środa, 19 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Issa Rae uważa, że „nie ma już wielu inteligentnych menedżerów” i wyraża obawy o przyszłość Hollywood

Issa Rae szczerze opowiada o swoich przemyśleniach na temat obecnego stanu branży rozrywkowej.

W artykule na okładce magazynu Time opublikowanym online w czwartek, aktorka / scenarzystka / producentka obwiniła kierownictwo Hollywood za wycofanie się z obietnic zwiększenia reprezentacji i różnorodności.

„Nigdy nie widziałem Hollywood tak przestraszonego i nieświadomego, zdanego na łaskę Wall Street” – powiedział Rae, po czym dodał: „Przykro mi, ale nie ma już wielu mądrych menedżerów. A wielu z nich już się zestarzało i trzyma się swoich pozycji, odmawiając młodej krwi wejścia”

Gwiazda Insecure uważa, że kierownictwo za bardzo angażuje się w kreatywne wybory dotyczące projektów.

„Teraz ci liderzy konglomeratów również podejmują decyzje dotyczące Hollywood. Nie jesteście kreatywnymi ludźmi. Trzymajcie się pieniędzy” – powiedziała. „Ludzie, którzy ryzykują, są na platformach takich jak TikTok: To właśnie przyciąga wzrok młodzieży. Więc zabijasz swój własny przemysł”

Komentarze gwiazdy Barbie pojawiły się zaledwie kilka tygodni po tym, jak jej program Rap Sh!t został anulowany w Max po drugim sezonie. Pojawia się również po piętach trudnego 2023 roku dla Rae, który opisała jako „wcale nie zabawny”

Chociaż Rae odniosła w zeszłym roku wiele sukcesów na ekranie dzięki nominowanym do Oscara filmom Barbie i American Fiction, reality show Sweet Life: Los Angeles, który wyprodukowała, również został anulowany. Na domiar złego, Rae powiedziała również magazynowi, że musiała zwolnić ośmiu pracowników podczas strajku scenarzystów i aktorów w okresie letnim.

W tym momencie aktorka-producentka Black Lady Sketch Show uważa, że kierownictwo Hollywood chce po prostu grać bezpiecznie z „uniwersalnymi” historiami, co według niej tylko szkodzi inicjatywom różnorodności.

„Istnieje rozgoryczenie, kto cierpi z powodu tego, że się wycofujecie? Ludzie kolorowi zawsze to robią” – dodała Rae. Jej twierdzenie jest również poparte raportem UCLA na temat różnorodności, który wykazał, że różnorodność rasowa i płciowa w filmach kinowych w 2022 r. spadła do poziomów z 2019 r. po trzyletniej tendencji wzrostowej.

Czytaj również:  anime "Władca Pierścieni", "Creature Commandos" DC na prezentacji Warner Bros. w Annecy

Chociaż Rae jest obecnie związana pięcioletnią ogólną umową z firmą znaną jako WarnerMedia, kiedy podpisała ją w 2021 roku, co jest przedłużeniem relacji z HBO, która rozpoczęła się w 2016 roku, nie powstrzymało jej to przed rozważaniem innych możliwości.

Rae powiedziała Time, że czuje się „bezpiecznie” w swoich relacjach z HBO w tej chwili, ale powiedziała Porter wcześniej w tym tygodniu, że niedawne anulowanie jej serialu zmusza ją do szukania alternatywnych dróg dla niej jako twórcy w przyszłości.

„Widzisz, jak wiele czarnych programów zostaje anulowanych, widzisz, jak wielu dyrektorów – zwłaszcza po stronie DEI – zostaje zwolnionych. Teraz bardzo wyraźnie widać, że nasze historie są mniej priorytetowe” – powiedziała wówczas Rae. „To sprawiło, że podjęłam więcej kroków, aby spróbować być niezależną, jeśli będę musiała.”

Latest Posts

Nie przegap