sobota, 15 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Prezydent Joe Biden mówi, że młodsze pokolenie pomogło stworzyć polityczną przestrzeń do zmian w wywiadzie dla 'Daily Show’ z gościnnym udziałem Kala Penna

Prezydent Joe Biden w wywiadzie dla The Daily Show podkreślił znaczenie młodego pokolenia i wpływu, jaki ma ono na społeczeństwo.

Kal Penn rozpoczął swój tydzień hostingowy rozmawiając z prezydentem, jego pierwszą Daily Show wizytą od objęcia urzędu. Podczas poniedziałkowego odcinka Biden omówił kilka tematów, począwszy od zmian klimatycznych, poprzez umorzenie kredytu studenckiego i ochronę praw LGBTQ, ale przez cały czas wywiadu wierzył „młodym ludziom” za pomoc w tworzeniu zmian.

„To pokolenie między 18 a 35 rokiem życia teraz. To oni stworzyli tę przestrzeń” – powiedział prezydent. „Mieli jej dość. Mieli jej dość.”

Powiedział, że kiedy próbował połączyć ustawę o redukcji inflacji z 2022 roku, spotkał się z młodszymi obywatelami i „uchwaliliśmy największy plan środowiskowy w całej historii, ponad 368 miliardów dolarów. Udało nam się to zrobić.”

Kontynuował: „Ludzie nie mogą już zaprzeczyć temu [zmianom klimatycznym]. Nie mogą zaprzeczyć faktom, a ja podróżowałem po świecie. Byłem na wszystkich spotkaniach COP na całym świecie, czyli spotkaniach dotyczących klimatu. Jeśli nie powstrzymamy temperatury przed przekroczeniem 1,5 stopnia Celsjusza podniesionej, to mamy prawdziwe kłopoty. To całe pokolenie jest potępione. To znaczy, to nie jest hiperbola. Naprawdę, naprawdę w kłopotach.”

W odniesieniu do wysiłków prezydenta w celu ograniczenia paliw kopalnych i przeglądu wiercenia i produkcji ropy naftowej, odpowiedzi od „młodych ludzi, którzy chcą, abyś nadal był ich mistrzem, ale mogą nie myśleć, że idziesz wystarczająco daleko lub szybko w sprawie klimatu”, Biden wyjaśnił, że jest to powolny proces. „To kwestia przejścia, ale to nie jest tak, że możesz odciąć wszystko natychmiast”, powiedział.

Penn zapytał prezydenta o oczywisty podział w Kongresie i trudności, jakie sprawia próba załatwienia spraw. Biden wyraził się, że „odniósł względny sukces w pracy ponad podziałami” Stwierdził też, że „ponad pół tuzina republikańskich senatorów, których znam od lat, w ciągu ostatnich dwóch lat przychodzi do mnie indywidualnie (…) mówiąc: 'Joe, zgadzam się z tobą. Ale jeśli zrobię cokolwiek publicznie, będą mnie prawybory i przegram” Biden nie wymienił żadnych nazwisk, ale podkreślił, że Partia Republikańska przechodzi znaczącą transformację i że następne dwa lata powiedzą „jak skończą, czy Republikanie MAGA kontrolują partię, czy wrócimy do konserwatyzmu.”

Czytaj również:  Theo Germaine o znaczeniu 'They/Them' i o tym, jak slasher jest "nową eksploracją" w kierunku dobrej reprezentacji

Prezydent utrzymał również swoje stanowisko, że ci, którzy kwestionują plan przebaczenia pożyczek studenckich jego administracji „nie mają pozycji” Porównał nawet plan do programu PPP w czasie pandemii, który poszedł na pomoc dotkniętym przedsiębiorstwom, mówiąc, że „wiele z tych samych osób, które krytykują mnie w Kongresie, faktycznie otrzymało świadczenia w programie. Nie słyszysz, żeby o tym mówili, prawda?” Sprawa związana z umarzaniem pożyczek studenckich toczy się obecnie w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych.

W obliczu niedawnego uchwalenia dwóch kontrowersyjnych ustaw anty-LGBTQ w Tennessee i dyskusji w innych stanach, Biden i Penn dyskutowali również o równości małżeńskiej i o tym, co „rząd federalny może być w stanie zrobić, aby chronić Amerykanów LGBTQ, zwłaszcza dzieci trans, którzy mają do czynienia z tymi wszystkimi regresywnymi prawami stanowymi, które się pojawiają.”

Biden utrzymywał, że od młodości ma „proste” spojrzenie na ten temat, mówiąc: „Nie ma znaczenia, czy jest to para tej samej płci, czy heteroseksualna, powinni mieć możliwość zawarcia małżeństwa.”

Jeśli chodzi o ustawodawstwo antytransgenderowe, prezydent powiedział Penn: „To, co dzieje się na Florydzie, jest jak moja matka powiedziałaby bliskie grzechu. To po prostu straszne, co oni robią. To nie jest tak, że wiesz, dziecko budzi się pewnego ranka i mówi, wiesz, zdecydowałem, że chcę zostać mężczyzną lub chcę zostać kobietą lub chcę się zmienić.” Biden kontynuował, aby wyrazić znaczenie uchwalenia „ustawodawstwa, takiego jak uchwaliliśmy w sprawie małżeństw tej samej płci – zadzierasz z tym, łamiesz prawo i zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności.”

Pełny wywiad Bidena zostanie wyemitowany w poniedziałkowym odcinku The Daily Show o godzinie 23:00 ET/PT na Comedy Central.

Latest Posts

Nie przegap