środa, 17 lipca, 2024

Ostatnie posty

zwiastun „The New Look”: Christian Dior w roli Bena Mendelsohna stara się „stworzyć nowy świat” w Paryżu lat 40. XX wieku

Na tle nazistowskiej okupacji Paryża podczas II wojny światowej, grany przez Bena Mendelsohna Christian Dior stara się stworzyć nową drogę naprzód w zwiastunie nadchodzącego dramatu historycznego Apple TV+, The New Look.

10-odcinkowy serial, który ponownie łączy Mendelsohna z jego Bloodline showrunnerem Toddem A. Kesslerem, bada przeplatającą się sagę o tym, jak Christian Dior, Coco Chanel (Juliette Binoche) i ich współcześni radzili sobie z okropnościami II wojny światowej i zapoczątkowali nowoczesną modę. Kessler stworzył, napisał scenariusz, wyreżyserował i wyprodukował The New Look.

Zwiastun pokazu drażni napięcie między Diorem i Chanel, gdy ten pierwszy zyskuje na znaczeniu, podczas gdy status Chanel jako najsłynniejszego projektanta mody na świecie jest zagrożony.

„Christian Dior zrujnował francuskie couture, a ja wracam, by je uratować” – oświadcza w pewnym momencie Chanel, po czym lekceważąco pyta: „Myślisz, że Dior to moda?”

Lucien Lelong grany przez Johna Malkovicha również mówi Diorowi: „Chanel potrafi być bardzo zdradziecka”

Podgląd zawiera również zdjęcia ubrań i projektów Diora, w tym projektanta pracującego nad swoimi kreacjami, wraz ze scenami z życia w Paryżu lat 1940.

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film The New Look został nakręcony wyłącznie w Paryżu, a wystąpili w nim także Maisie Williams, Emily Mortimer, Claes Bang i Glenn Close, która ponownie spotkała się z Kesslerem po zagraniu w thrillerze prawniczym Damages, który Kessler współtworzył z bratem Glennem Kesslerem i współpracownikiem Danielem Zelmanem.

Rzeczywiście, redaktor naczelna Close’s Harper’s Bazaar Carmel Snow dostaje pierwsze wersy w zapowiedzi, gdy słyszy, jak mówi: „Paryskie couture może wpłynąć na to, jak tysiące zwykłych kobiet marzy i żyje. Ale moda potrzebuje nowego lidera. Czekam na wielką kolekcję, która powstanie z popiołów wojny.”

Zarówno Dior, jak i Lelong również mówią o sile tworzenia.

„Dla tych z nas, którzy przeżyli chaos wojny, tworzenie było przetrwaniem” – mówi Dior, po czym dodaje: „Ludzie muszą czuć, marzyć. Muszą znów żyć. Możemy stworzyć dla nich nowy świat.”

Czytaj również:  Nigdy nie widziałeś naszego ... panelu Comic-Con "The Boys: Gen V

Lelong oferuje: „Tworzenie nie może powstrzymać pocisków, ale tworzenie jest naszą drogą naprzód.”

Premiera The New Look z trzema odcinkami na Apple TV+ 14 lutego, a następnie jeden odcinek tygodniowo w każdą środę do 3 kwietnia.

Latest Posts

Nie przegap