poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Meksykańskie nagrody Platino ujawniają listę wykonawców

Wizja dziewiątej dorocznej gali Platino Awards nabiera ostrości wraz z ogłoszeniem muzycznych wykonawców wieczoru.

Ana Guerra, Ana Mena, Ángela Aguilar, David Bisbal, Diana Hoyos, Gerónimo Rauch, Májida Issa, Mariaca Semprún i Monsieur Periné wystąpią 20 kwietnia w teatrze Gran Tlacho w parku Xcaret w Riviera Maya.

Według informacji uzyskanych od organizatorów wydarzenia, ceremonia będzie zawierać oryginalne kompozycje na tę okazję, takie jak ta wykonana przez Hoyosa i Raucha do muzyki kompozytora Lucasa Vidala. Lista talentów ma na celu podkreślenie bogactwa iberoamerykańskich gwiazd i muzyki. Guerra, Mena i Bisbal pochodzą z Hiszpanii, Aguilar z Meksyku, Hoyos, Issa i Monsieur Periné z Kolumbii, Rauch z Argentyny, a Mariaca Semprún z Wenezueli. Tradycyjna muzyka meksykańska zajmie ważne miejsce w ceremonii dzięki Guerra, Issa i Semprún. Mena jest na pokładzie, aby oddać hołd Rocío Dúrcal, która w 2024 roku skończyłaby 80 lat.

Niektórzy z wykonawców są również znani z pracy na ekranie. Oprócz kariery piosenkarskiej, Hoyos znany jest z Pablo Escobar, The Drug Lord, Sniper: Ultimate Kill i Never Back Down: Revolt. Muzyk Rauch jest wszechstronnym wykonawcą, który grał Jeana Valjeana w Les Misérables i Upiora w The Phantom of the Opera, który nadal występuje w Teatro Albéniz w Madrycie, wśród dziesiątek innych.

Guerra wydała czteropiosenkową EP-kę Érase una vez w 2023 roku, przed nowym albumem spodziewanym jeszcze w tym roku. Zaprezentowała trasę koncertową Si Me Quisieras i współpracowała z Tiziano Ferro, Tini, Greeicy, Mike Bahía i Lasso. Issa prowadzi solową karierę wokalną od czasu wydania w 2017 roku albumu Nocturna, który przyniósł jej nominację do nagrody Latin Grammy za najlepszy album ranchera-mariachi. Obecnie promuje swój nowy film El Bolero De Rubén, pierwszy kolumbijski film muzyczny śpiewany na żywo.

Semprún ma na swoim koncie takie role teatralne jak Piaf, Voz y Delirio, La Lupe, la Reina del Desamor i The Sound of Music. W 2020 roku zdobyła Latin Grammy za Soy Puro Teatro (Homenaje a La Lupe). Zagrała w filmie La Noche de las dos Lunas, występ, który przyniósł jej również nominację do nagrody Goya za najlepszą oryginalną piosenkę. Mena, gwiazda miejskiego popu, zdobyła nagrodę dla najlepszego artysty w kategorii Hiszpania na LOS40 Music Awards 2023. Sławę zyskała dzięki albumom Index i Bellodrama oraz singlom, takim jak wirusowy „Madrid City” Współpracowała z takimi artystami jak CNCO, Becky G, De La Ghetto, Maldita Nerea, Natalia Lacunza, Belinda, Abraham Mateo i Malú.

Czytaj również:  'Of Medicine and Miracles': Recenzja filmu | Tribeca 2022

Bisbal, wielka gwiazda, zdobył ponad 80 krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Latin Grammy, Latin Billboard Awards i Ondas Awards. Podróżował po całym świecie i występował w Royal Albert Hall, O2 Arena w Londynie, Carnegie Hall, Barclays Center w Nowym Jorku i Olympia w Paryżu. Współpracował z Alejandro Sanzem, Miley Cyrus, Rocío Jurado, Rihanną, Sebastiánem Yatrą, Juanem Luisem Guerrą, Luisem Fonsim i nie tylko. Obecnie jest w trakcie trasy koncertowej Volaré.

Monsieur Periné, duet muzyczny złożony z Cataliny Garcíi i Santiago Prieto, łączy jazz, swing i pop z latynoskimi dźwiękami, takimi jak salsa, cumbia i bolero, na czterech albumach studyjnych w latach 2012-2023. Para zdobyła nagrodę Latin Grammy dla najlepszego nowego artysty w 2015 roku.

Aguilar wydała pięć albumów łączących pop z mariachi i regionalną muzyką meksykańską. Była nominowana do nagrody Grammy i czterech nagród Latin Grammy, stając się jedną z najmłodszych artystek nominowanych do obu nagród. Ostatnio współpracowała z Becky G przy piosence „Por lo contrario”, w której wystąpił także jej brat Leonardo Aguilar.

Więcej informacji na temat Platino Awards można znaleźć tutaj.

Latest Posts

Nie przegap