piątek, 14 czerwca, 2024

Ostatnie posty

finał 'Ms. Marvel’ zawiera najnowszy (i najbardziej znaczący) wątek prowadzący do wprowadzenia X-Men do MCU

Między tym Earth-838 Professor X cameo w „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” do Taron Egerton lobbowanie grać Wolverine, powolny, ale stały integracja ukochanej grupy superbohaterów mutantów jest dobrze w toku.

X-MEN, Hugh Jackman, James Marsden, Patrick

X-MEN, Hugh Jackman, James Marsden, Patrick Stewart, Halle Berry, Famke Janssen, 2000r. 20th Century Fox Film Corp./Courtesy Everett Collection

[This story contains spoilers for the Ms. Marvel season finale.]

Marvel nadal teasuje długo oczekiwany crossover, na który fani bardzo czekali – pojawienie się X-Menów w Marvel Cinematic Universe.

Przez lata X-Men byli trzymani z dala od narracji MCU ze względu na kwestie praw (filmy Bryana Singera X-Men z początku lat 2000 pozostawały w posiadaniu 20th Century Fox) Ale od czasu przejęcia Foxa przez Disneya w 2019 roku, dodanie mutantów do uniwersum było nieuchronne. Trzy lata później widzimy, jak kawałki powoli, ale pewnie, łączą się w to, co wskazuje na pełne wprowadzenie X-Menów do MCU.

W ślad za okruchami chleba, które prezes Marvel Studios Kevin Feige i zespół pozostawiają za sobą w trakcie Fazy 4, najnowszy rozwój może być najważniejszy ze wszystkich. Po wielkim odkryciu na zakończenie finału sezonu Ms. Marvel, mutanci są teraz w mieszance – tak jakby. Bruno (Matt Lintz) ujawnia Kamali (Iman Vellani), że to nie tylko bransoleta czy jej dziedzictwo ClanDestine odblokowało jej kosmiczne moce – w jej DNA jest mutacja.

Z ustalonym statusem mutanta Kamali Khan, otwiera to główny punkt wejścia dla innych mutantów, jak X-Men, aby się pojawić. Podczas gdy Kamala z komiksów jest Inhuman – co mogłoby potencjalnie wyjaśnić jej mutację genetyczną – inna wskazówka zawęża ją. Po tym, jak Bruno łamie nowinę, gra rozpoznawalny gitarowy riff z ukochanego serialu z lat 90. X-Men: The Animated Series. Czy my to sobie wyobraziliśmy? Nie – jest nawet wymieniony w napisach końcowych jako „X-Men ’97 Theme.”

Czytaj również:  Box Office Meltdown: "Furiosa" lub "Garfield" wygrywają Dzień Pamięci z najgorszym otwarciem nr 1 od trzech dekad

I to nawet nie jest pierwszy raz, gdy X-Men theme song pojawił się w MCU. Kolejny punkt wejścia do świata X-Menów pochodzi z samego multiwersum, przede wszystkim cameo Profesora X (Patrick Stewart) w Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Stewart powrócił do postaci jako multiwersalna wersja Charlesa Xaviera z Ziemi-838. Podczas jego pierwszego pojawienia się w sequelu Doctor Strange, tease tego samego motywu X-Men gra, gdy kamera przesuwa się na Stewarta, siedzącego w klasycznym żółtym fotelu z poduszką powietrzną, podobnie jak postać w komiksach i serialu animowanym. I niezależnie od tego, czy mutanci istnieją na Ziemi-616, czy w całym multiwersum, Marvel wydaje się być coraz bliżej fabuł związanych z X-Menami niż kiedykolwiek wcześniej.

Bomba o mutantach Ms. Marvel pojawia się również przypadkowo po tym, jak plotki o Taronie Egertonie prowadzącym rozmowy, by być może zagrać Wolverine’a, rozeszły się wirusowo. Gwiazda Rocketman powiedziała The New York Times, że spotkała się z Feige’em i zespołem Marvela, by potencjalnie pójść w ślady kolegi z branży, Hugh Jackmana, który stał się sławny po zagraniu ulubionego mutanta w X-Men (2000) i kilku kolejnych filmach. Należy też zawsze pamiętać, że święta trójca Blade’a (1998), X-Men i Spider-Man (2002) udowodniła, że filmy oparte na postaciach Marvela są w końcu opłacalne w oczach głównych studiów, dzięki czemu narodziło się MCU.

„Byłbym podekscytowany, ale również obawiałbym się, ponieważ Hugh jest tak związany z rolą, że zastanawiałbym się, czy byłoby to bardzo trudne dla kogoś innego, aby to zrobić” – powiedział Egerton. „Ale mam nadzieję, że jeśli się pojawi, to dadzą mi szansę”.

Dodatkowo, ewolucja Wandy Maximoff (Elizabeth Olsen) w Szkarłatną Wiedźmę również wskazuje na potencjalny crossover X-Men w jej własnym storyline. Podczas gdy Szkarłatna Wiedźma jest najwyraźniej wykluczona po wydarzeniach z Multiverse of Madness, postać ta jest niewątpliwie ważnym ogniwem łączącym Avengers i X-Men, służąc w obu supergrupach w komiksach.

Czytaj również:  Film Pixara "Astral" zakazany w Arabii Saudyjskiej z powodu pocałunku osób tej samej płci

Jest też cameo Evana Petersa w WandaVision, który zagrał wersję brata Wandy, Pietro Maximoffa, aka Quicksilvera. Peters grał tę rolę w filmach Foxa X-Men, a Aaron Taylor-Johnson zagrał pierwszą inkarnację Quicksilvera w MCU w Avengers: Age of Ultron (2015).

W komiksach bliźniacy Maximoff są potomstwem superwilgotnego Magneto – możliwość, która nie została jeszcze całkowicie wykluczona, ponieważ dotyczy multiwersum. Choć fani byli rozczarowani, gdy okazało się, że postać Petersa w WandaVision nie ma żadnego związku z jego X-Men rolą, Marvel rzadko wykonuje bezsensowne ruchy, a drzwi są wciąż otwarte dla Petersa, by powrócił jako Quicksilver w jakimś charakterze.

W końcu ostatni raz widzieliśmy oryginalną drużynę X-Men w X-Men: Days of Future Past, Wolverine (Jackman) skutecznie zresetował ich linię czasu, skutecznie wymazując wydarzenia z poprzednich filmów Singera. Z wszystkimi X-Menami żyjącymi i mającymi się dobrze, to ustawia idealną scenę dla Feige i zespołu, aby wkroczyć i dostarczyć.

A ze Steve’em Rogersem, Tonym Starkiem i Natashą Romanoff pozornie poza obrazem, to z pewnością oczyszcza pole gry dla zmiany narracji, być może jeden mniej skupiony na Avengers i bardziej skoncentrowany na zespołach takich jak X-Men i innych grup superbohaterów w całej galaktyce (fani patrząc na ciebie, Fantastyczna Czwórka.)

Cały pierwszy sezon Ms. Marvel można oglądać już teraz na Disney+.

Biuletyny THR

Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia

Subskrybuj Sign Up

Latest Posts

Nie przegap