17 maja 2022 | 12:41pm

Lexi Underwood może być gwiazdą nowego filmu o trampkach, ale w prawdziwym życiu nigdy nie oceniłaby mężczyzny po jego obuwiu.

„Mój dealbreaker nie ma nic wspólnego z fizycznością. Moim hamulcem jest to, co dzieje się w środku”, powiedziała Page Six 18-letnia aktorka na premierze filmu „Sneakerella” w Nowym Jorku.

„Jeśli jesteś miły, masz coś w sobie i jesteś pełen szacunku, nie obchodzi mnie jakie masz trampki”, dodała.

Nowy film Disney+ „Sneakerella” łączy uliczną kulturę trampek Nowego Jorku i nowoczesne związki – i stawia współczesny twist na klasyczną bajkę o Kopciuszku.

Film śledzi losy El (w tej roli Chosen Jacobs), aspirującego projektanta trampek z Queens, który pracuje w sklepie z butami, który należał do jego zmarłej matki.

Kiedy El spotyka Kirę King (Underwood) – córkę gwiazdy koszykówki i potentata sneakerowego Dariusa Kinga (John Salley) – iskry lecą, a on podąża za swoim marzeniem o zostaniu projektantem sneakerowym, jednocześnie próbując ją poderwać.

Chosen Jacobs i Lexi Undwerwood na premierze filmu „Sneakerella” w Nowym Jorku.
Getty Images

„Miałam kilka innych ekranowych pocałunków … ale Chosen był wspaniały”, powiedziała nam Underwood, która zyskała sławę w 2020 roku dzięki roli w Hulu’s „Little Fires Everywhere”. „Świetnie się bawiliśmy podczas filmowania i był bardzo szanowany. Oboje byliśmy wobec siebie pełni szacunku.”

Dodała, „Ta chemia na ekranie popped i po prostu widziałem, że dobrze się bawiliśmy.”

Nowy film jest już dostępny na Disney+.
Getty Images

Pomimo miłosnych scen, Underwood powiedział Page Six, że film ma również silne przesłanie dla młodych ludzi.

„Chcę, aby ludzie byli w stanie odebrać, że możesz zrobić wszystko, do czego nastawisz swoje serce i umysł – bez niczyjej pomocy”, wyjaśniła. „Moja postać nie jest damsel in distress. Jest kimś, kto wie, czego chce i kieruje swoim losem”.

Czytaj również:  Książę William zostawił księcia Harry'ego na kilka godzin przed śmiercią królowej Elżbiety II: "Brak odpowiedzi

„Ona nie pozwala, aby jej okoliczności lub to, co ktoś mówi, weszło w drogę temu”, kontynuowała. „Myślę, że to naprawdę mocne przesłanie dla wszystkich, ale szczególnie dla młodych dziewczyn”.

„Sneakerella”, w reżyserii Elizabeth Allen Rosenbaum, jest już dostępna na żywo na Disney+.