niedziela, 26 maja, 2024

Ostatnie posty

Laurence Fishburne, Clifton Collins Jr. na pokładzie więziennego dramatu „Frank & Louis

Laurence Fishburne i Clifton Collins Jr. wystąpią w Frank & Louis, dramacie więziennym, który wyreżyseruje Petra Volpe dla Participant, Zodiac Pictures i Tyler Perry’s Peachtree & Vine Productions.

Film opowiada o mężczyźnie odsiadującym wyrok dożywocia, który podejmuje pracę w więzieniu jako opiekun starzejących się i niedołężnych więźniów cierpiących na choroby związane z utratą pamięci. To, co zaczyna się jako samowystarczalna misja dla uzyskania zwolnienia warunkowego, zmienia się w głęboką emocjonalną i transformującą relację, oferującą promyk odkupienia w bezlitosnym więzieniu.

Volpe wyreżyseruje film na podstawie scenariusza, który napisała wspólnie z Esther Bernstorff. Participant produkuje film wraz z Reto Schaerli i Lukasem Hobi z Zodiac Pictures oraz Tylerem Perry i Timem Palenem z Peachtree & Vine Productions.

Cora Olson jest współproducentem, a Jeff Skoll i Anikah McLaren z Participant są producentami wykonawczymi.

„Czuję głęboką wdzięczność wobec uwięzionych mężczyzn, których spotkałam podczas badań nad tym projektem i nie mogę się doczekać, aby przedstawić widzom tę wzruszającą i aktualną historię. Mam nadzieję, że ten film przyczyni się do ważnej rozmowy na temat starzenia się, zdrowia psychicznego i systemu więziennictwa” – powiedział Volpe w oświadczeniu.

Fishburne wystąpił w produkcji Participant z 2011 roku Contagion, w reżyserii Stevena Soderbergha. „To niesamowite widzieć, jak ten projekt się rozwija” – powiedział we własnym oświadczeniu David Linde, prezes Participant. „Tyler Perry dołączający do tego niesamowitego zespołu, łącząc się z Petrą, Cliftonem i Laurence’em, wnosi tak wyjątkową kreatywną dynamikę do potężnej historii, która pokazuje, jak wspólne współczucie tworzy jednoczące, porywające doświadczenie.”

Fishburne jest najbardziej znany z roli Morfeusza w franczyzie The Matrix, a także pojawił się w Batman v Superman: Dawn of Justice, Ant-Man and the Wasp oraz Passengers. Collins Jr. miał przełomową rolę w 187, występując naprzeciwko Samuela L Jacksona.

Jego inne filmy fabularne to Capote, Once Upon a Time in Hollywood, Star Trek J.J. Abramsai Pacific Rim. „Od dawna jestem fanem Participant i zaangażowania firmy w opowiadanie historii, które inspirują zmiany społeczne. Jako zwolennik reformy więziennictwa, historia Franka i Louisa i jej potężne tematy rezonowały ze mną i jestem podekscytowany, że będę częścią zespołu kreatywnego, który wprowadzi tę historię w życie,” powiedział Perry w innym oświadczeniu.

Czytaj również:  "Lucky Hank" z Bobem Odenkirkiem w roli głównej anulowany w AMC

Volpe jest szwajcarskim i włoskim scenarzystą i reżyserem, który ma na swoim koncie The Divine Order i Dreamland, podczas gdy Bernstorff jest niemieckim scenarzystą filmowym i telewizyjnym. Fishburne jest reprezentowany przez CAA i Landmark Artist Management, a Collins Jr. jest reprezentowany przez CAA i MGMT. Entertainment.

Volpe jest reprezentowany przez WME i MGMT. Entertainment, a Bernstorff jest reprezentowany przez Verlag der Autoren.

Latest Posts

Nie przegap