21 marca 2023 r. |22:24

Marvin Gaye III złożył pozew o rozwód ze swoją żoną, Wendy Gaye, zaledwie dwa miesiące po tym, jak złożyła ona przeciwko niemu zakaz zbliżania się.

Według dokumentów prawnych uzyskanych przez TMZ, Marvin podał datę separacji jako 12 stycznia – tego samego dnia syn zmarłego piosenkarza Motown został aresztowany za rzekome skierowanie broni na swoją zrażoną żonę.

Marvin podał „różnice nie do pogodzenia” jako powód rozstania, a także poprosił sąd o nieprzyznawanie żonie żadnych alimentów.

Chociaż Marvin i Wendy nie mają razem dzieci, powitał swojego pierwszego syna Marvina IV w 1995 roku, a drugiego syna, Dylana, w 2000 roku.

Złożenie wniosku przychodzi miesiące po tym, jak długoletnia para była zaangażowana w spór o przemoc domową.

Marvin Gaye III and Wendy Gaye.
Marvin Gaye III jako powód rozwodu z żoną Wendy Gaye podał „różnice nie do pogodzenia”.
Marvin Gaye III in white.
Marvin został aresztowany w styczniu za awanturę o przemoc domową.
Getty Images

Wendy szukała sądowej ochrony przed Marvinem po tym, jak rzekomo fizycznie zaatakował ją i swojego kuzyna podczas gorącej wymiany w styczniu, według TMZ.

W rzeczywistości Wendy twierdziła, że jej zrażony mąż złapał ją za szyję i podniósł z ziemi, zatrzymując się dopiero, gdy kuzyn wkroczył do akcji.

Jednakże, to rzekomo doprowadziło Marvina do fizycznego ataku na obie kobiety przed grożeniem im bronią.

Marvin Gaye III and Wendy Gaye.
Wendy złożyła zakaz zbliżania się do męża po tym incydencie.

Kiedy policjanci przybyli do jego domu w Calabasas, Marvin uciekł z miejsca zdarzenia – pozostawiając w domu dwie sztuki broni palnej.

Jednak 57-latek zgłosił się następnego dnia i został zatrzymany pod zarzutem przemocy domowej i napaści z użyciem broni śmiertelnej.


Dla więcej Page Six you love …

  • Słuchaj naszego cotygodniowego podcastu „Słyszymy”
  • Zapisz się do naszego codziennego newslettera
  • Kupuj nasz ekskluzywny towar

Marvin Gaye III
Marvin jest adoptowanym synem mistrza Motown i jego zmarłej żony Anny Gordy Gaye, która była ciotką biologicznej matki Marvina, Denise Gordy.
FilmMagic

Marvin, który jest adoptowanym synem zmarłego Marvina Gaye i jego zmarłej żony Anny Gordy Gaye, został później zwolniony za kaucją w wysokości 50 000 dolarów.

Siostrzenica Anny, Denise Gordy, miała Marvina III, gdy miała zaledwie 16 lat, ale oddała go po tym, jak para zmagała się z poczęciem.

Czytaj również:  gwiazdy 'Białego Lotosu' szturmem zdobywają mediolański tydzień mody

Jednak mistrz Motown został tragicznie zamordowany przez swojego ojca w 1984 roku podczas próby przerwania domowej kłótni między jego rodzicami – dzień przed jego 45 urodzinami.