poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Jada Pinkett Smith zastanawia się nad podróżą po łysieniu od czasu policzka na Oscarach: „Musiałam się naprawdę zagłębić”

Jada Pinkett Smith dzieli się przemyśleniami na temat tego, że jej diagnoza łysienia została umieszczona w centrum dużego skandalu po tym, jak mąż Will Smith spoliczkował prezentera Oscarów Chrisa Rocka po żartach komika na temat jej ogolonej głowy.

Podczas wywiadu z The Guardian, który ukazał się w sieci w piątek, Pinkett Smith została zapytana, czy nauczyła się czegoś po tym, jak jej choroba autoimmunologiczna dostała taki publiczny reflektor. Aktorka, znana z ról w Matrix franczyzy i Girls Trip, była otwarta w ostatnich latach o swojej utracie włosów z powodu łysienia.

„Nauczyłam się wiele o oderwaniu od rzeczywistości” – powiedziała Pinkett Smith. „I nauczyłam się głębszego piękna w sobie, będąc w stanie pozwolić sobie na puszczenie włosów”

Dalej nazwała swoją diagnozę „wielkim nauczycielem. To było trudne, straszne – ponieważ jako czarne kobiety, tak bardzo identyfikujemy się z naszymi włosami. I to było przerażające. Musiałam naprawdę sięgnąć głęboko i zobaczyć piękno siebie poza moją estetyką.”

Podczas ceremonii wręczenia nagród Akademii 2022 w marcu, Rock porównał Pinkett Smith do postaci Demi Moore G.I. Jane, która miała ogoloną głowę. Następnego dnia Will Smith przeprosił w poście na Instagramie, w którym napisał częściowo, że „żart o stanie zdrowia Jady był dla mnie zbyt duży do zniesienia i zareagowałem emocjonalnie.”

Podczas czerwcowego odcinka jej serii czatów Red Table Talk, Pinkett Smith skupiła się na omówieniu łysienia w świetle incydentu z Oscarami, z aktorką mówiącą, że najtrudniejszą częścią dla niej jest to, że jej włosy przyjdą i odejdą. „Ludzie nie rozumieją, czym jest łysienie i nie rozumieją jego skutków” – powiedziała wtedy.

Czytaj również:  Critics Choice Awards: Przeczytaj inspirujące przemówienie America Ferrera w całości

Latest Posts

Nie przegap