piątek, 14 czerwca, 2024

Ostatnie posty

’Top Gun: Maverick” Jennifer Connelly mówi o radości z ponownego spotkania z reżyserem Josephem Kosinskim i Tomem Cruise’em, który sprawił, że znów poczuła się jak dziecko

Jennifer Connelly gra zawodowo od prawie 40 lat i nawet ona nigdy nie doświadczyła czegoś takiego jak Top Gun: Maverick.

W sequelu spuścizny po filmie Tony’ego Scotta Top Gun (1986), Connelly ponownie łączy się ze swoim Only the Brave reżyserem, Josephem Kosinskim, grając Penny Benjamin, byłą flankę Pete’a „Mavericka” Mitchella (Tom Cruise). Penny, która obecnie jest samotną matką i właścicielką baru, została wspomniana dwukrotnie w oryginalnym filmie, co wskazuje, że jej romans z Maverickiem zakończył się dość dramatycznie.

Ponieważ obie postacie ponownie połączyły się w Maverick, Connelly i Cruise spędzili różne dni na morzu i w przestworzach, z których ten ostatni był dość burzliwy, ponieważ Cruise pilotował P-51 Mustang.

„Kiedy kokpit był otwarty, [Tom Cruise] uruchomił silnik i wybuchły płomienie. Starałem się zachowywać naprawdę chłodno, ale po chwili nie mogłem się oprzeć, żeby nie zapytać, czy to normalne. I najwyraźniej tak było. W przypadku innego pilota być może bardziej przeszkadzałyby mi względy bezpieczeństwa, ale nie mogłam mieć większego zaufania do Toma” – mówi Connelly w rozmowie z The Hollywood Reporter.

W procesie, Cruise pomógł Connelly pokonać jej długoletni strach przed lataniem. „On jest po prostu tak cholernie fajny i nagle było to jak ponowne bycie dzieckiem. 'O mój Boże, fajny dzieciak mówi do mnie. Nie wspominaj, że boisz się latać.’ Więc to było coś w tym rodzaju. Jego przykład jest dość inspirujący” – dzieli się Connelly.

W niedawnej rozmowie z THR, Connelly opowiedział również o sekwencji żeglowania i o tym, dlaczego musiała być kręcona w San Francisco.

Pracowałeś z Joe Kosinskim przy Only the Brave. Czy pewnego dnia zadzwonił do ciebie i podsunął pomysł na Top Gun: Maverick?

Tak, Joe Kosinski zadzwonił do mnie i powiedział, „Hej, mam taki pomysł.” I byłem podekscytowany, że zadzwonił do mnie, abyśmy znów pracowali razem, ponieważ miałem taki wspaniały czas pracując z nim [on Only the Brave]. Uważam, że jest świetnym reżyserem. I wtedy powiedział, „Chodzi o Top Gun„, co bardzo mi pochlebiało. Potem powiedział: „Pozwól, że wyślę ci scenariusz”, a ja go przeczytałem i byłem pod wielkim wrażeniem. Pomyślałem, że to naprawdę wciągająca historia i że wpadli na tak dobry pomysł na sequel. Tak też się stało, a ja się w to zaangażowałem.

Czytaj również:  Kino Lorber przygotowuje film "Costa Brava, Lebanon" z udziałem Nadine Labaki (wyłączność)

Czy ty i Tom skrzyżowaliście ścieżki przez lata?

Nie! Potem poszedłem i miałem spotkanie z Tomem, i to był pierwszy raz, kiedy go spotkałem. To było przeznaczone do tego filmu, chyba.

Lazy loaded image

Jennifer Connelly gra Penny Benjamin, a Tom Cruise gra kapitana Pete’a „Mavericka” Mitchella w Top Gun: Maverick z Paramount Pictures, Skydance i Jerry Bruckheimer Films.Dzięki uprzejmości Paramount Pictures

Twoja postać, Penny Benjamin, została wspomniana kilka razy w Top Gun. Miała pewien rodzaj romansu z Maverickiem i nie skończyło się to szczególnie dobrze. Jak bardzo rozbudowałeś ich historię?

Tak, myślę, że mieli kilka romansów, które nie zakończyły się szczególnie dobrze w latach pomiędzy nimi. Rozmawialiśmy o ich historii i o tym, co to mogła być za historia. Bardzo podobał mi się sposób w jaki Penny została napisana, ale podczas prób na pewno były rozmowy o poprawkach i korektach scen. Ale duch jej postaci, od pierwszego szkicu, który przeczytałam, był obecny na stronie.

Uwielbiam jak ona pokazuje mu swój świat na wodzie, a potem on pokazuje jej swój świat w powietrzu. Więc, możesz najpierw opowiedzieć mi o dniu, w którym wy dwoje wybraliście się na jej łódź?

Właściwie nakręciliśmy tę sekwencję dwa razy. Nie wiem czy powinienem to ujawniać, ale proszę bardzo. Pierwszy raz kręciliśmy ją w San Diego, a pogoda była taka spokojna. Właściwie to było bardzo spokojnie. Mieliśmy piękny dzień. Chyba widzieliśmy delfiny. Łódź nie poruszała się zbyt szybko, ale to był piękny dzień na wodzie. I wtedy podjęto decyzję, że to nie było wystarczająco ekscytujące i że byłoby fajnie zobaczyć Penny przejmującą dowodzenie nad łodzią, która poruszała się w dobrym tempie i miała trochę bardziej atletyczną żeglugę. Pojechaliśmy więc do San Francisco, gdzie wiatr był pewniejszy i nakręciliśmy to ponownie. Więc to było zdecydowanie ekscytujące doświadczenie.

Czytaj również:  'Shazam! Fury of the Gods' Post-Credits Scene was Inspired by a Scrapped Villain Story

A potem, w pewnym momencie, Penny leci z Maverickiem. Jak wyglądał dla ciebie ten dzień?

(Najpierw odbyły się obszerne protokoły bezpieczeństwa i odprawy. Pomysł był taki, aby uchwycić wschód słońca, więc był to bardzo wczesny dzień. Byliśmy gotowi do wzniesienia się w powietrze przed wschodem słońca, a potem wsiadłem do samolotu z Tomem, który był pilotem. Kiedy kokpit był otwarty, uruchomił silnik i wybuchły płomienie. Starałem się zachowywać naprawdę chłodno, ale po chwili nie mogłem się oprzeć, żeby nie zapytać, czy to normalne. (Laughs.) I najwyraźniej tak było. Muszę powiedzieć, że to było takie piękne. Przy innym pilocie może bardziej przeszkadzałyby mi względy bezpieczeństwa, ale do Tomka nie mogłam mieć większego zaufania. Jest tak kompetentny we wszystkim, co robi, a ja mogłam po prostu cieszyć się tym doświadczeniem, co było dość niezwykłe.

Lazy loaded image

Jennifer Connelly w Top Gun: MaverickDzięki uprzejmości PARAMOUNT PICTURES

Niektórzy z jego współpartnerów mówili, że ma tę wyjątkową zdolność inspirowania ich do próbowania rzeczy, których wcześniej nie brali pod uwagę, takich jak jazda na motocyklu czy skoki spadochronowe. Czułeś to w ogóle?

Cóż, to nie dlatego, że jest przymusowy. On jest po prostu tak cholernie fajny i nagle, to było jak bycie znowu dzieckiem. „O mój Boże, ten fajny dzieciak ze mną rozmawia. Nie wspominaj, że boisz się latać.” (Laughs.) Więc to było coś w tym rodzaju. Jego przykład jest dość inspirujący.

Jak wypadła jazda motocyklem w porównaniu z dniami spędzonymi na żeglowaniu i lataniu?

Wszystko było zabawne! Każdy dzień był zabawą. Każdy dzień na tym filmie był niezwykłym doświadczeniem. Nawet będąc tutaj w San Diego i robiąc zdjęcia dla prasy, wszystko jest na inną skalę. Tom jest w biznesie, aby wszystko było nadzwyczajne, więc wszystko było. Ta scena na motocyklu to nie była zwykła jazda na motocyklu. Byliśmy na wybrzeżu, z widokiem na wodę, o zachodzie słońca, z idealnym światłem. Wszystko było wzmocnione.

Czytaj również:  twórca "Beef" upokorzony "afirmującą życie" reakcją na wygraną Emmy w serialu limitowanym

Posiadanie premiery na lotniskowcu jest zdecydowanie niezwykłe.

Tak, to na pewno coś nowego. Nikt z nas nie był na żadnym tournée prasowym od dłuższego czasu, więc miło jest znów być na zewnątrz i podróżować. A perspektywa wprowadzenia tego filmu do kin jest również niesamowicie ekscytująca.

Czy pamiętasz, że widziałeś Top Gun po raz pierwszy?

Nie pamiętam dokładnego momentu, szczerze mówiąc, ale pamiętam latanie, Toma na motocyklu z lotnikami i jaką charyzmatyczną postać stworzył. No i oczywiście pamiętam piosenki, które utkwiły mi w głowie i nigdy nie wyszły.

Lazy loaded image

Jennifer Connelly w Top Gun: MaverickDzięki uprzejmości Paramount Pictures

(Kiedy za kilka dekad będziesz wspominał realizację „Mavericka” , czy jest jakiś dzień, o którym pomyślisz najpierw?

Myślę, że to było całe doświadczenie. Było tak wiele pięknych dni i lokalizacji. Filmowanie na plaży w San Diego było wspaniałe. To była naprawdę dobra zabawa będąc świadkiem tej iteracji sceny siatkówki plażowej. Penny ma też całkiem fajny samochód, więc uwielbiałam kręcić tę scenę. To wszystko było wspaniałe, szczerze mówiąc. Ponadto, wiele dla mnie znaczyło, że Joe wrócił do mnie i poprosił o ponowną współpracę przy tym projekcie. Czułem się naprawdę doceniony i naprawdę cieszyłem się tym doświadczeniem.

Z ciekawości, czy jesteś teraz na liście grudniowych ciastek Toma? [Writer’s Note: Every December, Cruise sends out a bevy of white chocolate coconut bundt cakes from Doan’s Bakery to close friends and collaborators.]

Otrzymałam tort! Był to bardzo ładny tort. Dostałeś tort!?

Me!? Jestem tylko dziennikarzem.

(Laughs.) Cóż, to bardzo hojna osoba. Ile ciastek wysyła?

Mówi się, że wysłał ich 300 na najnowszą Mission: Impossible ekipy, ale i tak należysz do bardzo zasłużonej listy.

(Laughs.) No cóż, to był piękny tort i rodzinie bardzo smakował.

Wywiad edytowany dla długości i jasności.

Top Gun: Maverick wchodzi do kin 27 maja.

Latest Posts

Nie przegap