czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

gwiazda „The Bear” Ayo Edebiri zdobywa swoją pierwszą Spirit Award za najlepszą rolę drugoplanową w nowym serialu

Ayo Edebiri odebrała nagrodę za najlepszy występ drugoplanowy w nowym serialu scenariuszowym na Independent Spirit Awards za rolę w The Bear.

„Tak naprawdę nie przygotowałam żadnych uwag, a mój menedżer dał mi kartkę papieru” – zaczęła swoją mowę akceptacyjną Edebiri. „Chcę tylko powiedzieć, że jestem naprawdę wdzięczna. Tak, to jest naprawdę miłe i bardzo fajne”

Powiedziała, że ważne jest dla niej, aby zobaczyć pokój – er, namiot – pełen ludzi, którzy wyglądają i czują jak ona.

„Dorastałem i nie było ludzi, którzy wyglądali jak ja lub czuli się jak ja”, kontynuował Edebiri. „To jest naprawdę miłe, ponieważ jestem w pokoju pełnym wielu ludzi, których naprawdę podziwiam i patrzyłem w górę, ale jest też wielu ludzi, którzy wyglądają jak ja i czują się jak ja, i to jest naprawdę miłe”

W 2023 roku Spirit Awards był pierwszym rokiem przejścia Film Independent na neutralne pod względem płci kategorie aktorskie, co spowodowało, że nominowani w każdej kategorii walczyli o trofeum obok dziewięciu innych osób, zamiast pięciu.

Edebiri rywalizował z Danielle Deadwyler (Station Eleven), Jeffem Hillerem (Somebody Somewhere), Gbemisolą Ikumelo (A League of Their Own), Janelle James (Abbott Elementary), Ebon Moss-Bachrach (The Bear), Frankie Quiñones (This Fool), Sheryl Lee Ralph (Abbott Elementary), Molly Shannon (I Love That For You) i Tramell Tillman (Severance).

Decyzja Film Independent o stworzeniu neutralnych płciowo kategorii podąża za podobnymi ruchami ze strony Gotham Awards i MTV Movie & TV Awards, wśród innych organizacji przyznających nagrody, w ostatnich latach.

„Jesteśmy podekscytowani, aby dołączyć do innych festiwali i programów nagród, które już poruszają się, aby świętować wspaniałe aktorstwo bez odniesienia do płci”, powiedział prezes organizacji Josh Welsh o nowościach w sierpniu. „Jesteśmy również szczęśliwi, że możemy powitać wykonawców nie-binarnych w Spirit Awards, nie zmuszając ich do wyboru identyfikacji jako mężczyzna lub kobieta”

Czytaj również:  recenzja "Homecoming": Poruszający, znakomicie zagrany francuski dramat rodzinny Catherine Corsini

Nagrody Independent Spirit Awards są transmitowane na żywo na IMDb, a także na różnych platformach społecznościowych Film Independent, na kanale YouTube, Twitterze i Facebooku.

Zobaczcie, jak prezentują się gwiazdy na czerwonym dywanie podczas rozdania Spirit Awards.

Latest Posts

Nie przegap