poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Doug Liman bierze udział w premierze „Road House” na SXSW, pomimo planów bojkotu

Po oświadczeniu, że nie weźmie udziału w premierze Road House z powodu protestu, Doug Liman faktycznie weźmie udział w pokazie swojego najnowszego filmu na SXSW, The Hollywood Reporter potwierdził.

W styczniu Liman napisał list otwarty, w którym wyraził swoje niezadowolenie z faktu, że Amazon MGM nie wypuści filmu do kin, pomimo pozytywnych pokazów testowych. Napisał wtedy: „Amazon poprosił mnie i społeczność filmową o zaufanie im i ich publicznym oświadczeniom o wspieraniu kin, a potem odwrócili się i wykorzystują Road House do sprzedaży armatury”

W proteście napisał, że zbojkotuje premierę SXSW. Jednak w piątkowy wieczór zasiadł na widowni podczas debiutu filmu.

Film jest remakiem filmu z 1989 roku o tym samym tytule, w którym wystąpili nieżyjący już Patrick Swayze i Sam Elliott. (Karta tytułowa na początku premiery Road House informowała, że pokaz był dedykowany Swayze’emu)

W wersji Limana Jake Gyllenhaal wciela się w rolę Elwooda Daltona, byłego zawodnika UFC, który żyje z samochodu, gdy właścicielka przydrożnego baru na Florydzie (Jessica Williams) proponuje mu pracę bramkarza. Szybko wchodzi w konflikt z bogatym deweloperem (Billy Magnussen), który chce przejąć bar.

Przed filmem Gyllenhaal wykrzyczał Limana ze sceny w Paramount Theater, mówiąc: „Chcę również podziękować naszemu niesamowitemu reżyserowi, który jest dziś na widowni” Aktor dodał, że on i Liman są przyjaciółmi od 15 lat i od dawna chcieli razem pracować: „On jest tak genialny i ten film też taki jest.”

Oprócz Gyllenhaala, Williamsa i Magnussena, na premierze pojawili się także Lukas Gage, Post Malone i JD Pardo, a także mistrz UFC, który został aktorem, Conor McGregor, który gra w filmie złoczyńcę.

Reakcje online w dużej mierze wskazywały na kampowy, przesadzony występ McGregora. Podczas pytań i odpowiedzi po projekcji z moderatorem Daxem Shepherdem, McGregor powiedział o tworzeniu filmu: „To bardzo ciężka praca. Kiedy zobaczyłem, jak to ożywa na ekranie, kiedy oglądałem film, myślałem: „Spieprzę to”.”

Czytaj również:  Anthony Anderson Reaguje na Emmy Snubs za finałowy sezon 'Black-ish': "Can You Believe That S***?"

Ze sceny McGregor podziękował twórcom filmu za obsadzenie go i dodał: „Doug Liman nie jest na scenie, a powinien na niej być”, co spotkało się z głośnym aplauzem publiczności.

Gyllenhaal opowiedział o pracy nad pozyskaniem McGregora do Road House, mówiąc: „Ścigaliśmy Conora i mieliśmy nadzieję, że zrobi ten film, i nagle dostaliśmy telefon, że to zrobi. Znasz to uczucie, kiedy kupujesz dom, o którym zawsze marzyłeś i myślisz: „Co ja, kurwa, właśnie zrobiłem?” To jest właśnie to uczucie. Chciałem biec tak daleko, jak to tylko możliwe.”

Inny aktorski debiutant, Malone, został zapytany, jak odnalazł się w tej roli. Zaśmiał się: „Cholera, nie wiem co robię. Mówiłem za kulisami, że w aktorstwie nie ma autotune. To naprawdę ciężka praca i wszyscy tutaj ją zniszczyli.”

Road House zostanie udostępniony na Prime Video 21 marca.

Latest Posts

Nie przegap