłosiła rzekome rasistowskie komentarze na temat dzieci księcia Harry’ego i Meghan Markle, wiele źródeł mówi Page Six.

Zarzuty pochodzą z nowej książki „Revenge: Meghan, Harry and the War Between the Windsors” autorstwa Toma Bowera. Donosi on, że w początkowym okresie romansu Harry’ego i Markle w 2016 roku, księżna Kornwalii – macocha Harry’ego – podczas jednej z rozmów z pasierbem zauważyła: „Czy nie byłoby zabawnie, gdyby twoje dziecko miało rude włosy afro?”

Książę i księżna Sussex po raz pierwszy przedstawili swoje twierdzenia, że członek rodziny królewskiej zapytał o to, jaki kolor skóry będzie miało ich przyszłe dziecko w swoim bombowym wywiadzie z Oprah Winfrey w marcu 2021 roku – ale nie wskazałby winowajcy, dopiero później wykluczając królową Elżbietę i księcia Filipa.

Jednak jedno wysoko postawione źródło powiedziało Page Six: „Camilla nie jest rasistką – mogę kategorycznie powiedzieć, że nie jest królewną, o której mówili Harry i Meghan”.

According to Bower's book, Camilla said to Harry:
Według książki Bowera, Camilla powiedziała do Harry’ego: „Czy nie byłoby zabawnie, gdyby twoje dziecko miało rude włosy afro?”
Getty Images/POOL dostarczony przez Splash News/SplashNews.com

Page Six wcześniej donosiło, że Harry nie jest wielkim fanem swojej macochy, ale inny pałacowy insider powiedział: „Tak, Harry może nie kochać Camilli, ale to sięga lat wstecz – dużo wcześniej niż poznał Meghan i ich małżeństwo. I to nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek rzekomym rasizmem.”

W książce Bower donosi również, że Sussexowie mogli uciec z Wielkiej Brytanii i rodziny królewskiej przez problemy z Camillą, i spekuluje, że Harry zdemaskuje ją jako „rasistkę” w swoim nadchodzącym pamiętniku.

Czytaj również:  Kyle Richards mówi, że po rozstaniu z Mauricio Umansky'm ma w swoich wiadomościach DM "mężczyzn i kobiety"
Page Six has previously reported how Harry is not a fan of his stepmother, Camilla.
Page Six wcześniej donosiło, że Harry nie jest fanem swojej macochy, Camilli.
Getty Images

„Podejrzenie Sussexów, że księżna Kornwalii wygłosiła rasistowskie komentarze na temat [their then-unborn son] Archiego, podsyciło ich przerażające potępienie całej rodziny królewskiej” – pisze Bower.

Insiderzy powiedzieli Page Six, że uważa się, że Sussexes nie czytają książki i nie będą odpowiadać na jej twierdzenia.