12 maja 2023 |17:02

„The Hills Are Alive” z dźwiękiem f-bomby.

Oczekiwany serial telewizyjny „The Baroness” o słynnej „The Sound of Music” rodzinie von Trapp pogrążył się w dramacie po tym, jak jeden z pisarzy rzekomo próbował dokonać zamachu stanu i przejąć produkcję.

Myles von Trapp, potomek rozwijający show, twierdzi, że pisarka Jaclyn Alexis Cruz nalegała, aby rodzina zwolniła głównego scenarzystę i zatrudniła swoją żonę Anę Marie Cruz jako głównego scenarzystę i prowadzącego show.

Actress Julie Andrews dressed as Maria in
Julie Andrews wykonująca „The Hills are Alive” w „The Sound of Music.”
Getty Images

Następnie, według Mylesa von Trapp, para zażądała od rodziny von Trapp podpisania pełnych praw do ich historii do ich firmy produkcyjnej.

To spowodowało ogromny dramat, zwłaszcza, że von Trappowie oddawali swoje prawa latami, czego kulminacją był film z 1965 roku, w którym wystąpili Julie Andrews jako Maria i Christopher Plummer jako Georg von Trapp.

Maria, która zmarła w 1987 roku, w wieku 82 lat, sprzedała swój pamiętnik niemieckim producentom w latach 50-tych za 9000 dolarów i nieumyślnie podpisała wszystkie prawa do historii rodziny idące dalej.

The Von Trapp Family singers - with Maria pictured at the center -  warm up before a performance in New York's Town Hall.
Rodzina von Trapp zarabiała na życie jako grupa śpiewacza koncertująca w USA po ucieczce przed nazistami. Maria (środkowy rząd, po lewej) sprzedała swój pamiętnik za zaledwie 9000 dolarów.
Bettmann Archive

Rodgers i Hammerstein kupili następnie tę historię, by przekształcić ją w przedstawienie na Broadwayu, a prawa do filmu sprzedali 20th Century Fox.

Rodzina von Trapp nie miała wiele do powiedzenia w „Dźwiękach muzyki”, chociaż Maria otrzymywała tantiemy.

Rzekoma próba zamachu stanu „Baroness” doprowadziła do masowego wybuchu z pisarką Jaclyn wysyłającą SMS-y do Mylesa von Trapp Derbyshire – prawnuka Georga i Marii – „Jakbym potrzebowała nieudanej rodziny von Trapp, aby zapewnić mi media lub rozgłos. Jesteś nikim. Zepsutym nikim. Twój poziom projekcji jest przezabawny”

Myles von Trapp Derbyshire
Potomek Von Trappów Myles von Trapp Derbyshire rozwija dramat telewizyjny.
Max Lakner/BFA.com

Von Trapp – który twierdzi, że następnie zwolnił Jaclyn jako scenarzystkę przy projekcie – odpowiedział, artystycznie, „Rodzina von Trapp mówi f-k you” I: „Powodzenia w biznesie. Poniesiesz sromotną porażkę.”

Czytaj również:  Jay Pharoah mówi, że Pete Davidson "potwierdził" BDE: "To 9 cali

Powiedział nam: „von Trapps nie będą ponownie wyprzedawać naszego życia i naszej historii. Jesteśmy niesamowicie dumni z naszej historii, z tego jak rodzina pokonała tak wiele, by być tu gdzie jest dzisiaj.”

Członkowie rodziny są właścicielami Trapp Family Lodge i von Trapp Brewing w Stowe, Vermont, pobliskiej serowarni von Trapp Farmstead. Żaden nie występuje teraz jak ich przodkowie.

Julie Andrews and Christopher Plummer are flanked on all sides by their children, all members of the singing Von Trapp family, in this publicity handout from the 1965 adaption of the Rogers and Hammerstein musical, The Sound of Music.
Julie Andrews i Christopher Plummer są otoczeni ze wszystkich stron przez swoje dzieci, wszystkich członków śpiewającej rodziny Von Trapp, na tym zdjęciu reklamowym z adaptacji musicalu Rogersa i Hammersteina „The Sound of Music” z 1965 roku.
Bettmann Archive

„Ich intencje przejęcia praw rodzinnych…. i ich odwetu były zdumiewające”, dodał.

Page Six po raz pierwszy ujawnił w styczniu, że słynna rodzina von Trappów rozwija dramatyczny serial telewizyjny o ich życiu, określany jako „The Crown” w połączeniu z „This Is Us.”

Scenariuszowy dramat jest opracowywany przez Mylesa, który jest nowojorskim wnukiem najstarszego dziecka Georga, Ruperta, i jest kierownikiem w branży modowej.

Mara von Trapp (front) was a
Mara von Trapp (z przodu) była „twardym ciasteczkiem”, według Mylesa, jej prawnuka.
Universal Images Group via Getty Images

Rupert był w rzeczywistości przedstawiony jako Liesl w uwielbianym, nagrodzonym Oscarem filmie „The Sound of Music.”

Serial będzie śledził trzy postacie z trzech pokoleń von Trappów: babcia Mylesa, Henriette von Trapp, która wyszła za mąż za starszego mężczyznę i zachorowała na polio w wieku 22 lat, następnie matka Mylesa, Stephanie von Trapp Derbyshire, która uciekła z obraźliwego związku, i w końcu sam Myles. I nie, nie będzie żadnych śpiewających zakonnic.

Legendarna Maria, teściowa Henriette, będzie postacią drugoplanową. Jej przedstawienie, jak podkreśla Myles, będzie „odejściem” od wersji z Julie Andrews. Wcześniej powiedział: „Bardzo dobrze wiadomo, że była twardym ciasteczkiem.”

Jaclyn Alexis Cruz, której dorobek obejmuje efekty wizualne i asystentkę koordynatora w „Snake Eyes” z 2021 roku oraz scenarzystkę w serialu mydlanym „Revenge”, powiedziała: „To było poważne nieporozumienie. Nie pracuję już nad tym projektem, ale życzę im absolutnie wszystkiego najlepszego.”

Nad serialem wciąż pracuje główna scenarzystka Rebecca Eskries, znana z „What Breaks the Ice” z 2020 roku i „Inequality for All” z 2013 roku Nie była zaangażowana w dramat i odmówiła komentarza.

Czytaj również:  Gwiazda country Shay Mooney, żona ogłasza narodziny trzeciego dziecka, ujawnia imię