sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Cannes: Patryk Vega nakręci dramat o Władimirze Putinie jako anglojęzyczny debiut (Exclusive)

Mistrz polskiego box office Patryk Vega (Pitbull, Kobiety mafii) zadebiutuje w języku angielskim prawdziwą gangsterską opowieścią o dojściu Władimira Putina do władzy w Rosji.

Film, którego roboczy tytuł brzmi The Vor in Law, co jest nawiązaniem do określenia rosyjskiej mafii zbliżonego do „ojca chrzestnego”, będzie przyglądał się Putinowi od jego trudnych początków w Petersburgu „aż do wojny na Ukrainie”, powiedział Vega w rozmowie z The Hollywood Reporter.

Wiele osób łączy powiązania Putina z przestępczością zorganizowaną, gdy był burmistrzem Petersburga w okresie bezprawia po upadku Związku Radzieckiego, z kleptokratycznym i autorytarnym reżimem, który narzucił całemu krajowi jako prezydent.

Vega, którego polskie filmy zarobiły lokalnie ponad 100 milionów dolarów, będzie w pełni finansował film za 12 milionów dolarów poprzez prywatnych inwestorów kapitałowych. W przyszłym roku planuje kręcić The Vor in Law w Polsce, na Litwie i Malcie. Vega chce obsadzić w roli głównej Putina amerykańską lub międzynarodową gwiazdę, a większość pozostałych członków obsady będzie pochodzić z Europy.

Vega powiedział, że jego obecny film Autobiografia (Niewidzialna wojna), dramat inspirowany jego własnym życiem, będzie jego ostatnim filmem w języku polskim i że w przyszłości będzie robił tylko filmy anglojęzyczne. Vega powiedział, że czuje, pomimo znacznego sukcesu komercyjnego, że nie jest odpowiednio szanowany w swojej ojczyźnie. „Dostaję złą prasę, bo jestem królem box office” – powiedział. „Nie mogę rozwijać się dalej [in Poland]. Czuję, że [working in English] jest naturalnym postępem w mojej karierze.”

Vega przekonuje, że jego doświadczenie w robieniu filmów w Polsce może okazać się atutem na międzynarodowym rynku. „Mogę zrobić film w 13 dni za 300 tysięcy dolarów, mogę zrobić film na tym samym planie, używając tych samych kamer za 10 procent australijskiego budżetu, nawet nie hollywoodzkiego” – powiedział. „Wiem więc, co mogę zrobić z budżetem 10 milionów dolarów”.

Czytaj również:  Agencyjny deal dla dziennikarzy wchodzi na wysokie obroty

Latest Posts

Nie przegap