środa, 17 lipca, 2024

Ostatnie posty

Snap zatrudnia dyrektora Secret Service Jamesa Murraya jako dyrektora ds. bezpieczeństwa

Snap, firma macierzysta Snapchat, zatrudniła Jamesa Murraya, ustępującego dyrektora amerykańskich służb specjalnych, jako szefa bezpieczeństwa firmy, rzecznik Snap powiedział The Hollywood Reporter.

Murray rozpocznie pracę w Snap 1 sierpnia i będzie raportował bezpośrednio do CEO Snap Evana Spiegela. W ramach swojej najwyższej roli w zakresie bezpieczeństwa, Murray będzie odpowiedzialny za nadzorowanie bezpieczeństwa ponad 5,000 pracowników Snap na całym świecie.

„Jesteśmy podekscytowani powitaniem Jima Murraya w Snap i cieszymy się, że dołączy do naszego zespołu 1 sierpnia”, powiedział rzecznik Snap.

Murray dołączy do sektora prywatnego po 27 latach pracy w Secret Service, gdzie od maja 2019 roku pełnił funkcję dyrektora agencji. Przed dołączeniem do agencji, Murray rozpoczął swoją federalną karierę w Departamencie Transportu, gdzie był śledczym, służąc jednocześnie jako oficer w rezerwie armii amerykańskiej. Ostatnim dniem urzędnika w Secret Service będzie 30 lipca, zgodnie z oświadczeniem wydanym przez agencję w czwartek.

W osobnym wspólnym oświadczeniu prezydent Joe Biden i Pierwsza Dama Jill Biden pogratulowali urzędnikowi za jego trzydziestoletnią służbę dla rządu. „Jim uosabia znaczenie służby nad sobą i chronił rodziny prezydentów USA, jakby były częścią jego własnych. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za jego służbę dla naszego kraju i naszej rodziny” – powiedzieli Bidenowie.

Murray nie jest pierwszym dyrektorem Secret Service, który przeszedł do firmy medialnej. Po prowadzeniu agencji w ramach administracji Obamy, były dyrektor Secret Service Joseph Clancy ponownie dołączył do Comcast w 2017 roku jako jego vp i chief security officer. Clancy, który również spędził 27 lat w agencji federalnej, wcześniej pełnił funkcję dyrektora ds. bezpieczeństwa korporacyjnego Comcast, zanim został poproszony o kierowanie Secret Service w 2014 roku.

The Washington Post pierwszy poinformował o przejściu Murraya do Snapa.

Czytaj również:  Płyta Taylor Swift "Tortured Poets Department" ustanowiła rekord 1B streamów na Spotify w pierwszym tygodniu od premiery

Latest Posts

Nie przegap