poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Kino Lorber przygotowuje film „Costa Brava, Lebanon” z udziałem Nadine Labaki (wyłączność)

Kino Lorber nabyło prawa do północnoamerykańskiego filmu Costa Brava, Lebanon, mrocznej, komicznej opowieści rozgrywającej się w obliczu obecnego kryzysu politycznego i ekologicznego w Libanie.

(W debiucie reżyserskim Mounii Akl, którego premiera odbyła się w zeszłym roku na weneckim festiwalu Orizzonti Extra, występują aktorka i reżyserka Nadine Labaki (Kafarnaum) oraz Saleh Bakri (Wizyta orkiestry). Kino Lorber planuje premierę kinową w Costa Brava, Liban na 15 lipca.

Międzypokoleniowa opowieść rodzinna Akla koncentruje się na wolnym klanie Badri, który chcąc uciec od toksycznego zanieczyszczenia i niepokojów społecznych Bejrutu, buduje mini-utopię poza siecią energetyczną. Jednak świat interweniuje, gdy rząd libański rozpoczyna budowę wysypiska śmieci tuż za ich płotem. Śmieci i korupcja w kraju są dosłownie przynoszone na ich próg. Badrisowie są zmuszeni albo pozostać wierni swoim ideałom i żyć poza systemem, albo opuścić swój idylliczny górski dom i zetknąć się z rzeczywistością, od której uciekli. W rolach głównych występują Nadia Charbel, Liliane Chacar Khoury oraz Geana i Ceana Restom.

Costa Brava, Lebanon został wyprodukowany przez Myriam Sassine i Georgesa Schoucaira dla Abbout Productions. Powstał jako koprodukcja libańska, francuska, hiszpańska, szwedzka, duńska i norweska, a jego producentami wykonawczymi byli: Jeff Skoll, Anikah McLaren, Fouad Mikati, Candice Abela Mikati, Karam Abulhusn, Monique Dib, Lara El Khoury, Elie Tabet i Harriet Harper Jones. Koproducentami są Cinema Defacto, Lastor Media, Fox in the Snow Films, Snowglobe, Barentsfilm, Gaïjin i Boo Pictures.

Costa Brava, Liban przedstawia radości i frustracje zżytej ze sobą rodziny z intymnością, która wydaje się zdumiewająco naturalna, i umieszcza je na ostro zarysowanym tle protestów ekologicznych i zanieczyszczenia środowiska” – powiedziała Wendy Lidell, SVP w Kino Lorber. „Choć jest to jej pierwszy film pełnometrażowy, dar Mounii Akl do pracy z aktorami jest oczywisty dzięki wrażliwym kreacjom aktorskim, jakie udało jej się uzyskać od obsady, w skład której wchodzi również wielokrotnie nagradzana aktorka Nadine Labaki.”

Czytaj również:  Gallagher, komik znany z rozbijania arbuzów, umiera w wieku 76 lat

Umowa na realizację filmu Costa Brava, Liban została wynegocjowana przez Lidell z Robem Williamsem z Participant oraz WME Independent w imieniu twórców filmu. Francuska firma mk2 films zajmuje się międzynarodową sprzedażą tego tytułu.

Latest Posts

Nie przegap