poniedziałek, 20 maja, 2024

Ostatnie posty

Stephanie Hsu ma nadzieję, że nagroda Breakthrough Indie Spirit Award „ochroni tę flagę freaków”

Stephanie Hsu zdobyła nagrodę za najlepszy przełomowy występ podczas 2023 Film Independent Spirit Awards, honorujących najlepszych z roku w kinematografii indie.

W swoim przemówieniu powiedziała przez łzy: „Wywodzę się ze świata śródmiejskiego teatru eksperymentalnego i jest to jedno z moich największych [źródeł dumy], że jestem z tej społeczności, wiedząc jak zrobić coś z niczego. Jest to moja pierwsza w życiu nagroda indywidualna i czuję się niezwykle stosownie, że znajduje się ona w tej sali. (…) Chcę podziękować A24 za utrzymywanie niezależnych filmów w stanie gorącym i żywym” Dodała: „Jednym z moich ulubionych momentów na planie była sytuacja, kiedy kręciliśmy jedną z ostatnich scen w filmie, w której rodzina biegnie do bajgla i znajdowali się w ogromnym atrium, a wszędzie fruwały papiery… Każdy członek ekipy i każdy członek obsady po prostu padał na kolana i zbierał każdy kawałek papieru, aby pomóc w przygotowaniu kolejnego ujęcia, dzięki czemu mieliśmy czas na grę.”

Podsumowała: „Mam nadzieję, że dostanę to dzisiaj mniej jako nagrodę, jako symbol wygranej, ale mam nadzieję, że to może mnie chronić w tym momencie przełamania, że może działać jako talizman chroniący ten freak flag, to pragnienie, aby pomóc tworzyć i oferować historie, które pomagają nam wzrastać jako społeczeństwo i społeczność w najlepszy sposób, jaki nie wiemy jak.”

Hsu wygrał za film Danielsa (Kwan i Scheinert, reżyserzy) Everything Everywhere All At Once, nominowany również w kategorii najlepsza fabuła, główna rola dla Michelle Yeoh i drugoplanowa dla Jamie Lee Curtis i Ke Huy Quan, a także za reżyserię, scenariusz i montaż.

EEAAO to prawdziwie przełomowy występ filmowy Hsu – przed tym filmem była znana z pracy na Broadwayu w takich musicalach jak The SpongeBob Musical i Be More Chill. Miała powracającą rolę w serialu Amazona The Marvelous Mrs. Maisel, za którą została współzwycięzcą nagrody SAG ensemble 2020 dla komedii telewizyjnych. Pojawia się w tajemniczym serialu Natashy Lyonne-Riana Johnsona Poker Face na Peacock i ponownie połączy się ze swoją EEAAO co-star Ke Huy Quan w nadchodzącym show Disneya American Born Chinese.

Sprawdźcie, jak wyglądały przybycia gwiazd na czerwony dywan podczas 2023 Spirit Awards.

Czytaj również:  Jennifer Hudson i Orville Peck zostaną uhonorowani podczas GLAAD Media Awards w Nowym Jorku

Latest Posts

Nie przegap