czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

Taraji P. Henson we łzach, mówiąc „Matematyka to nie matematyka” z powodu dysproporcji płacowych w Hollywood

Taraji P. Henson zalała się łzami podczas występu w programie radiowym Sirius XM Gayle King, gdy zapytano ją, czy planuje rzucić aktorstwo.

„Myślisz o tym?” King zapytał nominowaną do Oscara aktorkę, gdy siedziała obok Blitza Bazawule’a i Danielle Brooks, aby promować ich film The Color Purple. Pytanie spowodowało, że Henson zatrzymała się, zakryła oczy jedną ręką i rozpłakała się. „Jestem po prostu zmęczona tak ciężką pracą, byciem łaskawą dla tego, co robię, otrzymywaniem ułamka kosztów. Jestem zmęczona słuchaniem, jak moje siostry w kółko powtarzają to samo. Można się zmęczyć”

Nic dziwnego, że King poruszył ten temat. Henson pojawia się na aktualnej okładce The Hollywood Reporter obok Brooksa, Fantasii Barrino i najlepszej przyjaciółki Kinga, Oprah Winfrey, by promować film, który został zaktualizowany i przerobiony na musical. W tej historii Henson powiedziała THR współredaktor naczelnej Nekesie Mumbi Moody, że pomimo kariery wypełnionej sukcesami, takimi jak ukłon w stronę Oscara za Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, jej nominacje do nagrody Emmy za serial Empire i uznany zwrot w Hidden Figures, często czuje, że utknęła w tych samych niskich ofertach.

„Otrzymywałam wynagrodzenie i walczyłam z całych sił w każdym projekcie, aby uzyskać tę samą cholerną [opłatę]. I to jest policzek w twarz, kiedy ludzie mówią: „Och, dziewczyno, pracujesz cały czas. Zawsze pracujesz Cóż, do cholery, muszę. Nie dlatego, że chciałabym robić dwa filmy rocznie i tyle. Muszę pracować, bo matematyka się nie liczy. I mam rachunki”, powiedziała THR. „Słuchaj, robię to od dwóch dekad i czasami jestem zmęczona walką, ponieważ wiem, że to co robię jest większe ode mnie. Wiem, że dziedzictwo, które pozostawiam, wpłynie na kogoś, kto pojawi się za mną. Moją modlitwą jest to, że nie chcę, aby te czarnoskóre dziewczyny toczyły te same walki, co ja i Viola [Davis], Octavia [Spencer], my tutaj” – mówi Henson. „W przeciwnym razie, dlaczego to robię? Dla własnej próżności? Nie ma w tym żadnego błogosławieństwa. Dwa razy próbowałam odejść [z branży]. Ale nie mogę, bo jeśli to zrobię, jak to pomoże tym, którzy przyjdą za mną?”

Czytaj również:  China Box Office: "Fast X" przekroczył 100 milionów dolarów, "Mała syrenka" z trudem utrzymuje się na powierzchni

Henson kontynuowała temat, mówiąc Kingowi, że „matematyka nie jest matematyką”, jeśli chodzi o jej pensje i wspieranie zespołu ludzi, którzy pracują z nią i dla niej. „Kiedy zaczynasz dużo pracować, wiesz, masz zespół. Duże rachunki wiążą się z tym, co robimy. Nie robimy tego sami” – wyjaśniła. „Za nami stoi cały zespół. Muszą dostać zapłatę”

Zwróciła również uwagę na wykonawców takich jak Brooks, mówiąc, że walka może być bardziej wyczerpująca, jeśli nie może zostawić otwartych drzwi dla innych. „Wydaje się, że za każdym razem, gdy coś robię i przebijam kolejny szklany sufit, kiedy przychodzi czas na renegocjacje, znów jestem na dnie, jakbym nigdy nie zrobiła tego, co właśnie zrobiłam, i jestem po prostu zmęczona. Jestem zmęczony. Jestem zmęczony. To cię męczy, wiesz? Bo co to oznacza?” – powiedziała. „Jeśli nie mogę walczyć o tych, którzy pojawiają się za mną, to co ja, kurwa, robię? … Grają ci w twarz, a ja mam się uśmiechać, uśmiechać i znosić to.”

Wywiad Hensona stał się wirusowy w środę, gdy został udostępniony daleko i szeroko na X (dawniej Twitter). Niektórzy z hollywoodzkich rówieśników Henson również wypowiedzieli się na ten temat, a Gabrielle Union napisała: „Nie powiedziano cholernego kłamstwa. Nie. A. Damn. Kłamstwo. Idziemy do BAT dla następnego pokolenia i do diabła, nawet naszego własnego pokolenia i wyżej. Nie wahamy się być zmianą, którą wszyscy musimy zobaczyć i która zbiera żniwo na umyśle, zdrowiu, duszy i karierze, jeśli utrzymujemy ją na 100.”

Nie powiedziano żadnego cholernego kłamstwa. Nie. A. Damn. Kłamstwo. Idziemy do BAT dla następnego pokolenia, a nawet dla naszego pokolenia i wyżej. Nie wahamy się być zmianą, którą wszyscy musimy zobaczyć i która zbiera żniwo na umyśle, zdrowiu, duszy i karierze, jeśli ją utrzymujemy 💯 ❤️ u @tarajiphenson https://t.co/Z2cXSK7fta

– Gabrielle Union (@itsgabrielleu) 20 grudnia 2023 r.

Twórczyni programu A Black Lady Sketch Show Robin Thede zamieściła wątek zachęcający jej obserwatorów do obejrzenia wywiadu, a następnie poświęciła chwilę na rozbicie matematyki związanej z podatkami, prowizjami dla agentów, menedżerów i prawników oraz opłatami dla pracowników. „Ta kobieta jest NOMINOWANA do OSCARA – wyobraź sobie walkę 99% reszty. Może ludzie nie odniosą się do tego, ale to też jest problem – bycie niezrozumianym i ludzie po prostu zakładają, że są „bogaci” Więc następnym razem, gdy wszyscy zobaczą aktora pracującego w Trader Joe’s, może uderzy to inaczej” – podzieliła się, zanim pochwaliła Henson na poziomie osobistym. „Taraji P. Henson jest boginią. Poznałam ją, gdy byłam STAND IN w All of Us, a ona była gościnną gwiazdą. Traktowała mnie z najwyższą uprzejmością! Widziałem ją tydzień temu na rozdaniu nagród, a ona chwyciła mnie i powiedziała, jak bardzo jest ze mnie dumna. Ona ZAWSZE walczyła dla nas”

Czytaj również:  Cannes: Patryk Vega nakręci dramat o Władimirze Putinie jako anglojęzyczny debiut (Exclusive)

WATCH THIS. Taraji mówi absolutną PRAWDĘ. 70-80% dochodu BRUTTO idzie na podatki i prowizje (agenci, menedżerowie, prawnicy). A dla tych, którzy płacą również innym pracownikom? Babyyyy! Matematyka to nie matematyka! I wiem – jesteś jak $10M minus $8M to wciąż $2M… 1/? https://t.co/rRdJyPeZo8

– Robin Thede (@robinthede) December 20, 2023

Współtwórca Pose Steven Canals również przedstawił swoje zdanie: „Dlatego zawsze mówię: 'Trzymaj się z dala od mojego konta bankowego’ Ludzie zakładają, że mój sukces jest równoznaczny ze stabilnością finansową. Tak, miałem cały tyłek show i nie, nie jeżdżę luksusowym samochodem i nie posiadam własnego domu.”

Dlatego zawsze mówię: „trzymaj się z dala od mojego konta bankowego” Ludzie zakładają, że mój sukces jest równoznaczny ze stabilnością finansową. Tak, miałem cały program i nie, nie jeżdżę luksusowym samochodem i nie posiadam własnego domu. https://t.co/w6p92xzBUy

– Steven Canals (@StevenCanals) 20 grudnia 2023 r.

Latest Posts

Nie przegap