wtorek, 25 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Sarah Michelle Gellar mówi o zwrotach akcji w „Wolf Pack”, głębszym przesłaniu i nadziejach związanych z drugim sezonem

[Ta historia zawiera główne spoilery z pierwszego sezonu Wolf Pack.]

Sarah Michelle Gellar jest już dość dobrze zaznajomiona ze światem nadprzyrodzonym, ale to, co przyciągnęło ją do serialu Paramount+ Wolf Pack sięga głębiej w to, co reprezentuje ten serial.

W najnowszym projekcie Buffy the Vampire Slayer aktorka, w którym występuje i którego jest producentem wykonawczym, wciela się w wilkołaki, ale w sposób, który daje jej możliwość omówienia ważnych tematów ze świata rzeczywistego, co, jak mówi, jest powodem, dla którego zrobiła ten serial. „Nadprzyrodzone historie, w naprawdę dziwny sposób, pozwalają na opowiedzenie najbardziej nadludzkich historii,” powiedziała The Hollywood Reporter.

Podczas gdy seria, napisana i wyprodukowana przez Jeffa Davisa, zaczyna się jako „powolne spalanie”, postać Gellar w końcu ma dwa zwroty akcji, których większość prawdopodobnie nie przewidziała – w tym, gdy okazuje się, że jest wilkołakiem. Pod koniec pierwszego sezonu, horror rozgrywający się w liceum odpowiedział na wiele pytań dotyczących szokującej postaci Gellar, jednocześnie tworząc nowe. W ostatnim odcinku zobaczycie wszystko, po co przyszliście do nadnaturalnego serialu Sarah Michelle Gellar.”

Wolf Pack podąża za nastolatkami Everettem (Armani Jackson) i Blake (Bella Shepard), kiedy ich światy zostają całkowicie zmienione po ugryzieniu przez wilkołaka podczas tajemniczego dzikiego pożaru w południowej Kalifornii. Wkrótce zdają sobie sprawę, że dwoje innych nastolatków, rodzeństwo Luna (Chloe Robertson) i Harlan (Tyler Gray), są bardzo podobne do nich. Gdy wszyscy próbują poruszać się po chaosie, w tym po morderczym wilkołaku, zdają sobie sprawę, że to nie jest zwykła paczka, którą tworzą.

(L-R) Tyler Gray, Armani Jackson and Bella Shepard and Chloe Robertson as Blake Navarro in 'Wolf Pack'

Od lewej: Tyler Gray, Armani Jackson, Bella Shepard i Chloe Robertson w Wolf Pack.Curtis Bonds Baker/Paramount+

Po drodze, przybrany ojciec Luny i Harlana, Garrett (Rodrigo Santoro) stara się chronić ich tajemnicę, pomagając rzekomej śledczej Kristin Ramsey (Gellar), jak ona próbuje dotrzeć do sedna tego, kto rozpoczął dziki ogień. Ale tak naprawdę nie może wskazać palcami nikogo, ponieważ sama ma ogromny sekret – a właściwie kilka sekretów – które na zawsze zmienią paczkę.

Gellar wcześniej powiedziała The Hollywood Reporter, w styczniowej okładce, że początkowo „nie zamierzała nawet czytać scenariusza.

„Lubiłam pracę Jeffa, ale nie zamierzałam robić serialu o wilkołakach”, dodała. „Ale przekonali mnie, żebym rzucił na to okiem i spodobało mi się to, co robił w pilocie. Przypomina mi to Buffy, nie sam serial, ale sposób w jaki odnosi się do horrorów, z którymi mamy do czynienia dzisiaj: niepokój, stres codziennego życia, poczucie izolacji.”

Po zaskakującym finale pierwszego sezonu, Gellar rozmawia z THR o reakcji na serial, szokujących zwrotach akcji jej postaci i głębszych przesłaniach wplecionych w fabułę. W poniższej rozmowie zdradza również, co czeka nas w drugim sezonie, jeśli takowy powstanie.

Jak oceniasz odbiór pierwszego sezonu?

Szczerze mówiąc, jest lepiej niż mogłem się spodziewać. Trudno jest uruchomić nowy program w tych dniach, i jest tak wiele kanałów i tak wiele do oglądania. Byłem bardzo podekscytowany obserwując tygodniowy wzrost i to jak ludzie się w to angażują. Wiedziałam, że na początku ludzie byli trochę sfrustrowani, bo nie było mnie w tym dużo i powtarzałam wszystkim: „Obiecuję, że warto. To powolne spalanie.” Czuję, że wszystko się zmieniło, kiedy uderzyła ochroniarza i zabiła go, a wszyscy są jak, „Czekaj, co? Co tu się stało?” Jestem bardzo dumny z finału i to dla mnie szalone, że Jeff nigdy wcześniej nie reżyserował, bo był tak naturalny i potrafi opowiedzieć swoją historię lepiej niż ktokolwiek inny.

Czytaj również:  Chad Michael Murray, Scott Patterson powracają do The CW w kanadyjskim serialu "Sullivan's Crossing

W drugiej połowie sezonu twoja postać, Kristin Ramsey, była takim motorem fabularnym. Jakie otrzymałaś opinie?

Ludzie byli jak, „Czekaj. Ona jest tym złym? Co tu się dzieje?” Powiedziałam wszystkim, w ostatnim odcinku zobaczycie wszystko, po co przyszliście – jak na nadnaturalny serial z Sarah Michelle Gellar, dostaniecie to. Czasami trzeba trochę poczekać.

Sarah Michelle Gellar in 'Wolf Pack'

Sarah Michelle Gellar w Wolf Pack.Steve Dietl/Paramount+

Jak przygotowywałeś się do dwóch dużych plot twistów w tym sezonie?

Musiałem spojrzeć na serial całościowo, ponieważ od początku wiedziałem, dlaczego tam jestem i co się dzieje, podczas gdy nie wszyscy wiedzieli. Musiałam więc sprawić, by początkowe sceny miały sens, gdy się je ogląda, gdy już wiem, co się naprawdę dzieje. To było prawie jak granie dwóch postaci. Chcesz, żeby to miało sens, kiedy oglądasz to za pierwszym razem, ale jeśli oglądasz to ponownie, wiedząc o tym, może są inne rzeczy, które zauważasz.

W całym sezonie było zdecydowanie wiele pytań, które sprawiały, że widzowie zastanawiali się.

Uwielbiam seriale, w których stawia się takie pytania – chcę, żeby padły na nie odpowiedzi. Nie chcę czekać do piątego sezonu, aby uzyskać niektóre z odpowiedzi. Uwielbiam to, że Jeff był w stanie odpowiedzieć na wiele pytań, a następnie stworzyć nowe pytania i nadal utrzymywać to w stanie ekscytacji, ale przynajmniej dać odpowiedzi na to, co się dzieje. To było trochę jak szósty zmysł, bo wiele rzeczy musieliśmy kręcić dwa razy. [Na przykład] nakręciliśmy scenę przesłuchania i wtedy [po raz drugi] można naprawdę zrozumieć, co ona robiła w scenie przesłuchania. Zaczynasz zdawać sobie sprawę z tego, co się działo.

Pod koniec ósmego odcinka Kristin wyjaśnia, że chce odzyskać swoją rodzinę. Myślisz, że to był jej plan przez cały czas?

Początkowo nie podłożyła pierwszego ognia. Pożar się wydarzył, a młode były naprawdę małe i położyła je tam, gdzie myślała, że będą bezpieczne i miała rację. Były bezpieczne, zostały znalezione, uratowane. Nie mogła ich tylko znaleźć. A potem oczywiście tragedia tego, co stało się z Baronem. Myślę, że przez bardzo długi czas myślała, że on nie żyje. Dopiero później dowiedziała się, że tak nie jest i musiała wymyślić sposób na odzyskanie rodziny, gdy już ją znalazła, bo znalezienie ich to jedno, ale jak ich odzyskać? Myślę, że początkowo planowała pozbyć się Garretta. Nie miała już z niego pożytku. Ale kiedy zdała sobie sprawę, że jest świetnym ojcem – wcześniej mówiła, że ojciec dziecka nie był świetnym ojcem – ma z niego pożytek, ale chce go mieć na swoich warunkach.

Rodrigo Santoro and Sarah Michelle Gellar in 'Wolf Pack'

Rodrigo Santoro i Sarah Michelle Gellar.Steve Dietl/Paramount+

Szczególnie w ostatnich chwilach finału Kristin wyraźnie wyraża to, czego chce.

Czytaj również:  Wes Bentley ostrzega przed 'Yellowstone' Season 5 Wrath: "He's Boiling - and It Will Explode"

To wielkie oświadczenie na temat tego, co dzieje się [w przyrodzie]. Jeff i ja dużo rozmawialiśmy o kaskadach troficznych zanim zaczęliśmy kręcić film i o tym, co dzieje się teraz z królestwem zwierząt, ponieważ mamy te pożary i wylesianie i wszystkie te rzeczy, które zmieniamy. Nie tylko ich dom, ale zmienia królestwo zwierząt, które przetrwało przez wieki w oparciu o drapieżniki i ofiary. Więc, czy myślę, że [Kristin jest] dobrym czy złym facetem? Myślę, że ona jest zwierzęciem, to prawda. Jej motywacje są wszystkie dobre. Chce mieć rodzinę, ale jest też drapieżnikiem i będzie robić rzeczy, które drapieżnik by zrobił. To komplikuje to w naprawdę fajny sposób, w przeciwieństwie do bycia po prostu czarnym charakterem, który robi rzeczy w ich umysłach dla dobra, ona jest zwierzęciem. Są pewne rzeczy, które różnią się między ludźmi a zwierzętami.

Armani Jackson in 'Wolf Pack'

Armani JacksonCurtis Bonds Baker/Paramount+

Jeśli powstanie drugi sezon, czy widzowie mogą spodziewać się, że dowiedzą się więcej o przeszłości Kristin?

Myślę, że tak. Myślę, że zrozumiesz, jak znalazła dzieci. Myślę, że na pewno dowiesz się więcej. Ale dopóki nie dowiecie się o niej, nie możecie tak naprawdę wiedzieć, co się z nią stało.

(Jak myślisz, co Kristin myśli o nieznanych rozmówcach i ich wpływie na paczkę i jej plan?

Kristin jest przyzwyczajona do bycia drapieżnikiem, a ktoś inny psuje jej plan, więc musi się dowiedzieć, kto jest o krok przed nią i dlaczego.

W ostatnim odcinku na końcu widzowie widzą, że paczka zostaje rozdzielona. Czy był za tym jakiś większy powód?

To jest cała sprawa – w końcu odnajdują swoją paczkę, ale co się dzieje, kiedy odnajdujesz swoją paczkę? Czasami życie interweniuje i zabiera twój pakiet. I jakie długości jesteś gotów podjąć, aby odzyskać swój pakiet? I czy w ogóle chcesz być częścią tego stada? Blake mówi: „Słuchaj, nasze życie było łatwiejsze, zanim byliśmy częścią tej paczki” A Everett mówi: „Nie, ale moje jest teraz lepsze” To jest ten sam argument, który Kristin ma z Blake’iem na temat zmiany Danny’ego [Nevada Jose]. [Kristin mówi jej: „Blake, mówisz, że nie chcesz, żeby się zmienił, bo to słuszna sprawa, ale czy nie chciałabyś, żeby miał lepsze życie, gdyby mógł?”

(L-R) Chloe Robertson, Tyler Gray, Armani Jackson and Bella Shepard as Blake Navarro in 'Wolf Pack'

Od lewej: Chloe Robertson, Tyler Gray, Armani Jackson i Bella Shepard.Steve Dietl/Paramount+

Zdrowie psychiczne jest dużą dyskusją w serialu. Jak ważne było dla Ciebie, aby ta reprezentacja była częścią serialu?

Czytaj również:  Colin Cantwell, artysta koncepcyjny, który zaprojektował ikoniczny statek kosmiczny "Star Wars", umiera w wieku 90 lat

To właśnie dlatego zrobiłem ten spektakl. Na początku trudno było mi wyjaśnić, na czym polegała moja rola i dlaczego tak mnie do niej ciągnęło. Ale zawsze mówiłem, że jedną z moich ulubionych rzeczy w Buffy było wykorzystanie potworów jako metafor okropności szkoły średniej, okresu dojrzewania. Przy okazji, właśnie powiedziałem mojej córce, „Siódma klasa jest do bani, naprawdę.” Powiedziałem: „Powiem ci teraz, że żyję już długo i miałem w życiu wiele złego. Straciłem wielu ludzi. Nadal uważam, że najgorszy rok w moim życiu to chyba siódma klasa” Więc to coś mówi, prawda?

Ale to, co kochałem w tym serialu, to fakt, że ten serial robi to samo. Zamiast używać potworów dla nastolatków, używaliśmy potworów dla współczesnych bólów, które mamy, co jest niepokojem życia i jak stresujące życie naprawdę stało się dla każdego, w każdym wieku. [Na przykład] izolacja w pandemii. COVID naprawdę nas odizolował. Nie używaliśmy słowa „paczka” podczas COVID – ale twój strąk był zasadniczo twoją paczką i to byli ludzie, którzy pomogli nam przejść przez te trzy lata samotności i poczucia samotności, i zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest twoja paczka. Uwielbiam to stwierdzenie, które wygłosił Jeff. A potem dodajesz do tego komentarz na temat planety, który wygłasza, i zdajesz sobie sprawę, że istnieje większy obraz. To, czego naprawdę nauczyłem się przez ostatnie kilka lat, to fakt, że nadnaturalne historie, w naprawdę dziwny sposób, pozwalają ci opowiadać najbardziej nadludzkie historie.

W swojej karierze pracowałeś nad kilkoma projektami sci-fi fantasy. Jak inaczej przygotowywałeś się do tej roli?

Nie wiem, czy przygotowuje się inaczej. To znaczy, myślę, że ludzie mają swoje sposoby, które przygotowują. Nie wiem, czy to naprawdę zmienia się w zależności od roli. Musiałam się trochę nauczyć o tym, co robi śledczy od podpaleń. To była dla mnie nowość. [Im dłużej jest człowiekiem, tym bardziej staje się ludzka, ale nadal ma cechy, które zdecydowanie przypominają zwierzęce.

Armani Jackson, Amy Pietz and Sarah Michelle Gellar in 'Wolf Pack'

Armani Jackson, Amy Pietz i Sarah Michelle Gellar.Steve Dietl/Paramount+

Jakie rozmowy przeprowadziliście w sprawie drugiego sezonu?

Planujemy zrobić jeden. Chcielibyśmy. Nie dostaliśmy jeszcze oficjalnego słowa. To trudny czas, bo zbliża się strajk. Jest ciężko, ale nasze liczby są świetne i ludzie wciąż znajdują serial i są nim podekscytowani, więc mam nadzieję na drugi sezon.

Czy masz już pomysły na potencjalny drugi sezon?

Tak, już zaczynamy pisać. … Myślę, że zagłębimy się o wiele bardziej w Kristin i to jak się tu znalazła, co zajęło jej tak dużo czasu i gdzie była. Myślę, że na pewno będzie tego więcej. I myślę, że teraz będzie musiała się dowiedzieć, kim jest głos w telefonie.

Wywiad zredagowany dla jasności.

Pierwszy sezon Wolf Pack jest obecnie dostępny na Paramount+.

Latest Posts

Nie przegap