wtorek, 18 czerwca, 2024

Ostatnie posty

gwiazda „Echo” Vincent D’Onofrio opowiada o kolejnym ruchu Kingpina i reboocie „Daredevil: Born Again

[Ta historia zawiera spoilery do Echo.]

Gwiazda Echo Vincent D’Onofrio nie jest gotowy, aby powiedzieć, czy Wilson „Kingpin” Fisk został uzdrowiony przez Mayę Lopez.

Pod koniec pięcioodcinkowego miniserialu Disney+ i Hulu, Echo, Maya (Alaqua Cox) wykorzystuje moce swoich przodków Choctaw, aby wejść do umysłu Fiska i potencjalnie uleczyć go z traumy z dzieciństwa związanej z jego agresywnym ojcem i młotkiem, którego użył, aby go powstrzymać. Gdy Maya uwalnia Fiska ze swojego uścisku, ten desperacko chce wiedzieć, co mu zrobiła, ale zostaje porwany, zanim policja dotrze na miejsce zdarzenia.

W tej chwili D’Onofrio nie może oddać gry, zwłaszcza że Daredevil: Born Again wciąż w drodze.

„To dobre pytanie, ale nie mogę na nie odpowiedzieć. To pytanie jest zapakowane w wiele innych rzeczy i nie mogę otworzyć tego pudełka”, powiedział D’Onofrio dla The Hollywood Reporter.

Scena w połowie napisów końcowych pokazuje również Fiska liżącego rany w swoim prywatnym samolocie, dopóki jego zainteresowanie nie zostanie wzbudzone przez doniesienia prasowe o braku silnego kandydata na burmistrza Nowego Jorku. Scena kończy się, gdy Fisk wydaje się zainteresowany kandydowaniem na burmistrza i chociaż D’Onofrio nie może ujawnić zbyt wiele na temat tego punktu historii, nie wierzy, że moce Mayi zmieniły Fiska w taki sposób, że nagle poświęciłby swoje życie służbie publicznej.

„Nie sądzę, żeby się zmienił; myślę, że jest oświecony” – mówi D’Onofrio. „Nie widziałem wielu odcinków Echo. Więc w moim umyśle, po tym, jak wszystko poszło z Mayą, wsiada do samolotu i … pod koniec tego lotu decyduje: „Jeśli chcę być wszechmocny, to właśnie to zrobię” To wszystko, co mogę ci powiedzieć.”

We wrześniu 2023 roku Daredevil: Born Again, z D’Onofrio i Charliem Coxem w rolach głównych, zresetowano planowany 18-odcinkowy serial po tym, jak wczesne materiały filmowe nie spełniły oczekiwań Marvel Studios. Scenarzysta The Punisher Dario Scardapane został zatrudniony jako nowy showrunner i wkrótce zdecydowano, że odizolowany wszechświat Marvela, który kiedyś rezydował w Netflix, stanie się kanonem MCU.

„Podczas naszego restartu całej kreacji w Daredevil: Born Again, wszyscy twórcy zebrali się i powiedzieli: „Słuchaj, tak musimy to teraz zrobić”” – mówi D’Onofrio. „Więc na pewno mówimy o tym tylko w kategoriach bezpośredniego związku z oryginalnym Daredevil i to jest świetna rzecz. Wnosi wiele fajnych historii i wszystkie dodatkowe historie, które wydarzyły się w oryginalnych trzech sezonach”

D’Onofrio jest szczególnie podekscytowany dodaniem Born Again do Moon Knight i Loki duetu reżyserskiego, Justina Bensona i Aarona Moorheada.

„Jestem ich wielkim fanem i cały czas z nimi rozmawiam” – mówi D’Onofrio. „Kiedy usłyszałem, że [dołączają do Born Again], pomyślałem: 'OK, nie tylko coś zmieniamy, ale szefowie robią dla nas właściwą rzecz’ Dali nam swój najgorętszy talent i to jest całkiem fajne. Więc pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem, było podziękowanie im. Podziękowałem Kevinowi [Feige] za zrobienie tego i trzymanie się Charliego [Coxa] i mnie. To całkiem niesamowita rzecz.”

Poniżej, podczas niedawnej rozmowy spoilerowej z THR, D’Onofrio omawia również skomplikowane relacje rodzinne Fiska z Mayą, zanim zastanowił się nad niedawną śmiercią swojego Homicide: Life on the Street Andre Braughera.

Twój przyjaciel Ethan Hawke powiedział światu, że wie, że dostanie twój najlepszy materiał, kiedy powiesz komuś, żeby zamknął drzwi. Czy wszystkie drzwi są teraz zamknięte?

(Laughs.) Tak, wszystkie drzwi są zamknięte.

Kiedy po raz pierwszy dołączyłeś do MCU, czy był to pakiet Hawkeye, Echo i Daredevil: Born Again?

Tak jakby. Nie chcę wchodzić w szczegóły. Zadzwonili do mnie i powiedzieli: „Hej, chcemy wprowadzić cię do MCU i mamy na myśli wiele rzeczy” To był fantastyczny telefon. Szybko zdajesz sobie sprawę, że są z tobą w stu procentach i chcą wiedzieć, czy jesteś z nimi, nawet jeśli nie są gotowi powiedzieć ci o wszystkim. Nie otrzymujesz więc konkretów, ale dostajesz dużo entuzjazmu i zaproszenie do MCU, co jest całkiem fajną rzeczą.

Vincent D’Onofrio jako Wilson Fisk/Kingpin w filmie Marvel Studios EchoMarvel Studios

Hawkeye nadał Fiskowi trochę stylu, ale powrócił do swojego bardziej znanego wyglądu w Echo. Czy to była twoja sugestia? A może zespół Echo już to zamierzał?

Czytaj również:  Analiza Cannes: Zdobywcy nagród jury i przegrani, na których warto zwrócić uwagę w sezonie oscarowym

Sydney Freeland, która jest producentem wykonawczym i jednym z reżyserów Echo, chciała, żebym zrobił Echo. Podczas naszej pierwszej rozmowy wyjaśniła mi fabułę Echo i że podróż Mayi Lopez doprowadzi do mrocznych wydarzeń i odrobiny przemocy. Wiedziałem już, że moja postać najlepiej sprawdza się w tym Daredevil rodzaju tonu, a kiedy Sydney powiedziała mi o specjalnym sposobie, w jaki chce opowiedzieć historię Mayi Lopez, pomyślałem: „Świetnie. Uwielbiam to, ponieważ naprawdę uważam, że Kingpin działa najlepiej w mroczniejszym tonie.”

Ty zgodziłeś się ze mną wcześniej, że te byłe postacie Netflixa można umieścić na nowej trajektorii bez zaprzeczania temu, co było wcześniej. Po prostu wybierasz i wybierasz, co i czego nie używać. Bazując na Echo, wygląda na to, że Marvel Studios właśnie to robi. Wykorzystali nawet wcześniejsze materiały z Netflixa w promocjach tego serialu, a może nawet w samym serialu. Jak myślicie, czy debata na temat tego, że Kingpin i Daredevil to te same postacie, została raz na zawsze rozstrzygnięta?

Myślę, że tak. Podczas naszego restartu całej kreacji w Daredevil: Born Again, wszyscy twórcy zebrali się i powiedzieli: „Słuchaj, tak musimy to teraz zrobić” Więc z pewnością mówimy o tym tylko w kategoriach bezpośredniego związku z oryginalnym Daredevil i to jest świetna rzecz. Wprowadza wiele fajnych historii i wszystkie poboczne historie, które wydarzyły się w oryginalnych trzech sezonach. Więc teraz możemy rozpocząć tę Born Again sytuację z całą tą historią za nami i wynikiem całej tej historii. Więc wszyscy mówimy o Daredevil: Born Again w tych kategoriach.

Tak, esencja i duch tych przeszłych seriali jest ważniejszy niż odtwarzanie dokładnych szczegółów i miejmy nadzieję, że Internet to dostrzega, zanim przeanalizuje różne młotki, których Wilson Fisk używał w każdym serialu. W Daredevil użył młotka do pazurów, aby zabić swojego ojca, podczas gdy Echo wykorzystał młotek kulowy. Czy obawiasz się potencjalnej dyskusji na temat dzielenia włosa na czworo?

Jestem aktorem od czterdziestu kilku lat, więc jestem przyzwyczajony do pracy z wieloma różnymi rodzajami kreatywnych ludzi. Najlepsi z nich mają całkowicie unikalne spojrzenie na rzeczy, więc nigdy nie dziwi mnie, gdy rzeczy zmieniają się nieco z projektu na projekt. Po prostu tak nie jest. Jedyne, co możemy zrobić, to być bardzo bystrym, jeśli chodzi o kanon tych postaci, Daredevila i Kingpina. Musimy być na bieżąco, jeśli chodzi o właściwy ton i musimy dać im to, czego szukają, jeśli chodzi o tego rodzaju opowiadanie historii. To różni się od innych rzeczy. Żaden z nas nie ma supermocy i nie jesteśmy z kosmosu. Jesteśmy postaciami z charakterem. Tak zostaliśmy przedstawieni pierwotnie i taki jest teraz pomysł. Tak więc wszyscy artyści i twórcy stojący za tymi rzeczami zmienią nieco rzeczy, aby nasza historia była interesująca.

Ale uwielbiam to, że każdy ma coś do powiedzenia. Mówią mi różne szalone rzeczy i po prostu to uwielbiam. Uwielbiam to, że zwracają na to uwagę. Uwielbiam to, że wszyscy mają swoje opinie i wolą, by było tak lub inaczej. Jako aktor nie mogę odpowiedzieć na wszystkie te pytania, ale mogę dać im występ, który docenią. Reszta to po prostu świat, w którym żyją te filmy i seriale. Istnieje duża, silna baza fanów i to właśnie sprawia, że te filmy i programy przetrwają. Więc narzekajcie, miejcie opinie, róbcie co chcecie. Uwielbiam emocje i nie przeszkadza mi to. Ale każda kreatywna osoba, jaką kiedykolwiek spotkałem, jest wyjątkowa i powinna mieć możliwość dokonywania wyjątkowych wyborów. Więc nie przeszkadza mi to [co mówią ludzie], czy się z nimi zgadzam, czy nie.

Czytaj również:  Sean "Diddy" Combs pozwany przez producenta o napaść na tle seksualnym

Maya próbowała użyć swoich mocy, aby uleczyć ból Fiska z dzieciństwa i chociaż może się wydawać przedwczesne odebranie mu tej definiującej cechy na tak wczesnym etapie kariery MCU, czy uważasz, że jej się udało?

To dobre pytanie, ale nie mogę na nie odpowiedzieć. To pytanie jest opakowane w wiele innych rzeczy i nie mogę otworzyć tego pudełka.

„Co zrobiłeś!?” Sposób, w jaki jej odpowiedział, sugeruje, że wie, że czuje się inny, wystarczająco inny, by ubiegać się o urząd publiczny? Czy uważasz, że jej moce w jakiś sposób wpłynęły na jego decyzję o kandydowaniu na burmistrza?

Nie, nie sądzę. Chcę postąpić właściwie i powiedzieć coś, co jest prawdą, ale nie jest zbyt odkrywcze. Nie sądzę, żeby się zmienił; myślę, że jest oświecony. Nie widziałem wielu odcinków Echo. Więc w moim umyśle, po tym, jak wszystko poszło z Mayą, wsiada do samolotu, a wiadomości są odtwarzane w samolocie. Mówią: „Nowy Jork będzie wkrótce szukał nowego burmistrza”, a kiedy to ogląda, zapala się żarówka. Pod koniec lotu zdecydował: „Jeśli chcę być wszechmocny, to właśnie to zrobię” Tylko tyle mogę powiedzieć.

(L-R): Vincent D’Onofrio jako Wilson Fisk/Kingpin i Alaqua Cox jako Maya Lopez w filmie Marvel Studios EchoChuck Zlotnick

Fisk zabił ojca Mayi, a ona w odwecie strzeliła mu w twarz i wysadziła jego zbrojownię. Następnie wytropił ją w Oklahomie i błagał, by wróciła i pomogła w prowadzeniu jego imperium. Odmówiła, więc zagroził, że zabije całą jej rodzinę. Przez cały czas nie zadał sobie trudu, by nauczyć się jej języka. Czy jego przywiązanie do niej to bardziej kontrola niż pozory miłości?

Kiedy byłem młody, myślałem, że wiem, jak kochać: rodzinę, przyjaciół, partnerów. Ale w dużej mierze chodziło o kontrolę. Nauczyłem się więc na własnej skórze, że miłość nie powinna polegać na kontroli, a to dość oczywiste, że dla wielu ludzi, którzy się kochają, kontrola jest z tym związana. Więc to może powodować problemy, duże problemy, i w tym przypadku, i w wielu przypadkach przez całe życie, to jest jedno i drugie, dopóki nie nauczysz się kochać lepiej.

Wspomniałeś o Daredevil: Born Again zresetowanym wcześniej i pomyślałem, że mądrze było zerwać bandaż, kiedy to zrobiłeś, zamiast próbować stworzyć nowy ton lub historię w postprodukcji. Czy ty i Charlie Cox odbyliście więcej charakterystycznych dwugodzinnych rozmów telefonicznych, gdy wszystko się skończyło?

Tak, nie chcę do tego wracać.

Wygląda na to, że podobała ci się wcześniejsza praca Bensona i Moorheada nad Moon Knight i Loki. Czy spotkałeś się już z nowymi dyrektorami Born Again?

Jestem ich wielkim fanem i cały czas z nimi rozmawiam. Jestem bardzo szczęśliwy, że robią ten program. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Kiedy to usłyszałem, pomyślałem: „OK, nie tylko coś zmieniamy, ale szefowie robią dla nas właściwą rzecz” Dali nam swój najgorętszy talent i to jest całkiem fajne. Więc pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem, było podziękowanie im. Podziękowałem Kevinowi [Feige] za zrobienie tego i trzymanie się Charliego i mnie. To całkiem niesamowita rzecz.

Czytaj również:  'Stranger Things 4' ustanawia rekord streamingu Nielsena

Zakochałem się w pewnym pytaniu lata temu, ale tak naprawdę nigdy nie uzyskałem na nie satysfakcjonującej odpowiedzi. Zasadniczo brzmiało ono: „Co się dzieje, gdy ty i twój sceniczny partner macie przeciwne techniki aktorskie? Kto idzie na kompromis?” Jednak w końcu otrzymałem świetną odpowiedź na to pytanie za jednym razem, gdy go nie zadałem, a to dzięki uprzejmości jednego Matthew Modine.

(D’Onofrio smiles.)

Powiedział mi, że obaj zderzyliście się głowami w Full Metal Jacket, częściowo dlatego, że on był Adlerem, a ty Strasbergiem. Co się stało od tego czasu, gdy twoja technika koliduje z czyjąś inną? Kto dostosowuje się do kogo?

Cóż, nikt się nie dostosowuje. Nie możesz porzucić swojej techniki. Oboje robicie wszystko, co w waszej mocy, by scena zadziałała. Przede wszystkim zawsze uważałem, że technika jest tylko wtedy, gdy jest potrzebna. Doświadczenie bardzo pomaga, ponieważ im dłużej grasz, tym lepszym jesteś aktorem. To moja opinia o mnie i moich przyjaciołach. Niektórzy z moich przyjaciół z czasem stali się niesamowitymi aktorami. Zawsze byli dobrzy, ale teraz są moim zdaniem najlepszymi aktorami. Czasami można po prostu wejść i zagrać daną rolę i czuć się z tym dobrze, i wszyscy czują się z tym dobrze. A czasami potrzebna jest technika. Tak się składa, że moją techniką jest aktorstwo metodyczne. Ale rzecz w tym, że tak długo, jak wykonujesz swoją pracę najlepiej jak potrafisz, postępujesz właściwie. Nie sądzę, by ktokolwiek musiał ulegać drugiemu. To atmosfera pracy i trzeba się do niej przykładać. Wiem, że Matthew mocno w to wierzy, ale naszym zadaniem jest służenie historii, więc musimy wnieść do niej wszystko, co możemy, w najlepszy możliwy sposób.

Niestety, jeden z twoich najważniejszych partnerów scenicznych, Andre Braugher, zmarł niedawno. Czy wracałeś do wspomnień z Homicide: Life on the Street przez ostatni miesiąc?

Teraz chodzę na te targi i nigdy wcześniej nie robiłem czegoś takiego. Po prostu nie wychodziłem zbyt często. Więc nie znałem wielu aktorów, ale w ciągu ostatniego roku spotkałem i rozmawiałem z niektórymi z moich ulubionych aktorów. W świecie teatru widzisz znajome twarze. Rozmawiasz z ludźmi w Nowym Jorku, a grupa z nas spotyka się od czasu do czasu. Mam więc ten rodzaj koleżeństwa z nowojorskimi aktorami, ale w samym biznesie, po stronie Hollywood, nie mam takiego kręgu przyjaciół. Miałem, gdy byłem młodszy przez krótki okres czasu, ale już nie mam.

Obecnie mam okazję uczestniczyć w tych wystawach i spędzać czas z mężczyznami i kobietami, którzy są naprawdę dobrzy w swojej pracy. Rozmawiamy o pracy, którą wykonujemy i o tym, co jest dla nas ważne. I tak, Andre często się pojawia. Był niezłym aktorem. Był naprawdę kimś. Był o wiele bardziej doświadczony niż ja, kiedy robiliśmy ten program. Jego umiejętności były dwa razy większe niż moje. Mam więc tego rodzaju wspomnienia i nadal jestem dobrym przyjacielem Gary’ego Fledera, reżysera [Homicide: Life on the Street „The Subway”]. W rzeczywistości to Gary powiedział mi, że Andre odszedł.

Tak więc wiele osób wciąż pamięta ten serial i ten konkretny odcinek, a kiedy jestem na tych wystawach, ludzie podchodzą do mnie i mówią: „To mój ulubiony kawałek telewizji, jaki kiedykolwiek widziałem” A gdy tylko ktoś wspomina o tym odcinku, pierwszą rzeczą, jaką widzę, jest twarz Andre. To nie dlatego, że odszedł; to po prostu dlatego, kim był, kiedy żył i gdzie byliśmy w życiu i co wnosił do stołu każdego dnia. Ten utwór jest jak dwugłos. Jest kilka scen z innymi aktorami, ale nie spotkałem nikogo innego. Spotkałem tylko Andre i byliśmy tam na tej platformie chyba przez cztery dni. Więc dużo o nim myślałem.

Echo jest teraz streamowane na Disney+ i Hulu.

Latest Posts

Nie przegap