czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

gwiazda 'Desperate Housewives’ Madison De La Garza mówi, że w dzieciństwie była prześladowana za swoją wagę w programie

Madison De La Garza zastanawia się nad swoim czasem jako dziecięcej gwiazdy w Desperate Housewives i jak cyberprzemoc od widzów doprowadziła do jej „rozwoju zaburzenia odżywiania w bardzo młodym wieku.”

Aktorka – która miała aż 6 lat, gdy portretowała Juanitę Solis, córkę granej przez Evę Longorię Gabrielle „Gaby” Solis, w serialu ABC – pojawiła się w najnowszym odcinku podcastu Elizabeth Vargas Heart of the Matter aby opowiedzieć o swojej podróży do trzeźwości. Podczas 45-minutowego odcinka De La Garza otworzyła się na temat swojego osobistego używania narkotyków i doświadczeń z uzależnieniem, a także decyzji o zwróceniu się do swojej siostry Demi Lovato po tym, jak De La Garza szukała leczenia.

Pod koniec dyskusji, Bad Teacher aktorka dotknęła swojego czasu występując w Desperate Housewives z Vargas, wspominając jak doświadczyła cyberprzemocy na temat swojej wagi pod pozorem troski o jej zdrowie.

„Reakcje, które dostałam na moją postać na Desperate Housewives, mam na myśli, że to było po prostu szokujące. Wiele osób podeszło do tego w taki sposób, że byli quot;zaniepokojeni o moje zdrowiequot;”, powiedziała. „Ja osobiście uważam, że to po prostu nieprawda. Że to była przykrywka, żeby mogli po prostu osądzić 6-latka.”

De La Garza ujawniła, że chociaż jej rodzice ograniczali jej aktywność w sieci, ona często zakradała się do komputera i odwiedzając strony takie jak TMZ, stronę z plotkami dla nastolatków OceanUp i YouTube, „spędzała szaloną ilość czasu czytając te komentarze”, które mówiły o niej w „okropny” sposób.

„Mówili takie rzeczy, że chcieli, abym umarła z powodu tego, jak wyglądałam [jak]. To było po prostu straszne, jak 'brzydka tłusta krowa’ i 'mam nadzieję, że dostaniesz raka i umrzesz, bo jesteś taka gruba’ Po prostu straszne, straszne, straszne, straszne rzeczy i to było, gdy miałam 6, 7, 8 lat” – wspominała. „Czytanie takich komentarzy zdecydowanie wpłynęło na moje zdrowie psychiczne i ostatecznie odegrało się na tym, że rozwinęłam zaburzenia odżywiania w bardzo młodym wieku”.

Czytaj również:  Amazon Studios kupuje scenariusz komedii "Hell's Belles" Jennifer Harrington

Aktorka Desperate Housewives powiedziała, że jej rodzina nie miała pojęcia, że „widziałam te rzeczy i czytałam te rzeczy” lub że zaczęła „próbować się głodzić” w odpowiedzi – coś, co pamięta, że robiła już w wieku 7 lat.

Kiedy Vargas zapytała o to, czy aktorka powiedziała komukolwiek z zespołu twórczego Desperate Housewives lub czy byli świadomi molestowania w sieci, zauważyła, że wszyscy musieli być przynajmniej w pewnym stopniu zorientowani, ponieważ wpisali jej wagę i wygląd do programu jako część fabuły postaci Longorii.

„Był jeden odcinek, w którym poszłam do szkoły z masą makijażu na sobie, ponieważ dziewczyny z mojej klasy powiedziały, że nie jestem wystarczająco ładna, aby być jej córką” – powiedziała De La Garza. „Więc o tym mówiono dosłownie w scenariuszu serialu. Cały żart mojej postaci polegał na tym, że Eva była tą szczupłą, piękną modelką, a jej córka okazała się być czymś zupełnie przeciwnym.”

Podczas gdy aktorka powiedziała, że „nigdy nie wyszli i nie powiedzieli mi nic”, osoby pracujące przy serialu „wyszły z siebie, aby powiedzieć mi, że jestem piękna” De La Garza opowiedziała, jak obsada i ekipa serialu często prawiła jej komplementy, a dział garderoby upewnił się, że czuje się komfortowo w swoich ubraniach i we własnej skórze, co „doceniła”.

„Byłam w stanie odezwać się i powiedzieć: 'Hej, naprawdę nie podoba mi się to, jak się czuję w tych ubraniach. Czuję się bardzo niekomfortowo'” – wspominała. „W pewnym momencie pozwolili mi przynieść moje własne dżinsy, ponieważ ciągle mówiłam im, w jaki sposób te dżinsy [pasują] – ten materiał, ta faktura, to naprawdę mi przeszkadza. Nie mogę się skupić na swoich liniach, a oni pozwalali mi przynosić własne ubrania do noszenia, żebym czuła się bardziej komfortowo.”

Czytaj również:  NBCUniversal zatrudnia Benny'ego Reuvena (wyłączność)

Gwiazda Desperate Housewives powiedziała również, że ona i Longoria „nigdy o tym nie rozmawiały”, ale że starsza aktorka często prawiła jej komplementy. „Nigdy nie rozmawiałyśmy o tym wprost, ale ona zdecydowanie wyszła ze swojej drogi, aby sprawić, że poczuję się jakbym była ładna i jakbym była wyjątkowa,” powiedziała De La Garza. „Sprawiła, że czułam się jakbym była rodziną i jeśli kiedykolwiek chciałam pójść do niej z tymi rzeczami, absolutnie mogłam. Po prostu – czułam się tak zawstydzona, że te komentarze zostały w ogóle napisane, że nie chciałam nawet o tym mówić.”

De La Garza dodała, że jej zaburzenia odżywiania zmieniały się z czasem. Przypomniała sobie, że weszła na kilka lat w okres rekonwalescencji, zanim zaburzenie odżywiania powróciło. Aktorka głodziła się przed „miesiącami zmagań z zaburzeniem odżywiania”.

„W tej chwili chciałbym powiedzieć, że jestem około dwóch lat w odzyskiwaniu i rzeczy idą naprawdę, naprawdę dobrze”, powiedziała Vargas. „Co jest wspaniałe, aby móc to powiedzieć, ale nie sądzę, że jest to coś, co kiedykolwiek całkowicie odejdzie lub kiedykolwiek zostanie całkowicie naprawione w tym, że myślę, że [to] jest takie samo jak posiadanie uzależnienia.”

Mimo to, mówi o tym, ponieważ wierzy, że opowiedzenie swojej historii może pomóc chronić inne dzieci przed skutkami znęcania się online. „Myślę, że to niesamowicie ważne, aby ludzie wiedzieli, jak złe może być cyberprzemoc i po prostu jak nie do pomyślenia jest to, że faktycznie dzieje się dzisiaj”, wyjaśniła De La Garza. „Myślę, że to naprawdę ważne, aby ludzie byli tego świadomi, aby mogli zwracać na to uwagę i chronić to kolejne pokolenie dzieci”.

Latest Posts

Nie przegap