sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Fox i DirecTV osiągają porozumienie w sprawie odnowienia umowy przewozowej, unikając blackoutu

Fox Corp. i DirecTV doszły do porozumienia w sprawie nowej umowy i zażegnały potencjalny blackout kilku sieci.

Poprzednia umowa wygasła w piątek o północy, a obie firmy ogłosiły wieloletnie przedłużenie umowy w sobotę we wspólnym komunikacie prasowym. Umowa obejmuje FS1, FS1, Big Ten Network, Fox Deportes, Fox Soccer Plus (PPV) oraz lokalne stacje należące do Foxa.

Odnowienie dotyczy osiemnastu rynków, w tym Nowego Jorku, Los Angeles i Chicago. Warunki finansowe nie zostały określone.

To przychodzi w pracowitym czasie dla relacji sportowych, z Mistrzostwami Świata w 2022 roku nadawanymi na Fox i FS1, podczas gdy programowanie Fox w ten weekend obejmuje również mecze NFL i Big Ten College Football Championship.

W ostatni weekend Fox rozpoczął emisję na wielu kanałach czołówki ostrzegającej widzów, że brak porozumienia z DirecTV może spowodować utratę dostępu do programów. Firmy prowadziły w tym czasie aktywne rozmowy.

Fox znalazł się w podobnej sytuacji z nowojorską firmą kablową Altice w październiku, ponieważ firmy były skłócone w sprawie opłat, aż do rozstrzygnięcia sporu w czasie, aby podobnie uniknąć blackoutów. Fox nie wyszedł z ciemności z powodu sporu o przewóz, ponieważ negocjacje z Dish Network doprowadziły do wyłączenia stacji na 10 dni w 2019 roku.

Czytaj również:  Gdzie dzwonić w NYE w Las Vegas i złapać Gwen Stefani, Bruno Mars, Kevin Hart, Pitbull i więcej wykonawców

Latest Posts

Nie przegap