niedziela, 25 lutego, 2024

Ostatnie posty

studio podcastów „The Turning” Rococo Punch przejęte przez Audily (na wyłączność)

Rococo Punch, niezależne studio produkcji podcastów stojące za seriami The Turning i Welcome to Provincetown , łączy się z firmą Audily, świadczącą kompleksowe usługi w zakresie podcastów i audiobooków

Prowadzone przez współzałożycieli i weteranów radia publicznego Jessicę Alpert i Johna Perottiego, Rococo Punch będzie nadal samodzielną marką w ramach Audily. Studio będzie nadal rozwijać oryginalne produkcje i zawierać umowy z innymi firmami medialnymi na projekty typu work-for-hire. RPLabs, które stworzyło edukacyjne programy audio dla partnerów takich jak Boston University i Dana Farber Cancer Institute, również będzie kontynuowane w ramach marki Rococo Punch.

Alpert i Perotti będą nadal kierować Rococo Punch i podlegać Mattowi Wellsowi, współzałożycielowi i prezesowi Audily, w ramach przejęcia. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

„Jessica i John to zespół marzeń w dziedzinie podcastów i cieszymy się, że możemy powitać ich i zespół Rococo Punch w rodzinie Audily” – powiedział Wells w oświadczeniu. „Wspólnie poszerzymy naszą ofertę usług i kreatywnych treści dla szerszej publiczności i nie możemy sobie wyobrazić lepszych partnerów do walki z tą rozwijającą się branżą.”

Umowa pojawia się w momencie, gdy studia podcastów starają się odzyskać dynamikę na wolniejszym rynku, a główne firmy audio, takie jak Spotify, stają się bardziej rozsądne w wydawaniu treści. Dla mniejszych studiów podcastów, które specjalizują się w projektach narracyjnych premium, które są zwykle droższe niż programy typu always-on i mogą mieć trudniejszy czas na zdobycie dolarów reklamowych ze względu na ograniczoną liczbę odcinków w serii, przejęcie lub fuzja, taka jak umowa Rococo Punch-Audily, może pomóc w utrzymaniu działalności w dłuższej perspektywie.

Alpert, były producent zarządzający w bostońskim WBUR, powiedział, że Rococo Punch „pracuje na ten moment” i że Audily da studiu „paliwo” do „tworzenia jeszcze większej wartości w przestrzeni” „Jesteśmy dwiema firmami z niezwykle utalentowanymi zespołami i razem możemy zbudować jeszcze silniejszy fundament, który pozwoli na kreatywne innowacje” – powiedział Alpert.

Czytaj również:  Analiza nagród Tony: Głosujący rozsiewają miłość w noc, która prawdopodobnie zwiększy box office'y na Broadwayu

Perotti, który pełni funkcję dyrektora ds. treści w Rococo Punch, wskazał na „stale zmieniający się” rynek audio jako jeden z kluczowych powodów, dla których studio dołączyło do Audily, które zostało uruchomione w 2022 roku pod firmą nth Venture i, podobnie jak inne firmy studyjne nth Venture, jest własnością swoich pracowników. „Kiedy spotykają się dwaj niezależni, możemy robić znacznie większe rzeczy” – powiedział Perotti. „Przemyślane opowiadanie historii przez Rococo Punch będzie nadal w centrum naszej pracy”

23 maja, 6:57: Zaktualizowano, aby wyjaśnić, że Rococo Punch łączy się z Audily.

Latest Posts

Nie przegap