czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

Joe Earley przejmuje kontrolę nad streamingiem Disney Entertainment po odejściu Michaela Paulla

Były Fox executive będzie teraz raportował do Alana Bergmana i Dany Waldena, ponieważ nowy prezes Hulu ma zostać wymieniony później.

Joe Earley

Joe EarleyThe Walt Disney Company

Joe Earley kontynuuje wspinaczkę po szczeblach kariery w Disneyu.

Były dyrektor wykonawczy Fox został mianowany prezesem direct-to-consumer w Disney Entertainment, skutecznie dodając Disney+ do purview, które już obejmowało nadzór nad Hulu. Earley wypełni pustkę stworzoną przez Michaela Paulla, który pełnił funkcję prezesa direct-to-consumer w Disney Entertainment od stycznia 2022 roku po dołączeniu do Domu Myszy pod koniec 2017 roku. Paull opuszcza Disneya po sześcioletniej kadencji.

„Joe udowodnił, że jest niezwykłym atutem i ma wyjątkową pozycję do tej roli, gdy prowadzimy strategię streamingu Disneya w przyszłość”, powiedzieli Alan Bergman i Dana Walden, którzy ogłosili w środę. „Jego ogromne doświadczenie w branży i głębokie zrozumienie tego, co wyróżnia nasze prestiżowe portfolio marek, będzie kluczowe, gdy będziemy budować na naszych solidnych działaniach direct-to-consumer. Joe jest utalentowanym, pełnym pasji liderem, zaangażowanym w kreatywną doskonałość i nie możemy się doczekać współpracy z nim w tym kolejnym rozdziale.”

W swojej nowej roli Earley będzie współpracował z zespołami ds. treści w całej firmie, aby rozszerzyć działania w zakresie streamingu, napędzać programowanie i zaangażowanie w Disney+ i Hulu. Będzie nadal kierował Hulu, dopóki nie zostanie zidentyfikowany następca do tej roli. Wiadomość przychodzi w momencie, gdy Disney i NBCUniversal walczą o wycenę Hulu w prasie. Disney zachowuje pakiet kontrolny w streamerze i ma czas do 2024 roku, aby podjąć decyzję, czy kupić udziały Comcastu.

Earley dołączył do Disneya na początku 2019 roku i nadzorował marketing i operacje w okresie poprzedzającym uruchomienie Disney+ w listopadzie 2019 roku. Dodał obowiązki związane z kuratelą treści w 2021 roku, gdy streamer rozszerzył się na całym świecie. Został mianowany prezesem Hulu w styczniu 2022 r.

Czytaj również:  Taylor Swift tańczy całą noc na 2023 Grammys

„Pomaganie w uruchomieniu Disney+ było doświadczeniem raz w życiu, a Hulu było inspirujące i satysfakcjonujące” – powiedział Earley w oświadczeniu. „Jestem niesamowicie wdzięczny Danie i Alanowi za ich zaufanie i możliwość kierowania oboma tymi niesamowitymi zespołami w tym czasie transformacji w całym krajobrazie streamingowym.”

Nowa rola przychodzi po tym, jak Earley wcześniej spędził ponad dwie dekady jako dyrektor operacyjny w byłej Fox Television Group, gdzie nadzorował marketing, cyfrowy, badania, harmonogramy, strategię widowni i więcej dla grupy, która wcześniej obejmowała sieć telewizyjną Fox i obecnie kontrolowane przez Disneya studio 20th Television. Po odejściu z Foxa, Earley został prezesem niezależnego studia The Jackal Group wraz z byłą szefową Foxa Gail Berman.

Awans Earleya następuje dwa miesiące po tym, jak Walden i Bergman otrzymali nadzór nad streamingiem i międzynarodową częścią reorganizacji w całej firmie pod kierownictwem CEO Boba Igera, który zwrócił decyzje biznesowe z powrotem do kreatywnych dyrektorów i zlikwidował byłego dyrektora generalnego Boba Chapka podzielony dział Disney Media i Dystrybucja Rozrywki. W tym czasie Paull – który pełnił funkcję szefa działu streamingu i pomagał w uruchomieniu ESPN+ – został przeniesiony do działu raportowania Kareema Daniela. Daniel był najlepszym porucznikiem Chapka i kierował działem DMED. Po tym jak Disney wprawił w osłupienie branżę, zatrudniając Igera z powrotem na stanowisku dyrektora generalnego w miejsce Chapka, Daniel był pierwszym, który odszedł. Earley wcześniej raportował do Paulla w ramach struktury Chapka i Daniela.

Odejście Paulla następuje w momencie, gdy Disney jest w trakcie eliminacji około 7000 miejsc pracy, jako że Iger poszukuje prawego rozmiaru firmy z nową strukturą wykonawczą, jako część większego planu mającego na celu stworzenie 5,5 miliarda dolarów oszczędności. Zwolnienia dotknęły już różne części jednostek zajmujących się produkcją telewizyjną i akwizycją, ABC News i innych działów firmy.

Earley, co warto podkreślić, przez lata blisko współpracował z Waldenem podczas jego poprzedniej kadencji na czele 20th Television i sieci telewizyjnej Fox. Walden był jednym z kluczowych menedżerów, którzy przenieśli się do Disneya kilka lat temu, jako część wartego 73 miliardy dolarów przejęcia Foxa, które obejmowało studia telewizyjne i filmowe, wśród innych aktywów.

Czytaj również:  'The Starling Girl' Review: Eliza Scanlen w inteligentnym studium nastolatki rozdartej między religią a pożądaniem

Biuletyny THR

Zapisz się na wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia

Subskrybuj Zapisz się

Latest Posts

Nie przegap