środa, 22 maja, 2024

Ostatnie posty

Paul Haggis zwolniony z aresztu hotelowego we Włoszech

Sędzia w południowych Włoszech w poniedziałek nakazał reżyserowi filmowemu Paulowi Haggisowi zwolnienie z aresztu w jego hotelu, podczas gdy prokuratorzy zdecydują, czy kontynuować dochodzenie w sprawie tego, czy rzekomo uprawiał seks z kobietą bez jej zgody przez dwa dni, powiedział jego prawnik.

Michele Laforgia powiedział The Associated Press, że jego klient, który jest również scenarzystą i laureatem Oscara, nadal przebywa we Włoszech. Orzeczenie zostało wydane przez sędzię Vilmę Gilli, z siedzibą w Puglii, która jest regionem tworzącym „piętę” włoskiego półwyspu.

Urodzony w Kanadzie Haggis, 69, został zatrzymany przez policję 19 czerwca w Puglii po tym, jak kobieta powiedziała władzom, że uprawiał z nią seks bez zobowiązań w ciągu dwóch dni, gdy przebywał we Włoszech, aby wziąć udział w festiwalu sztuki w turystycznym mieście Ostuni.

Według prawnika ogłosił swoją niewinność.

Laforgia powiedział w wiadomościach tekstowych, że sędzia orzekł, że nie znaleziono żadnych oznak przemocy ani znęcania się nad kobietą, którą prokuratorzy opisali jako młodą i zagraniczną, a przez włoskie media jako 28-letnią Angielkę.

Budynek sądu był zamknięty w poniedziałek wieczorem, a Gilli nie mógł być natychmiast osiągnięty w celu uzyskania komentarza.

Corriere della Sera, cytując orzeczenie sędziego, powiedział, że doszła ona do wniosku, że nastąpił „brak konstrykcyjnych zachowań agresywnych” ze strony Haggisa. Sędzia zauważył również w orzeczeniu, że decyzja kobiety o przebywaniu z Haggisem w jego mieszkaniu była „spontaniczna”, powiedział włoski dziennik.

To właśnie Gilli 22 czerwca, po przesłuchaniu za zamkniętymi drzwiami, nakazał Haggisowi pozostanie w areszcie na czas trwania śledztwa.

Prokuratorzy nie powiedzieli od razu, czy po orzeczeniu sędziego umorzą śledztwo, czy będą je kontynuować.

Zapytany czy sprawa może zostać zamknięta, Laforgia odpowiedział „zobaczmy co zrobi prokuratura w tym momencie.”

Haggis, który mieszka w Stanach Zjednoczonych, miał inne problemy prawne. W ostatnich latach cztery kobiety w Stanach Zjednoczonych zarzuciły mu niewłaściwe zachowania seksualne.

Czytaj również:  Sarah Doole ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego producenta filmu "To grzech", firmy Red

Latest Posts

Nie przegap