„Wszyscy wyglądacie tak cudownie, dlatego wyróżniacie się w medium, w którym nikt was nie widzi”, zażartowała Trixie Mattel na początku wtorkowej nocy Ambie Awards w JW Marriott LA Live w Los Angeles. Zwyciężczyni trzeciego sezonu RuPaul’s Drag Race All Stars była gospodarzem czwartej dorocznej gali The Podcast Academy Awards for Excellence in Audio sponsorowanej przez Wondery, The Hollywood Reporter, Audible, Dolby, Campside Media, The Podcast Show, Tenderfoot TV, Outfront, Castbox, Raedio, Gumball, Headgum, Good Tape i IMDb.
Największe wyróżnienie tego wieczoru trafiło do Slow Burn: Becoming Justice Thomas, który otrzymał nagrodę Podcastu Roku. Program, który obecnie ma już swój ósmy sezon, jest prowadzony przez Slate i opowiada historię dojścia Clarence’a Thomasa do władzy.
Weight For It, prowadzony przez Ronalda Younga Jr, był najczęściej nagradzanym programem podczas ceremonii, w której wyróżniono łącznie 192 nominowanych w 27 kategoriach. Narracyjny program opowiadający o natrętnych myślach jednostki na temat jej rozmiaru wygrał w kategoriach Najlepszy niezależny podcast, Najlepszy niezależny gospodarz/gospodarze podcastu oraz Najlepszy podcast społeczno-kulturalny.
„Jestem naprawdę szczęśliwy z powodu zdobycia tej nagrody, ponieważ każdy, kto niezależnie produkuje, rozumie, że spędzasz tak dużo czasu sam” – powiedział Young Jr. przez łzy, przyjmując nagrodę dla najlepszego niezależnego podcastu. „Piszesz, edytujesz, tniesz taśmę i robisz to wszystko, a potem musisz się zastanawiać: „Czy to jest dobre?” „Czy ludzie w ogóle to polubią?” Ale chyba nie muszę się już zastanawiać.”
Dodatkowymi atrakcjami wieczoru była seria rozmów Julii Louis-Dreyfus z niezwykle utalentowanymi starszymi kobietami, Wiser Than Me, wygrana w kategorii najlepszy podcast z wywiadami; popkulturowy podcaster Ira Madison III, gospodarz Keep It!, otrzymując nagrodę Impact Award, która jest wyrazem uznania dla osoby lub podcastu, który wywarł znaczący pozytywny wpływ na swoich słuchaczy; oraz autor Malcolm Gladwell, gospodarz i twórca Revisionist History , otrzymując nagrodę Governors Award, która jest wyrazem uznania dla podcastu lub osoby za wpływ, jaki wywarli na branżę.
„Zacząłem to, myśląc, że zrobię tylko jeden lub kilka programów i to wszystko, a oto jestem dziewięć lat później” – powiedział Gladwell w nagranym na wideo przemówieniu. „Zrobiliśmy tak wiele rzeczy, z których jestem ogromnie dumny, od naszej serii o bombardowaniu Tokio, która przekształciła się w książkę The Bomber Mafia , po naszą dużą serię o przemocy z użyciem broni palnej w zeszłym roku, po naszą wielką przeróbkę The Little Mermaid , która miała na celu skłonienie Disneya do obudzenia się z tym, co było nie tak z jednym z jego klasyków, do wszystkiego, od tego, dlaczego nienawidzę frytek McDonald’s, do tego, dlaczego samorządy studenckie powinny być wybierane przez Loterię, i milion rzeczy pomiędzy. To była niesamowita przejażdżka, nie wspominając o zbyt wielu programach w Ivy League, ale to jest wspaniała rzecz w podcastach. Można pozwolić sobie na osobiste idiosynkrazje, a ja to zrobiłem”
Poniżej znajduje się pełna lista zwycięzców i nominowanych w 2024 roku:
Podcast roku
50 Years of Hip-Hop
Can You Dig It?: A Hip-Hop Origin Story with Chuck D
Embedded: Taking Cover
Exposed: Tuszowanie sprawy na Uniwersytecie Columbia
Ghost Story
Następny rok w Moskwie
Questlove Supreme
Post Reports: Pusty grób towarzysza biskupa
Slow Burn: Becoming Justice Thomas (WINNER)
The Very Worst Thing that Could Possibly Happen
Najlepszy podcast biznesowy
Access & Opportunity
Behind the Money
Dekoder z Nilayem Patelem
Design Nerds Anonymous
Spellcaster: Upadek Sama Bankmana-Frieda (WINNER)
The Closer
Trustonomy
Najlepszy podcast komediowy
Bad Dates
Conan O’Brien potrzebuje przyjaciela
Jak to zostało zrobione? (WINNER)
Let’s Make A Rom-Com
Lovett or Leave It
The Big Flop
Wait Wait… Don’t Tell Me!
Najlepszy podcast DIY
Beans Without Boundaries
Beyond 6 Seconds
Black Is America
Culture Kids Podcast
Gooned
Latinx Can Podcast
STITCH PLEASE (WINNER)
Najlepszy podcast dokumentalny
Pożyczone i zakazane
Embedded: Taking Cover
Gorączka: The Hunt for Covid’s Origin
Free From Desire: Asexual in the City of Love
Ghost Story (WINNER)
King Slime: The Prosecution of Young Thug and YSL
Slow Burn: Becoming Justice Thomas
Najlepszy podcast rozrywkowy (sponsorowany przez The Hollywood Reporter)
50 Years of Hip-Hop (WINNER)
Creative Control
Filmy do pogrzebania z Brettem Goldsteinem
Podcast HBO The Last of Us
Filmy kontra kapitalizm
MUBI Podcast
Women of Marvel
Best Fiction Podcast
Midnight Burger
People Who Knew Me
Possession
PREVIA: A Tech Heist (WINNER)
Supreme: The Battle for Roe
The Foxes of Hydesville
The Very Worst Thing that Could Possibly Happen
Najlepszy podcast historyczny
Hindsight
Tajemniczy bohaterowie historii
Spy Valley: Nuklearna zdrada inżyniera
Afrykanie kontra Ameryka
To już historia: A Dynasty to Die For
Unreformed: The Story of the Alabama Industrial School for Negro Children (WINNER)
Untextbooked
Najlepszy niezależny podcast (sponsorowany przez Tenderfoot TV)
Abandoned: The All-American Ruin Podcast
BEEF z Bridget Todd
Dragoncast
Expectant
Surfing Corporate
The Nocturnists
Weight For It (WINNER)
Najlepszy gospodarz lub gospodarze podcastów niezależnych
Ali Block, MD – The Nocturnists
Ami Thakkar – Tuckered Out with Ami Thakkar
Emma Lehman – Gooned
Jill Jonassen – The Cost of Extremism
Molly Miller – Night Raid
Ronald Young Jr. – Weight For It (WINNER)
Sequoia Holmes – Black People Love Paramore
Najlepszy podcast z wywiadami
Alexi Lalas’ State of the Union Podcast
Apple News In Conversation
On Purpose with Jay Shetty
Questlove Supreme
The Skinny Confidential
Mądrzejsza ode mnie z Julią Louis-Dreyfus (ZWYCIĘZCA)
Your Mama’s Kitchen
Najlepszy podcast o wiedzy, nauce lub technice
Wielka głębia – podcast o oceanach
Darknet Diaries (WINNER)
Moral Repair: A Black Exploration of Tech
Zgodnie z naszą najlepszą wiedzą: Luminous
Unexplainable
Voices from DARPA
Without
Najlepszy podcast informacyjny
Odd Lots: Pot Lots
Queer News
Zacznij tutaj
The Decibel
Today, Explained (WINNER)
Przeciąganie liny: wojna Izrael-Hamas
Up First
Najlepsza muzyka oryginalna i nadzór muzyczny
Calm it Down – Chad Lawson
Can You Dig It?: A Hip-Hop Origin Story with Chuck D – Bryan Master
Louder Than A Riot – Suzi Analogue, Kassa Overall i Ramtin Arablouei
Next Year In Moscow
Othello – Lindsay Jones (WINNER)
The Cat In The Hat Cast – Jack Mitchell
The Very Worst Thing that Could Possibly Happen – Alex Kemp
Najlepszy występ w audio fiction
Ukryty Sygnał: Evergreen – Lana Condor
Scrooge: Opowieść wigilijna – Sean Astin, John Rhys-Davies, Lucy Punch, Ben Barnes, Juliet Mills, Ryan O’Quinn, Bethany Joy Lenz, Clive Standen, Maxwell Caulfield
Supreme: The Battle for Roe – Maya Hawke, William H. Macy, Abigail Breslin, et al.
The Foxes of Hydesville – Carey Mulligan
The Salvation – Rose Leslie, Toby Jones, Robert Bathurst, et al.
The Very Worst Thing that Could Possibly Happen – Antonia Desplat, Isaac Gonzalez Rossi, Yvette Lu, et al.
Yes We Cannabis – Sam Richardson, Method Man, Langston Kerman, Punkie Johnson, Richard Kind, Laci Mosley, Anjelah Johnson-Reyes, Heidi Gardner, Tichina Arnold, Tim Meadows, Rachel Dratch, Chris Parnell (WINNER)
Najlepszy podcast o rozwoju osobistym / duchowości
Dear Alana, (WINNER)
Jak być lepszym człowiekiem
Meditative Story
Moral Repair: A Black Exploration of Tech
Ritually
Second Sunday
Afirmacje SOL z Felicią i Karegą
Najlepszy podcast dla dzieci
African Folktales with Miss Jo Jo
Disney Frozen: Siły natury
Greeking Out
Mina & Lucy’s Guide to Slaying Dracula
Ulica Sezamkowa – Foley i przyjaciele sezon 3
The Arthur Podcast
The Cat In The Hat Cast (WINNER)
Najlepszy gospodarz lub gospodarze podcastu
Anderson Cooper – All There Is with Anderson Cooper
David Rind – Tug of War: Israel-Hamas War
Isaac-Davy Aronson & Rachel Maddow – Rachel Maddow Presents: Déjà News
Kerry Godliman – Stolen Hearts
Martine Powers – Post Reports: Pusty grób towarzysza biskupa (WINNER)
Malcolm Gladwell – Revisionist History
Rose Reid & Nando Vila – Shoot the Messenger: Espionage, Murder & Pegasus Spyware
Najlepszy podcast polityczny lub opiniotwórczy
Bad Watchdog
National Emergency
Następny rok w Moskwie
Raporty pocztowe
Podcast NPR Politics (WINNER)
Those Who Can’t Teach Anymore
We Don’t Talk About Leonard
Najlepsza produkcja i projekt dźwięku (Dolby)
Kameleon: Dr Dante – Garrett Tiedemann
Hidden Signal: Evergreen – Geoffrey Cannock, Jose Varon, The Audio Hive, Neely Oeftering, Sarah Ma, David Tatasciore, Ben Milchev
Długi cień
People Who Knew Me – Martin Schulz
The Very Worst Thing that Could Possibly Happen – Alex Kemp i Beau Milkis
Throughline (WINNER)
Undertow: The Sisters
Best Reporting
Droga Alano, – Simon Kent Fung
Niedoskonały raj: Ludzie kontra Karen
Murder In Boston: The Untold Story of the Charles and Carol Stuart Shooting – Adrian Walker
Operacja: Tradebom
Shoot the Messenger: Espionage, Murder & Pegasus Spyware
The 13th Step – Lauren Chooljian (WINNER)
The Blog Era
Najlepszy scenariusz, fikcja
Ad Lucem – Troian Bellisario, Josh Close (ZWYCIĘZCA)
Expectant – Pippa Johnstone
Hidden Signal: Evergreen – Chloe Stearns, John Wynn
Pariah – Davy Gardner
The Foxes of Hydesville – Shawn Christensen
Trust Fall – Claire Friedman
Mityczna menażeria Zoey – Leigh Joel Scott
Najlepszy scenariusz, literatura faktu
Classy with Jonathan Menjivar – Jonathan Menjivar
Code Switch – B.A Parker (WINNER)
Dear Alana, – Simon Kent Fung, Laurie Polisky, Donald Albright
Ujawnione: Tuszowanie sprawy na Uniwersytecie Columbia – Laura Beil
Foundering: Historia Johna McAfee
Historia Banksy’ego – James Peak
Kto zabił JFK? – David Hoffman
Najlepszy podcast o społeczeństwie i kulturze
Can You Dig It?: A Hip-Hop Origin Story with Chuck D
Droga Alano,
Dynamite Doug
Exposed: Tuszowanie sprawy na Uniwersytecie Columbia
ROS Presents: Roughhousing
The Story Exchange
Weight For It (WINNER)
Najlepszy podcast sportowy
All the Smoke
Cztery lata upałów
Heart of the Game
New Heights with Jason and Travis Kelce (WINNER)
Reclaimed: The Forgotten League
The Lead
The Playcallers
Best True Crime Podcast
Disappeared: Siostry Bradley
Heinous – azjatycki podcast o prawdziwych zbrodniach
Zasłona dymna: Just Say You’re Sorry
Dziewczyna w niebieskim Mustangu
The Girlfriends (WINNER)
The Vanishing Point
Kto zabił JFK?
Najlepszy podcast o dobrym samopoczuciu lub związkach
Big Lash Energy
Chasing Life with Dr. Sanjay Gupta
Embodied (WINNER)
It Can’t Just Be Me
Jillian on Love
Life Kit
Listy miłosne