5 czerwca 2022 | 12:04pm

Jakże królewsko słodkie!

Troje dzieci księcia Williama i Kate Middleton spędziło niedzielny poranek na pieczeniu ciast na uliczną imprezę z okazji Platynowego Jubileuszu w Cardiff.

Książę i księżna Cambridge udostępnili na swoich oficjalnych profilach w mediach społecznościowych uroczy fotomontaż przedstawiający małych cukierników przy pracy.

„Piekąc ciasta dla lokalnej społeczności w Cardiff, która będzie się nimi delektować podczas odbywającej się dziś imprezy ulicznej z okazji Platynowego Jubileuszu! 🎉” – czytamy w podpisie pod montażem, w którym występują książę George, lat 8, księżniczka Charlotte, lat 7, książę Louis, lat 4, oraz mama Kate, lat 40.

„Mamy nadzieję, że Wam się spodobają! 🧁”

Na zdjęciach widać, jak flaga Wielkiej Brytanii ozdabia kuchnię rodziny, podczas gdy troje młodych królewskich przesiewa mąkę, rozbija jajka, miesza składniki i – z pomocą Kate – dekoruje babeczki lukrem.

From left: Prince George, 8, Prince Louis, 4, Princess Charlotte, 7, and and Kate Middleton baking cupcakes
Zabawa w robienie babeczek rozpoczęła ostatni poranek czterodniowych obchodów Platynowego Jubileuszu.
Instagram/@dukeandduchessofcam

Użytkownik Twittera @Sam19Lou pochwalił się tą sceną: „OMG, niesamowite zdjęcia przedstawiające rodzinę, która dobrze się bawi. Bez przepychu, który również uwielbiam, ale po prostu zwykły dzień pieczenia w kuchni z dziećmi.”

Inny użytkownik Twittera o nicku @vitaminsea zauważył: „Kiedy królowa powiedziała nam, że mamy się dobrze bawić i mieć wspaniałe wspomnienia, William i Catherine zrobili to ze swoją piękną rodziną”.

Zabawa rozpoczęła ostatni poranek czterodniowych uroczystości odbywających się w ramach Platynowego Jubileuszu, który jest organizowany dla uczczenia 70. rocznicy panowania królowej Elżbiety II.

Królowa ma 96 lat i jest obecnie najdłużej urzędującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. Została koronowana w wieku 21 lat 2 czerwca 1953 roku. Podczas niedzielnej uroczystości z okazji Platynowego Jubileuszu pojawiła się w formie hologramu.

Czytaj również:  Jimmy Fallon udał się na pizzę do Lucali po Met Gala z Questlove i Michaelem Che