poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Nagrody Filmowe Hongkongu: Benny Chan zdobywa pośmiertnie nagrodę dla najlepszego reżysera

Nieżyjący już reżyser Benny Chan, który zmarł w 2020 roku, otrzymał pośmiertnie nagrodę dla najlepszego reżysera za swój cops-and-robbers actioner Raging Fire podczas 40. edycji Hong Kong Film Awards. Aktor Andy Lau przyjął nagrodę w imieniu wdowy po Chan’ie.

Wściekły ogień zdobył również nagrody za najlepszy film, najlepszą choreografię akcji i najlepszy montaż. Główny bohater, Donnie Yen, był producentem i jednym z choreografów akcji w tym filmie.

Ceremonia wręczenia nagród, która odbyła się przed publicznością po raz pierwszy od początku pandemii, miała pochwalić filmy zarówno z roku 2020, jak i 2021, ponieważ w zeszłym roku ceremonia została odwołana.

85-letni weteran Patrick Tse został koronowany na najlepszego aktora za portret hitmana, który zmienił się w producenta makaronu, w czarnej komedii Time. Tse został powitany na scenie przez rozdzierającą owację na stojąco. Były idol matinée, który był najwyżej opłacanym aktorem w całej Azji w latach 50-tych, Tse jest aktywny w przemyśle filmowym od 70 lat i otrzymał nagrodę za całokształt twórczości podczas 2019 Hong Kong Film Awards. Jego wygrana po raz pierwszy Hong Kong Film Awards uczyniła go najstarszym zwycięzcą najlepszego aktora w historii. Jest również ojcem aktora Nicholasa Tse, który zdobył tę samą nagrodę za The Stool Pigeon w 2011 roku.

Chińska aktorka Cya Liu została uznana za najlepszą aktorkę za Limbo, pokonując faworytki fanów Sandrę Ng (Zero to Hero), Gong Li (Leap) i Louise Wong. Wong zagrała uwielbianą ikonę popu Anitę Mui w jedynym lokalnym przeboju ery pandemii, Anita. Za swój występ otrzymała nagrodę dla najlepszego debiutanta, podczas gdy Anita znalazła się na szczycie listy nagród z pięcioma statuetkami, w tym w kategoriach technicznych, takich jak najlepszy projekt dźwięku, najlepszy projekt kostiumów i makijażu oraz najlepsze efekty wizualne. Fung Ho Yeung zdobył nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego za film Zero to Hero, a Fish Liew odebrała statuetkę dla najlepszej aktorki drugoplanowej za film Anita.

Michael Hui, najlepiej zarabiający komik lat 70-tych i 80-tych, który ukształtował kino komediowe Hongkongu takimi klasykami jak The Private Eyes (1976) i Security Unlimited (1981), został laureatem tegorocznej nagrody za całokształt twórczości.

Czytaj również:  'The Stranger': THR's 1946 Review

Latest Posts

Nie przegap