środa, 24 lipca, 2024

Ostatnie posty

Sylvester Stallone krytykuje producenta „Rocky’ego” Irwina Winklera za spór o własność

Sylvester Stallone wyszedł ze swadą z wiadomościami w mediach społecznościowych krytykującymi Irwina Winklera, producenta Rocky i Creed franczyzy, oraz jego syna Davida Winklera, który również produkuje filmy Creed.

Stallone wziął na Instagram w sobotę, aby skrytykować niedawno opublikowany memoir Davida, The Arrangement: A Love Story, nazywając ją „zdecydowanie najgorszą” książką, jaką czytał. Stallone napisał, że „nieznośny, bezwartościowy gniot został napisany przez boleśnie nieutalentowanego Davida Winklera”, a następnie aktor odniósł się do ojca Davida, Irwina Winklera, jako „wybitnie nieutalentowanego i pasożytniczego producenta Rocky’ego i Creeda”.

Gwiazda kontynuowała, zamieszczając post, że „szanował i KOCHAŁ” partnera produkcyjnego Irwina, Roberta Chartoffa, który również wyprodukował franczyzę Rocky i był producentem pierwszego filmu Creed przed śmiercią w 2015 roku.

„Gdyby nie Winkler byłyby przynajmniej kolejne trzy Rocky’ego, to byłoby wspaniałe” – dodał Stallone. „Szczerze mówiąc ta ekipa to najgorsze nieludzkie istoty, jakie kiedykolwiek spotkałem w przemyśle filmowym. Na zawsze będę kochał wiernych fanów i nie przestanę wymierzać ciosów!!! PAMIĘTAJCIE, ŻE TO DOBRE UCZUCIE OCZYŚCIĆ SWOJE SERCE.”

Następnego dnia Stallone napisał w poście uzupełniającym, że jest zdenerwowany sporem o własność związanym z franczyzą. „Naprawdę chciałbym [to] mieć chociaż trochę COŚ, co pozostało z moich PRAW z powrotem, przed przekazaniem ich TYLKO SWOIM DZIECIOM – wierzę, że to byłby FAIR gest” – napisał Stallone. Nazywając to „bolesnym tematem”, zamieścił, że sytuacja „zżera moją duszę, ponieważ chciałem zostawić coś z Rocky’ego dla moich dzieci.”

Wydany w 1976 roku, Rocky zdobył trzy Oscary, w tym za najlepszy obraz, a Stallone był nominowany dla najlepszego aktora za tytułową rolę Rocky’ego Balboa, oprócz zdobycia nominacji za napisanie scenariusza. Stallone został również nominowany do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego za powtórzenie roli Rocky’ego w filmie spinoffowym z 2015 roku Creed.

Irwin Winkler i Chartoff są przypisywani jako wyłączni producenci pierwszych pięciu Rocky filmów. Rocky Balboa, film z 2006 roku, który ożywił franczyzę, wymienia sześciu producentów, w tym Davida Winklera i drugiego syna Irwina, Charlesa Winklera.

Czytaj również:  Hollywood powraca do imprezowego obiegu Złotych Globów, a In-N-Out nadal rządzi (dla zwycięzcy Paula Giamattiego)

Stallone jest producentem wszystkich filmów Creed, w tym nadchodzącego Creed III, podobnie jak Irwin, David i Charles Winkler, a także inni. W serii Creed występuje Michael B. Jordan jako syn zmarłego Apollo Creeda, którego w filmach Rocky portretował Carl Weathers.

Jordan, który reżyseruje Creed III, stwierdził, że Stallone nie pojawi się w tym filmie, którego premiera zaplanowana jest na 23 listopada.

W zeszłym miesiącu Stallone powiedział Metro, że „wycofał się” z występu w Creed III i że film zabiera historię w „innym kierunku”, ale życzy filmowi dobrze.

Stallone stworzył postać Rocky’ego Balboa w 1976 roku (sławnie pisząc 90-stronicowy scenariusz w trzy dni) i uczynił częścią umowy, że wystąpi w filmie jako bokser. W 2019 roku Stallone ubolewał dla Variety, że miał „zerową własność Rocky.” Wyjaśnił wtedy: „To było szokujące, że nigdy nie doszło do realizacji, ale powiedziano mi: 'Hej, dostałeś pieniądze, więc na co narzekasz?’ Byłem wściekły.”

„Naszym zobowiązaniem wobec niego było to, że może w nim wystąpić”, wspominał Winkler w 1983 roku dla The Hollywood Reporter, wspominając tworzenie pierwszego Rocky z producentem Chartoffem. „Przekonaliśmy United Artists, żeby dali nam pieniądze na jego realizację. Dali nam tylko ograniczoną ilość pieniędzy i powiedzieli, że musimy wystawić nasze domy jako zabezpieczenie. Naprawdę zastawiliśmy się, aby upewnić się, że przyniesiemy go na czas, i udało się.”

Przedstawiciele Irwina Winklera i Stallone’a nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę o komentarz.

Latest Posts

Nie przegap