niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

Każdy aktor, który zabrał głos po rewelacjach „Cisza na planie

Drake Bell, Josh Peck, Kenan Thompson i Alexa Nikolas są wśród wielu byłych gwiazd Nickelodeon, które wypowiedziały się po wstrząsających zarzutach ujawnionych w Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV.

Czteroczęściowy serial dokumentalny Investigation Discovery przedstawia zarzuty dotyczące nadużyć, seksizmu, rasizmu i niewłaściwego zachowania z udziałem nieletnich gwiazd i członków ekipy na planach programów telewizyjnych Nickelodeon prowadzonych przez Dana Schneidera. Niektóre z wymienionych programów to The Amanda Show, Drake & Josh, Zoey 101, iCarly, Victorious i Sam & Cat.

W serialu byli twórcy i członkowie ekipy szczegółowo opisali swoje doświadczenia za kamerą, twierdząc, że znosili toksyczne miejsca pracy. Amanda Bynes, która była wybitną młodą postacią w Nickelodeon w latach 90. i na początku XXI wieku, występując w The Amanda Show i All That, była również często wspominana, choć nie brała udziału w serialu dokumentalnym.

Poniżej, The Hollywood Reporter zebrał komentarze byłych aktorów Nickelodeon po wydaniu Quiet on Set.

Drake Bell

W trzecim odcinku serialu dokumentalnego Drake & Josh gwiazda Drake Bell po raz pierwszy publicznie podzielił się swoją historią o rzekomym molestowaniu, którego doświadczył z rąk swojego byłego trenera dialogowego, Briana Pecka, który został skazany za napaść seksualną na dziecięcego aktora Nickelodeon w 2004 roku. W tym czasie nieletni był określany jako John Doe w dokumentach sądowych.

Graficznie opisał znęcanie się w dokumencie, mówiąc: „Było coraz gorzej i gorzej i gorzej i… gorzej, a ja byłem po prostu uwięziony i nie miałem wyjścia” Kilka dni później, w swoim pierwszym wywiadzie po wyemitowaniu projektu ID, Bell otworzył się również na temat swoich wahań przed zrobieniem Quiet on Set , a także „pustej” odpowiedzi Nickelodeon, dodając, że „była to bardzo dobrze dostosowana odpowiedź, mówiąca:” Dowiedz się o jego traumie „, ponieważ nie mogli powiedzieć, że nie wiedzieli o tym, co się stało, ani o niczym „

Po premierze serialu, Bell podzielił się informacją, że jego Drake & Josh współgwiazdor Josh Peck (który nie jest spokrewniony z Brianem Peckiem) „skontaktował się ze mną, aby porozmawiać i pomóc mi przez to przejść i był naprawdę, naprawdę świetny.”

Bell wypowiedział się w podcaście Not Skinny But Not Fat o tym, jak wiele znaczyło dla niego prywatne skontaktowanie się z Joshem.

„Josh pracował przy The Amanda Show, więc widział i wiedział, co się dzieje”, powiedział Bell w odcinku z 2 kwietnia. „Doceniam to, że skontaktował się ze mną prywatnie i nie poszedł prosto do mediów, ponieważ był tam ze mną i widział, przez co przechodzę.”

Josh Peck

22 marca Josh Peck przerwał milczenie na temat Quiet on Set, zauważając, że „zajęło mu kilka dni, aby to przetworzyć” Dodał w poście na Instagramie: „Skontaktowałem się z Drake’iem prywatnie, ale chciałem wyrazić swoje poparcie dla ocalałych, którzy byli na tyle odważni, aby podzielić się ze światem swoimi historiami o emocjonalnym i fizycznym znęcaniu się na planach Nickelodeon. Dzieci powinny być chronione. Przeżywanie tego publicznie jest niezwykle trudne, ale mam nadzieję, że może przynieść uzdrowienie ofiarom i ich rodzinom, a także niezbędne zmiany w naszej branży.”

Nancy Sullivan

Nancy Sullivan, aktorka, która grała matkę Drake’a Audrey w Drake & Josh, również podzieliła się swoim wsparciem dla Bella. „Złamało mi serce na milion kawałków, gdy usłyszałam, jak wiele Drake trzymał w sobie podczas naszej wspólnej pracy” – napisała częściowo w mediach społecznościowych. „Byłam zarówno zdruzgotana, jak i dumna, widząc, jak mężczyzna, na którego wyrósł, siada przed kamerą i odważnie mówi swoją prawdę.”

Czytaj również:  Ryan Seacrest popiera CNN ograniczające sylwestrową gorzałkę po zeszłorocznej zniewadze

Devon Werkheiser, Lindsey Shaw i Daniel Curtis Lee

Po otrzymaniu reakcji zwrotnej za żart, który najwyraźniej zrobili na temat Bella, Ned’s Declassified School Survivor’s Guide gwiazdy Devon Werkheiser, Lindsey Shaw i Daniel Curtis Lee zabrali się do swojego podcastu, aby wyrazić ubolewanie z powodu żartu, a także odnieść się do całego serialu dokumentalnego.

Werkheiser, który wcześniej przeprosił Bella na X (wcześniej Twitter), przyznał, że trio nie widziało jeszcze Quiet on Set, kiedy zażartowali z „super gówna”, dodając: „Wszyscy pytali nas o nasze opinie na ten temat i rozumiem to. Teraz, po obejrzeniu filmu dokumentalnego, jest to bardzo niepokojące. Obejrzeliśmy go i rozumiem. Gdybym dopiero co obejrzał zwłaszcza trzeci odcinek, a potem zobaczył nas żartujących w ten sposób… pomyślałbym: „Czy oni są socjopatami? Czy coś jest z nimi nie tak?”

Shaw zauważyła również, że nie powinni byli żartować z serialu dokumentalnego i być niewrażliwi na to, z czym zmagają się inni ludzie. „Nienawidzę tego, że tak się stało” – powiedziała. „Nienawidzę tego, że spotęgowaliśmy jakąkolwiek traumę związaną z tą sytuacją, która tak wiele znaczy dla każdego z nas. Przepraszam.”

Steve Burns

Były gospodarz Blue’s Clues Steve Burns również podzielił się kilkoma słowami na ten temat, robiąc miejsce dla swoich (teraz dorosłych) fanów, aby podzielili się swoimi odczuciami.

„Hej, melduję się”, powiedział w TikTok. „Powiedz mi, co się dzieje” Następnie Burns czekał na odpowiedź, wpatrując się w kamerę przez minutę, zanim zakończył słowami: „OK. W porządku, dobrze cię słyszeć. Przy okazji, wyglądasz świetnie.”

Podzielił się więcej przemyśleniami podczas rozmowy z Today: „Nick Jr. i Nickelodeon (programowanie) były tak różne. My jesteśmy w Nowym Jorku, oni w Los Angeles. Żaden z tych programów nie pokrywa się z tym, co robiliśmy”

„Nie mam żadnego szczególnego wglądu w to wszystko” – powiedział Burns o zarzutach. „Podchodzę do tego tak samo jak każdy inny, z przerażeniem i złamanym sercem. Strasznie jest patrzeć, jak to się rozwija. Nie wiem, co jeszcze mogę powiedzieć, poza tym, że to łamie serce. To musi być niewyobrażalnie bolesne. Fakt, że teraz wszyscy rozmawiają o tym przy dystrybutorze wody, po prostu łamie mi serce”

Alexa Nikolas

absolwentka Zoey 101 Alexa Nikolas, która była jedną z gwiazd Nickelodeon, które pojawiły się w Quiet on Set, pozostała głośna po premierze serialu dokumentalnego. Opublikowała film na YouTube, w którym zareagowała na reakcję Schneidera na serial, zauważając, że nie sądzi, by w pełni wziął odpowiedzialność za swoje szkodliwe działania. „Przejdę do sedna sprawy: Nic nie czujesz, Dan. Nie masz pojęcia, czym jest odpowiedzialność. Być może jej szukasz, ale jeszcze na nią nie trafiłeś. To jest pewne. Nie tędy droga” – powiedziała.

Rozmawiając z THR, Nikolas rozwinęła swoje własne rzekome doświadczenia ze Schneiderem na planie Zoey 101, w tym sytuację, która doprowadziła do jej decyzji o opuszczeniu serialu w trzecim sezonie.

Matthew Underwood

Matthew Underwood, który zagrał Logana w Zoey 101, wydał oświadczenie na Instagramie, w którym podzielił się traumatycznymi doświadczeniami, które sprawiły, że rzucił aktorstwo. „Wiem, że wiele osób chce, abym odpowiedział na film dokumentalny Quiet on Set. Podzielę się z wami czymś, o czym nigdy nie myślałem, że będę musiał mówić publicznie, bo to i tak nie jest wasza sprawa” – napisał.

Czytaj również:  Drake Bell wspomina Briana Pecka "napastującego go seksualnie", "manipulację psychiczną" w serialu dokumentalnym Dana Schneidera

Aktor ujawnił, że w wieku 12 lat był molestowany przez ojczyma swoich najlepszych przyjaciół, tracąc swoich najlepszych przyjaciół, ponieważ „nie mógł spędzać z nimi czasu bez poczucia osobistej odrazy i zdrady spowodowanej przez mężczyznę, któremu ufałem jak ojcu”

Podzielił się również tym, że w wieku 19 lat był „molestowany seksualnie, a następnie zaatakowany” przez swojego ówczesnego agenta, „który spędził przyzwoitą ilość czasu na budowaniu zaufania” z Underwoodem jako „przyjacielem i mentorem” Aktor powiedział, że zgłosił swojego byłego agenta do agencji i mężczyzna został zwolniony, ale pozostaje „aktywny w branży” To spowodowało, że Underwood porzucił karierę aktorską i wyprowadził się z Los Angeles.

Underwood zauważył następnie, że powodem, dla którego przedstawia własną historię, jest to, że otrzymał nienawistną pocztę za to, że nie wypowiadał się po wydaniu serialu dokumentalnego. „Wiele osób wysadziło mój e-mail, mówiąc mi, że mają nadzieję, że ja i moja mama umrzemy i że spłoniemy w piekle, jestem nazywany obrońcą pedofilów i tak dalej” – napisał.

Wezwał fanów, by byli wyrozumiali dla innych, którzy nie zabrali głosu, ponieważ wyobraża sobie, że jego przyjaciele z branży „są równie nękani, jeśli nie dołączają do chóru” i prawdopodobnie mają dobre, osobiste powody, dla których nie rozmawiali o tym, co wydarzyło się w Nickelodeon.

Underwood dodatkowo wyjaśnił, że chociaż „nigdy nie miał złych doświadczeń z pracy na planie programu Nickelodeon” i nigdy osobiście nie miał złych doświadczeń z Danem Schneiderem, zdecydował się „wierzyć, że ludzie mogą być lepszymi ludźmi, a Dan wydaje się zdawać sobie sprawę, że był dupkiem w swojej przeszłości”

Allie DiMeco

Allie DiMeco, aktorka, która zagrała w The Naked Brothers Band jako Rosalina, opowiedziała o swoich doświadczeniach od czasu premiery serialu dokumentalnego. Napisała na TikToku, że była „zestresowana” podczas oglądania Quiet on Set , ponieważ również przeszła przez własną traumę w serialu Nickelodeon

„Był odcinek, w którym Rosalina 'zdradziła’ Nata i pocałowała Francuza” – wyjaśniła, dodając, że nie chciała go całować. „To 30-letni mężczyzna. Przepraszam, nie mogłam nawet tego oglądać. To przyprawia mnie o kurewstwo i szczerze mówiąc przyprawia mnie o PTSD” – powiedziała DiMeco, odtwarzając edytowaną wersję klipu z programu, o którym mowa.

Dodała, że mówiła ekipie Naked Brothers Band „wiele razy, że nie chcę tego robić. Moja mama była temu bardzo przeciwna, a oni sprawili, że poczułam, że stracę pracę, że mogę zostać zwolniona, jeśli tego nie zrobię”

Matt Bennett

Matt Bennett, aktor i DJ, który wystąpił w Victorious jako Robbie Shapiro, podzielił się oświadczeniem na swoim Instagramie, wspierając inne gwiazdy Nickelodeon. Wspomniał, że podobnie jak wielu fanów sieci, oglądał Quiet on Set. Jako ktoś, kto był częścią hitowej serii w sieci, powiedział, że spędził czas oglądając serial dokumentalny „próbując usunąć się z sytuacji, pytając: 'Gdybym nie pracował dla Nickelodeon i nie znał żadnej z zaangażowanych osób, czy byłbym w porządku z zachowaniem i traktowaniem innych, których widzę?”

Zdał sobie sprawę, że odpowiedź brzmi: „Nie, nie byłbym z tym w porządku i nie jestem z tym w porządku” Bennett zauważył następnie, że przetwarzanie tego, co przydarzyło się innym dziecięcym gwiazdom Nickelodeon, jest teraz dla mnie „trochę zbyt realne i są pewne mentalne precle”, nad którymi musi popracować. Dodatkowo podzielił się, że jest oddany „pomaganiu w każdy możliwy sposób, aby wprowadzić więcej zabezpieczeń w celu ochrony młodych aktorów”

Kenan Thompson

Występując w The Tamron Hall Show 27 marca, Kenan Thompson, który rozpoczął karierę w All That, a następnie zagrał w swoim własnym programie Kenan & Kel, również wyraził swoje poparcie. Powiedział, że chociaż nie miał takich samych doświadczeń jak inne gwiazdy Nickelodeon, popiera ich decyzję o zabraniu głosu.

Czytaj również:  Jak oglądać czwartą republikańską debatę prezydencką online bez kablówki?

„Ponieważ wszystkie te rzeczy wydarzyły się po moim odejściu, a Dan [Schneider] tak naprawdę nie był w Kenan & Kel w ten sposób. To znaczy, dostał zasługę „stworzony przez”, ale to był inny showrunner. Więc nasze światy tak naprawdę nie pokrywały się poza tym wszystkim. A potem cała ta negatywność zaczęła się dziać poza naszą kadencją” – wyjaśnił Thompson.

Dodał: „Myślę, że to dobrze, że dokument się ukazał i pokazuje rzeczy, które muszą być, wiesz, historie, które muszą zostać opowiedziane ze względu na odpowiedzialność. Ale zdecydowanie trudno to oglądać, ponieważ mam miłe wspomnienia z tego miejsca i mam miłe wspomnienia z moimi współpracownikami i tym podobne. Więc usłyszeć, że przeszli przez takie straszne rzeczy, to po prostu naprawdę trudne.”

Chris Massey

W międzyczasie, po tym jak matka Chrisa Masseya Zoey 101 zabrała głos na Instagramie w obronie Dana Schneidera, nazywając go „geniuszem” i prosząc o zrzucenie winy na rodziców zamiast na showrunnera, Massey wydał własne oświadczenie na platformie mediów społecznościowych. Napisał: „Moja historia zostanie opowiedziana przeze mnie…. nie przez rodzica, przyjaciela, współpracownika… MNIE!!! i tylko MNIE… więc proszę, przestańcie wysyłać mi wiadomości o tym, co powiedziała moja mama… z szacunkiem.”

Massey pojawił się później w Tea Time w/ Raven-Symoné & Miranda podcast. Podzielił się, że nie widział jeszcze serialu dokumentalnego, ale odniósł się do Bell, która przedstawiła swoją historię. Massey powiedział, że zna Bella osobiście i wspólnie pracowali nad pomocą humanitarną. „Zrobiliśmy wiele rzeczy, więc nawet dla mnie usłyszenie tego było szokujące” – powiedział. „Obwiniają ludzi lub próbują wiktymizować ludzi za późne ujawnienie się, ale wiele razy nie wiesz, z czym ci ludzie mają do czynienia i jak to na nich ciąży”

Zapytany przez Symoné, czy Massey czuł się tak, jakby Schneider lekceważył czarnoskórych mężczyzn występujących w serialach, Massey powiedział, że tego nie doświadczył. „Bardzo podobało mi się bycie na planie. Nigdy nie czułem się wykluczony. Zrobił naprawdę dobrą robotę, sprawiając, że było to jak Przyjaciele dla nastolatków” – powiedział. „Byłem świadkiem jego [Schneidera] zdenerwowania, gdy coś szło nie tak, ale każdy szef, każdy kierownik tak ma” Zauważył również, że krzyki lub krytyka nie zawsze były równoznaczne z „toksycznym środowiskiem”, zwłaszcza gdy młodzi członkowie obsady mogli czasami „stracić poczucie, że to jest praca”

Jennie Garth

Zapytana o swoje relacje zawodowe ze Schneiderem podczas niedawnego wydarzenia, gwiazda What I Like About You Jennie Garth bez ogródek stwierdziła w rozmowie z THR: „Nie chcę już nigdy w życiu rozmawiać o Danie Schneiderze” Garth zauważyła, że od czasu emisji filmu dokumentalnego nie miała kontaktu ze swoją współgwiazdą Amandą Bynes, ale powiedziała: „Po prostu ją kocham i chciałabym się z nią spotkać w każdej chwili.”

Garth i Bynes wystąpiły jako siostry w serialu WB, który był współtworzony przez Schneidera i emitowany w latach 2022-06. – Ryan Fish

Pierwsze cztery odcinki Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV są obecnie transmitowane na kanale Max, a piąty odcinek, Breaking the Silence, zostanie wyemitowany 7 kwietnia.

Latest Posts

Nie przegap